На Київщині воюють з парканами – людям вже повернули 10 га лісу та берег Київського моря

Активісти району

На Київщині прокуратура демонтувала незаконні паркани розважального комплексу і повернула людям доступ до 10 га лісу та берега водосховища

Демонтаж паркану – ліс і водосховище повернули людям

Спеціалізована екологічна прокуратура Київської обласної прокуратури відновила вільний доступ громадян до понад 10 гектарів земель лісового фонду та узбережжя Київського водосховища. Таких результатів вдалося досягти – це вже не перший випадок, коли природоохоронці захищають ліси Київщини: минулого року прокуратура повернула громаді ліс у Бортничах. Цього разу незаконну огорожу та споруди для функціонування розважального комплексу демонтовано на території Кам’янського лісництва та суміжних землях комунальної власності. Доступ до лісового масиву і берегової зони водосховища повністю відновлено.

Про це Київська обласна прокуратура повідомила у своїй сторінці у Facebook. Слідством встановлено, що на території Кам’янського лісництва та земель комунальної власності без будь-яких правовстановлюючих документів облаштували огорожі й об’єкти для функціонування розважального комплексу. Погодження постійного лісокористувача при цьому також були відсутні.

Незаконно встановлені паркани та споруди фактично перекрили громадянам шлях до лісу і до берегової смуги Київського водосховища. Тобто людей позбавили доступу до природних ресурсів, що відповідно до законодавства є власністю всього українського народу. Ситуація тривала до того моменту, поки з нею не зайнялась екологічна прокуратура.

Правову основу для втручання прокурорів окреслено чітко: відповідно до ст. 3 та ст. 6 Водного кодексу України, а також ст. 7 Лісового кодексу України, ліси і водні об’єкти є власністю українського народу. Кожен громадянин має право безперешкодно користуватися ними для власних потреб. Крім того, земельне та лісове законодавство прямо передбачає обов’язок усунути виявлені порушення – зокрема, шляхом демонтажу незаконних споруд.

Що відомо про стан лісів і водойм Київщини

Київське водосховище – найбільший водний об’єкт у регіоні – перебуває під постійною увагою екологів і контролюючих органів. За даними Інформатора, навесні 2026 року на Київському морі зафіксували масовий мор риби та суттєве падіння рівня води – вода відступила від берегів на десятки метрів. Активісти і фахівці пов’язали ситуацію зі скидами через турбіни Київської ГЕС задля нарощування виробництва електроенергії. Обидві проблеми – і незаконне огородження берегів, і нестабільний гідрологічний режим – свідчать про потребу в комплексному захисті цього водного об’єкта.

Паралельно прокуратура веде системну роботу щодо захисту природних та державних земель від самовільного захоплення. Зокрема, Київська міська прокуратура звернулася до суду з вимогою заблокувати забудову на землях НАН України у Святошинському районі столиці: приватна компанія планувала зводити об’єкти на державній ділянці без погодження власника – КМДА. Справа демонструє, що схеми незаконного використання природних і державних земель трапляються як у межах міста, так і на обласному рівні.

ІНФОРМАТОР-КИЇВ НА FACEBOOK

Найважливіше про Київ та для киян ПІДПИСАТИСЯ!

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Будуть кадрові рішення – в КМДА таки згодують директора БСП ветеранам і активістам

У Департаменті охорони здоров'я КМДА проводять перевірку діяльності КНП "Київська міська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги": обіцяють, що будуть і кадрові, й управлінські рішення Т.в.о. директора "лікарні БСП" Віктор Дорош, найімовірніше, позбудеться посади після скандалу У Департаменті охорони здоров’я КМДА проводять перевірку діяльності КНП “Київська міська клінічна лікарня швидкої медичної …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Кличку передали вітання з Кабміну – кажуть, Київ досі не затвердив План стійкості на зиму

Віцепрем'єр Олексій Кулеба висловив серйозні зауваження до столиці: комплексний документ підготовки до зими досі без затвердження та чітких графіків Уряд виділив Києву гроші на підготовку до зими – але водночас зробив місту публічне зауваження. згідно з планом стійкості Києву перекинуть 2 млрд грн – утричі менше, ніж місто просило, і …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Поліцейські провели рейд Троєщиною й покарали водіїв за стоянку на місцях для осіб з інвалідністю

У Деснянському районі столиці провели рейд спільно з ветеранами: на порушників склали адмінматеріали за ч. 6 ст. 122 КУпАП, грошове стягнення від 1020 до 1700 грн. У поліції нагадали: мета таких заходів – забезпечити реальну доступність спеціальних паркомісць для тих, хто їх потребує Столичні правоохоронці провели відпрацювання щодо дотримання водіями …

Поділитися у соцмережах: