Молодим в нас всюди є дорога: у Голосіївському районі Києва відновлюють Комсомол

Активісти району

Голосіївська РДА оголосила про створення Молодіжної ради у районі: кличуть до неї усіх "небайдужих" та обіцяють, що вони будуть "частиною змін", що дуже нагадує цілі й мету створення радянської молодіжної організації

Світлини, що їх оприлюднила Софія Дунаєвська (на фото – зліва), дуже нагадують аналогічні з радянської доби – хіба що замість радянського герба на стіні тризуб. Фото: Facebook Софія Дунаєвська

Голосіївська РДА оголосила про створення Молодіжної ради у районі. Кличуть до неї усіх “небайдужих” та обіцяють, що вони будуть “частиною змін” і задаватимуть “темп розвитку” району. Що саме ховається за цими фразами, не надто зрозуміло – найімовірніше, йдеться про створення або чергового “мертвого” дорадчого органу, або й лобістської структури, яку буде зручно використовувати при обґрунтуванні цікавих для РДА проєктів.

Тема “активних і небайдужих”

Про створення Молодіжної ради у Голосіївському районі повідомила очільниця РДА Софія Дунаєвська у Facebook. Вона виклала у дописі посилання на анкету для кандидатів та запросила усіх, кому “не байдуже” питання розвитку району, і хто хоче стати “частиною змін” долучатися. Є й вікові обмеження – від 14 до 35 років.

“Це місце, де можна говорити вголос про те, що справді хвилює, пропонувати свої ідеї, об’єднуватися з однодумцями й робити корисні справи для громади. Молодіжна рада — це середовище активних і небайдужих, де народжуються нові ідеї, лідери та проєкти”, – максимально розпливчасто пояснила Дунаєвська у дописі.

Втім, тему “активних і небайдужих” вона все ж трохи розкрила. Енергію й бажання “змінювати на краще” молоді направлять на навчання, відпочинок, культурні події та простори для молоді. А ще, торкнуться “екологічних ініціатив” (розуміючи інструментар РДА, йдеться з великим відсотком вірогідності про толоки, які у радянські часи звали “суботниками”).

“У центрі Голосієва — його люди. І саме молодь може задати новий темп розвитку району. Разом створюємо простір, де ініціатива має голос, а молодь — реальний вплив”, – бравурно завершила допис Софія Дунаєвська.

Бонуси для РДА

Гасла-слогани, вжиті очільницею РДА, та задекларовані нею цілі проєкту ідеально вкладаються у фразу-жарт: “що б вони не будували, виходить КПРС”. Молодіжна рада в деталях повторює радянський наратив про майбутнє й молодь, яка має крокувати туди дружньо і з посмішкою на вустах. Єдиною різницею буде ідеологічна спрямованість (в Україні заборонені авторитарні, передовсім, комуністичні рухи) та контроль над радою з боку політичної партії – його, звісно, теж не буде.

В іншому все збігається. Комсомол, або ВЛКСМ, також був самодіяльною громадською організацією – об’єднував у своїх лавах “передову радянську молодь” (звісно, активну й небайдужу), мав на меті її “виховання” й залучення до будівництва “нового суспільства” (читай – об’єднуватися з однодумцями й робити корисні справи). Приймали до нього хлопців і дівчат віком від 14 до 28 років – вік кандидатів до Молодіжної ради з ним збігається, і навіть охоплює дещо ширшу вікову категорію. Членство у цій раді, так само, як і в Комсомолі, буде факультативним – та все ж надасть значні переваги.

Зрештою, цікаві справжні цілі такої ініціативи. Судячи зі світлин, що ними поділилася голова Голосіївської РДА, до участі у Раді вже запросили районний “актив”. З нього, ймовірно, й добиратимуть перші кадри до Голосіївського “Комсомолу”. У подальшому ж в цього самоврядного органу може бути декілька можливих сценаріїв розвитку.

Згідно з першим, він стане “мертвим” дорадчим органом, рішення якому пропонуватиме сама РДА. Наприклад, проведення тих-таки толок із прибирання території, чи проведення “етнічних фестивалів” на підконтрольних РДА локаціях. Другий передбачатиме заведення до Молодіжної ради відповідних за віком “потрібних людей”. Їхнім завданням буде організація лобістської діяльності – так, Рада зможе приносити користь РДА, як симулякр “громадської ініціативи” знизу для обґрунтування цікавих для РДА (у фінансовому плані) проєктів.

Як на картині “Знову двійка”: голова Солом’янської РДА влаштував рознос директору школи

Нагадаємо, днями Інформатор писав про те, як очільник Солом’янської РДА влаштував “рознос” директорові занедбаної школи №67. Він особисто проінспектував заклад після батьківських скарг, і побачене там, здається, змусило його ледве втриматися від нецензурної лексики. Сам директор при цьому поводився, як жива реконструкця картини “Знову двійка” Решетнікова.

А ще раніше ми писали, що Спеціалізована антикорупційна прокуратура просить про конфіскацію активів колишнього голови Дарницької РДА Ярослава Лагути. Йдеться про дві квартири, кілька нежитлових приміщень і ще круїзний лайнер – все майно набули дружина й мати посадовця ще у 2020-2021 роках. Правоохоронці встановили, що в родини Лагути просто не було доходів, які можуть пояснити, звідки взялося майно на 7,18 млн грн.

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
І ні в чому собі не відмовляйте – Кабмін дав Києву 2 млрд грн з 15, які той просив

Уряд додатково спрямував столиці 2 млрд грн на план стійкості – захист інфраструктури та резервне теплопостачання перед зимою 2026/2027 Кабмін дав Києву 2 млрд замість 15. Фото: t.me/svyrydenkoy Кабінет Міністрів виділив Києву додаткові 2 млрд грн на реалізацію плану стійкості – хоча столиця розраховувала отримати від держави щонайменше 15 млрд. …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Зростання тарифів на проїзд це ведмежа послуга для Кличка – перший мер Києва Косаківський

Рішення про різке, у 3,7 рази зростання тарифів на громадський транспорт у Києві стане однією з найбільших помилок з боку Віталія Кличка, переконаний міський голова та очільник КМДА у 1995-1997 роках Леонід Косаківський переконаний, що Кличка старанно підштовхують до такого непопулярного рішення Рішення про різке, у 3,7 рази зростання тарифів …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
У Києві перебудують з нуля шляхопровід на Харківському шосе – є ідея його розширити

У Києві можуть почати перебудову ще одного шляхопроводу, розташованого над залізничними коліями на Харківському шосе в Дарницькому районі міста Шляхопроводу невдовзі виповниться 80 років, за київськими мірками, він є глибоким дідусем У Києві можуть почати перебудову ще одного шляхопроводу, розташованого на Харківському шосе в Дарницькому районі міста. Споруда розташована над …

Поділитися у соцмережах: