Метро у Києві має здорожчати мінімум вдвічі, щоб не деградувати – експерт

Активісти району

Київський метрополітен стикнувся з кризою через втрату частини пасажирів, а також тому, що міська влада свідомо стримує здорожчання вартості проїзду у зв'язку з війною, каже Олександр Сергієнко

Директор аналітико-дослідницького центру Інститут міста Олександр Сергієнко вважає, що вартість проїзду у підземці столиці має зрости щонайменше до 16 грн

Київський метрополітен стикнувся з кризою через втрату частини пасажирів, а також тому, що міська влада свідомо стримує здорожчання вартості проїзду у зв’язку з війною. Та поки у КМДА пояснюють не-зростання тарифів необхідністю забезпечити доступність транспорту, той поступово деградує. Відтак, здорожчання не оминути, щонайменше, вдвічі, до 16 грн за поїздку.

Про це заявив в ефірі Громадського радіо директор аналітико-дослідницького центру Інститут міста Олександр Сергієнко. Фахівець зауважив, що криза у метро виникла ще у 2020 році, з початком COVID-19. За попередній рік транспорт перевіз близько 500 млн пасажирів, а з початком пандемії кількість пасажирів впала, ще й різко, одразу втричі.

“Метро має свої витрати: виробничі, адміністративні, податки, ще закладається прибуток. Коли всі ці витрати сумуються — собівартість плюс прибуток — і діляться на число тих, хто проїхав, виходить приблизна вартість перевезення одного пасажира. Зрозуміло: якщо число перевезень впало втричі, то і собівартість перевезень піднялася. У перший ковідний рік метрополітен називав, здається, суму 22-23 гривні — а люди платили вісім”, – нагадав Олександр Сергієнко.

Директор Інститут міста зауважив: міська влада у Києві керується принципом доступності. Робить так, бо містяни повинні продовжити користуватись громадським транспортом, а висока ціна може відсікти від метро малозабезпечену частину пасажирів – тим більше, що є конкуренція з іншими перевізниками, передовсім, маршрутними таксі.

“Але зараз усі вже розуміють, що життя, порівнюючи з 2022 чи 2020 роком, подорожчало. Я так приблизно оцінив — у два рази. Виходячи з цього, я назву суму в 16 гривень. Звісно, метрополітен може більш точно порахувати, скільки він витрачає на перевезення одного пасажира, а далі вже приймається рішення”, – додав Сергієнко.

За словами урбаніста, тариф на перевезення у підземці зобов’язаний зрости, адже метро – досить специфічний вид транспорту. Економити на ньому, каже Сергієнко, не слід – оскільки інакше можна втратити стратегічний і дуже безпечний вид транспорту. А без зростання тарифів він продовжить поступово деградувати.

“Якщо ж у метро не буде вистачати обігових коштів, погіршиться надійність перевезень, ремонти не будуть часто робитися. Є багато факторів, на які негативно впливає недостатність коштів”, – резюмував Сергієнко.

Кияни переназвали станцію метро, яку проєктували, як “Мостицьку”: носитиме незвичне й давнє ім’я

Нагадаємо, днями Інформатор писав про те, що у Києві завершилося голосування за варіанти назви для станції метро, яку нині будують з робочою назвою “Мостицька”. З-поміж двох, що були фаворитами на останньому етапі, – Рогозів яр і Замковище, – обрали першу: вона перемогла з мінімальною перевагою. Ми розібралися, що ж це за яр, на честь якого буде названа ціла станція метро.

А оголосили про вибір назви ще в грудні 2025 року. Тоді Комісія з питань найменувань при Київраді вирішила, що нинішня, проєктна, назва станції не відповідає її фактичному розташуванню, а відтак, мешканці столиці обиратимуть нову через застосунок Київ Цифровий.

ІНФОРМАТОР-КИЇВ НА FACEBOOK

Найважливіше про Київ та для киян ПІДПИСАТИСЯ!

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Кличку передали вітання з Кабміну – кажуть, Київ досі не затвердив План стійкості на зиму

Віцепрем'єр Олексій Кулеба висловив серйозні зауваження до столиці: комплексний документ підготовки до зими досі без затвердження та чітких графіків Уряд виділив Києву гроші на підготовку до зими – але водночас зробив місту публічне зауваження. згідно з планом стійкості Києву перекинуть 2 млрд грн – утричі менше, ніж місто просило, і …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Поліцейські провели рейд Троєщиною й покарали водіїв за стоянку на місцях для осіб з інвалідністю

У Деснянському районі столиці провели рейд спільно з ветеранами: на порушників склали адмінматеріали за ч. 6 ст. 122 КУпАП, грошове стягнення від 1020 до 1700 грн. У поліції нагадали: мета таких заходів – забезпечити реальну доступність спеціальних паркомісць для тих, хто їх потребує Столичні правоохоронці провели відпрацювання щодо дотримання водіями …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Суд вигнав забудовника з землі Інституту НАН України на Святошині

Господарський суд Києва скасував угоду про будівництво багатофункціонального комплексу на 8,14 га державної ділянки Інституту Францевича без згоди КМДА Суд анулював угоду про комплекс на держділянці НАН Господарський суд Києва заблокував забудову понад восьми гектарів державної землі у Святошинському районі столиці – ділянки, що перебуває у користуванні наукової установи. Суд …

Поділитися у соцмережах: