На Київщині відновили амбулаторію, зруйновану ще у 2022-му під час окупації регіону

Активісти району

Тепер лікарі можуть повноцінно консультувати діагностувати, щеплювати, робити лабораторні дослідження та ЕКГ, і навіть надавати базові послуги з підтримки ментального здоров'я

У Богданівці, що належить до Великодимерської громади, відновили знищену росіянами амбулаторію

У селі Богданівка, що в Броварському районі Київської області, відновили амбулаторію, що була зруйнована під час тимчасової окупації регіону російськими військами на початку 2022 року. Зробити ремонт і придбати устаткування допоміг французький благодійний фонд. Власне, допомогу тут надають вже тривалий час – за минулий рік амбулаторія обслужила понад 7 тисяч мешканців.

Про відкриття відновленої Богданівської амбулаторії загальної практики – сімейної медицини розповів міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко. Він нагадав, що у березні 2022-го, під час окупації російськими військами, будівля зазнала руйнувань. Тоді обстріли пошкодили приміщення, інженерні мережі споруди, знищили обладнання.

“Попри це медики продовжували працювати й допомагати людям. Лише за 2025 рік медичну допомогу отримали 7 348 пацієнтів, серед яких — 724 дитини”, – зауважив міністр у дописі.

Нині, каже Віктор Ляшко, амбулаторія вже приймає пацієнтів у повноцінних умовах. У ній консультують, діагностують, щеплюють, роблять лабораторні дослідження, є й апарат ЕКГ. А ще, надають базові послуги з підтримки ментального здоров’я – їх інтеграція до первинної ланки меддопомоги є ініціативою Всеукраїнської програми ментального здоров’я “Ти як?”, яку почала перша леді Олена Зеленська.

“Це не означає, що сімейні лікарі замінили вузьких спеціалістів. Але вони допомагають виявити проблеми та, за потреби, вчасно скерувати пацієнта до вузького фахівця”, – додав Ляшко.

Відновлення закладу стало можливим завдяки франуцзькому фонду Mécénat Servier та програмі United24. А благодійники з Enabel забезпечили амбулаторію необхідним медобладнанням і меблями. Загалом в Україні, каже міністр, під час війни були пошкоджені понад 2,5 тис будівель закладів охорони здоров’я, з них понад 320 зруйновані вщент.

На Київщині триває відновлення: найбільш інтенсивно ремонтують мости

Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що у Київській області було відновлено міст через річку Здвиж, який було зруйновано в лютому 2022 року. Замість старої конструкції будівельники звели нову, 132-метрову, шириною 12 метрів. Також застосували найсучасніші технології: антикорозійний захист металевих конструкцій і тонкошарове покриття бетонних елементів.

А ще, ми розповідали, що на Київщині завершуються роботи з відновлення двох найбільших мостів області, що були зруйновані на початку повномасштабного вторгнення. Але рух для усіх видів автотранспорту по обох спорудах вже відкрито. Загальна інтенсивність руху на обох мостах становить майже 10 тисяч автівок на добу.

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Справу киянки, що тримала вовка й лисицю у квартирі на Оболоні, передали до суду

Оболонська прокуратура скерувала до суду справу 56-річної киянки, яка утримувала хижаків у помешканні: лисиця таки загинула від знущань Киянку притягнуть до відповідальності за утримання хижаків у помешканні: вовк жив у тісній клітці, а "хазяйка" ще й записувала з ним знущальницькі відео Вовк у тісній клітці, лисиця на балконі та кількох …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Транспортна комісія Київради вважає зростання тарифів недоцільним – але є альтернатива

Профільна комісія депутатів визнала підвищення вартості проїзду під час воєнного стану неприпустимим і рекомендувала залишити ціну у 8 гривень У транспортній комісії Київради вирішили, що в КМДА недостатньо аргументів для підвищення тарифу Постійна комісія Київради з питань транспорту рекомендувала не підвищувати вартість проїзду в столичному метро та наземному комунальному транспорті. …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Кличко завернув першу з петицій проти підвищення тарифів у метро й наземному транспорті

Міський голова Києва відхилив петицію проти підвищення вартості проїзду – збитки комунальних перевізників сягають майже 8,6 млрд грн на рік Кличко відхилив петицію проти тарифів у транспорті Київський міський голова Віталій Кличко офіційно відхилив петицію з вимогою зупинити підвищення тарифів на проїзд у комунальному транспорті до завершення воєнного стану. Раніше …

Поділитися у соцмережах: