На Київщині збудують експериментальний квартал модульного житла для ВПО

Активісти району

Пілотний проєкт передбачає зведення до 200 модульних будинків з усією необхідною інженерною й соціальною інфраструктурою, створять навіть робочі місця для майбутніх мешканців

Так виглядатиме модульне житло для ВПО в задумі Мінрозвитку

У Миронівській громаді на Київщині будуватимуть експериментальне житло для внутрішньо переміщених осіб. Пілотний проєкт передбачає зведення до 200 модульних будинків з усією необхідною інженерною й соціальною інфраструктурою. Створять навіть робочі місця для майбутніх мешканців.

Про це повідомив очільник КОВА Микола Калашник. За його словами, днями у області розпочинається реалізація пілотного проєкту з будівництва житлового кварталу для внутрішньо переміщених осіб. Меморандум про це вже був підписаний між Міністерством розвитку громад та територій України, Київською ОВА, Миронівською міськрадою та місцевими благодійниками.

Проєкт має експериментальний характер. Ним передбачено зведення до 200 будинків із необхідною інженерною та соціальною інфраструктурою, а також створення робочих місць для майбутніх мешканців. Йдеться не про тимчасове розміщення, а про повноцінну інтеграцію переселенців у життя громади.

“Фактично це формування повноцінного житлового кварталу з чіткою моделлю заселення “70/30″: 70% — економічно активні люди, які зможуть працювати, 30% — соціально вразливі категорії. Паралельно забезпечується можливість працевлаштування мешканців у співпраці з роботодавцями регіону. Таким чином поєднуємо житлове питання з економічною інтеграцією людей у громаду”, — повідомив очільник КОВА Микола Калашник.

Фінансування проєкту здійснюватиметься за комбінованою моделлю — за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, приватних інвестицій і донорської підтримки. У разі успішної реалізації модель планують масштабувати на інші регіони України.

Паралельно триває реалізація низки аналогічних ініціатив. Зокрема, у Білій Церкві будується квартал на 1000 квартир для маріупольців. Також житло для колишніх мешканців Маріуполя планують збудувати у Василькові на Київщині.

Тимур Ткаченко обіцяв, що АРМА передасть арештовані квартири для потреб ВПО

Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що у місті Васильків в Обухівському районі на Київщині з’явиться великий мікрорайон для внутрішньо переміщених осіб з тимчасово окупованої Маріупольської громади. Це перший в Україні пілотний проєкт по забезпеченню переселенців якісним соціальним житлом. Земельна ділянка під будівництво вже виділена Васильківською міською радою, за два роки тут мають оселитися 700 родин маріупольців.

А ще, ми розповідали, що у столиці Агенція з розшуку та менеджменту активів (АРМА) спільно з КМВА напрацьовують механізм передачі арештованих квартир, що перебувають на балансі Агенції, для потреб міста. Мова про розселення у це житло ВПО, а також тих киян, хто втратив свої помешкання внаслідок війни. У разі, якщо в столиці проєкт покаже результат, – його масштабують також на інші регіони.

ІНФОРМАТОР-КИЇВ НА FACEBOOK

Найважливіше про Київ та для киян ПІДПИСАТИСЯ!

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Дражливе питання – від Київради вимагають внести до нового Статуту столиці райради

У громадських радах міста стверджують: без цього елементу децентралізації, що мав би повернути владу в райони, сенсу в "Конституції для киян" не буде Київрада вже намагалася повернути райради – напередодні великого вторгнення, на початку лютого 2022-го: на фото – депутати зустрічають Миколу Тищенка (на трибуні), що опонував ідеї. Фото: Дінара …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
І ні в чому собі не відмовляйте – Кабмін дав Києву 2 млрд грн з 15, які той просив

Уряд додатково спрямував столиці 2 млрд грн на план стійкості – захист інфраструктури та резервне теплопостачання перед зимою 2026/2027 Кабмін дав Києву 2 млрд замість 15. Фото: t.me/svyrydenkoy Кабінет Міністрів виділив Києву додаткові 2 млрд грн на реалізацію плану стійкості – хоча столиця розраховувала отримати від держави щонайменше 15 млрд. …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Зростання тарифів на проїзд це ведмежа послуга для Кличка – перший мер Києва Косаківський

Рішення про різке, у 3,7 рази зростання тарифів на громадський транспорт у Києві стане однією з найбільших помилок з боку Віталія Кличка, переконаний міський голова та очільник КМДА у 1995-1997 роках Леонід Косаківський переконаний, що Кличка старанно підштовхують до такого непопулярного рішення Рішення про різке, у 3,7 рази зростання тарифів …

Поділитися у соцмережах: