Може, прийшов час допомогти, а не дерти три шкури: кияни скаржаться на ярмарки

Активісти району

В Громадській раді при КМДА зафіксували скарги на ярмарок, що проходив у п'ятницю, 6 лютого на Солом'янці: кажуть, що захід проводили без адміністратора, а дорога під наметами була не розчищена

Торговельні намети й тенти розтягнули просто поверх нечищених тротуарів. Фото: Геннадій Кривошея

У Солом’янському районі Києва, на вул. Козицького, встановили порушення у роботі міського ярмарку. Намети й тенти встановили просто посеред криги й льодових “торосів” на проїжджій частині й тротуарах. А відвідувачі почали скаржитись на санітарний стан.

Про це повідомив очільник Громадської ради при КМДА Геннадій Кривошея у дописі на Facebook. Він розповів, що у п’ятницю, 6 лютого 2026 року, на вул. Козицького у Солом’янському районі столиці ярмарок працював з явними порушеннями.

“Люди скаржаться на санітарний стан який не відповідає вимогам. Адміністратора немає, інформаційний стенд не відповідає вимогам. Але найбільше, що мене вражає, поки одні комунальники чистять, прибирають, інші просто заробляють гроші. Бідні бабусі по снігу і льоду вам ще й платять”, – зауважив Кривошея у дописі.

На світлинах, що їх додав очільник Громадської ради, видно, що торговельні намети й тенти розтягнули просто поверх нечищених тротуарів і проїжджої частини вулиці. Під ногами в клієнтів, таким чином, опинилися всі снігові й крижані “тороси”, якими вкрита вулиця. Але ж її можна було б почистити, натякає Кривошея, а ще й запропонувати відвідувачам додаткові послуги.

“Зробити, наприклад, мобільну кухню, допомогти людям, які сьогодні цього потребують. Можливо, прийшов час не дерти з людей гроші, а просто їм допомогти?” – задається питанням Геннадій Кривошея.

Київрада готується приймати нове Положення про проведення ярмарків у місті

Нагадаємо, нещодавно Інформатор писав, що у КМДА вирішили скасувати ярмарки, які повинні були проводити у дуже морозний день. Причиною цього стали наднизькі температури на вулиці: стовпчик термометра за прогнозами мав опуститися нижче за -15°С зранку та ввечері. За таких умов ані купувати, ані продавати товари й наражати себе на небезпеку переохолодження не варто, вважають посадовці.

А ще, ми повідомляли, що Київрада вже спланувала план робіт на 2026 рік. Серед проєктів рішення є такі, що можна назвати відверто популістськими (скажімо, про фінансово-кредитну підтримку бізнесів), а є й дійсно потрібні для міста. Скажімо, депутатам запропонують, нарешті, створити Положення про проведення ярмарків у столиці – досі це питання викликало чимало підозр у спробах нажитись на дійсно вигідній справі.

ІНФОРМАТОР-КИЇВ НА FACEBOOK

Найважливіше про Київ та для киян ПІДПИСАТИСЯ!

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
На Подолі екснардеп Бродський зводить ЖК замість дитсадка – землю отримав за схематозом

На Подолі у столиці днями стартувало будівництво ЖК на місці дитсадка №66 "Якірець", що колись був на балансі Київського річкового порту Будівля точно є дитячим садочком – на фото вона ще за часів функціонування й у 2015 році, коли її вже оточили будівельним парканом "під знесення" На Подолі у столиці …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Будуть кадрові рішення – в КМДА таки згодують директора БСП ветеранам і активістам

У Департаменті охорони здоров'я КМДА проводять перевірку діяльності КНП "Київська міська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги": обіцяють, що будуть і кадрові, й управлінські рішення Т.в.о. директора "лікарні БСП" Віктор Дорош, найімовірніше, позбудеться посади після скандалу У Департаменті охорони здоров’я КМДА проводять перевірку діяльності КНП “Київська міська клінічна лікарня швидкої медичної …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Кличку передали вітання з Кабміну – кажуть, Київ досі не затвердив План стійкості на зиму

Віцепрем'єр Олексій Кулеба висловив серйозні зауваження до столиці: комплексний документ підготовки до зими досі без затвердження та чітких графіків Уряд виділив Києву гроші на підготовку до зими – але водночас зробив місту публічне зауваження. згідно з планом стійкості Києву перекинуть 2 млрд грн – утричі менше, ніж місто просило, і …

Поділитися у соцмережах: