На нових станціях метро на Виноградар збудують вбиральні для пасажирів

Активісти району

На нових зупинках київської підземки "Мостицька" та "Варшавська" передбачені санвузли: цього вимагають оновлені будівельні стандарти

На станції метро "Мостицька", днями перейменованій у "Рогозів яр", вже зобов'язана бути збудована вбиральня

Нові станції київського метро на Виноградар отримають громадські вбиральні – на відміну від старих, де туалети для пасажирів досі недоступні. Питання туалетів у підземці набуло розголосу ще на початку року, коли мер Кличко відхилив петицію про облаштування вбиралень на всіх станціях. Це стало можливим завдяки оновленим будівельним стандартам, які зобов’язують враховувати санвузли при зведенні нових станцій. На нових об’єктах ситуація інша: проєктна документація вже враховує потреби пасажирів.

Нові будівельні норми, що набули чинності після ухвалення відповідних змін, як повідомляє Хмарочос, зобов’язують передбачати вбиральні при будівництві нових станцій метро та реконструкції існуючих. Саме тому станції “Мостицька” (перейменована на “Рогозів яр”) та “Варшавська” (Проспект Правди), які зводять на зеленій гілці у напрямку Виноградаря, матимуть санвузли для пасажирів. На старих станціях технічні приміщення з туалетами раніше були законсервовані і пасажирів туди не пускали.

Після початку повномасштабної війни ці вбиральні частково відкрили – проте їхній стан, за словами самих киян, залишав бажати кращого. Міська влада визнає: зробити повноцінні туалети на діючих станціях складно конструктивно і фінансово. Тому ставку роблять саме на нове будівництво.

Що відомо про зведення нових станцій

Будують продовження Сирецько-Печерської (зеленої) лінії від станції “Сирець” у бік Виноградаря. У першій черзі мають з’явитися дві станції – “Мостицька” та “Проспект Правди”, а також перегони між ними, технічні тупики та службова інфраструктура. Сьогодні мешканці масиву витрачають до години лише на те, щоб дістатися найближчої підземки.

Після запуску приблизно двісті тисяч людей отримають прямий доступ до метро без пересадок на маршрутки. Керівник Київського метрополітену Віктор Вигівський повідомив: підземка запрацює лише після завершення будівництва двох станцій. Станцію “Мостицька” планують завершити в 2026 році, після чого продовжать роботи у тунелях та на станції “Проспект Правди”.

Фактичний запуск гілки відкладається до 2027 року. Станом на квітень 2026 року будівництво першої черги тривало на шести майданчиках цілодобово. Цьогорічні видатки на будівництво метро на Виноградар склали 685,5 млн гривень.

Міська влада визнає: облаштувати туалети на діючих станціях практично неможливо. Попередні державні будівельні норми просто не передбачали вбиралень у метро – вважалося, що пасажири не проводять під землею багато часу. Тому технічні приміщення, де теоретично могли б розміститись санвузли, використовувалися зовсім для інших потреб.

 

Туалети у київській підземці – хронічна проблема

Питання вбиралень у київському метро стоїть гостро вже давно. На початку 2026 року міський голова Києва Віталій Кличко, як відомо, відхилив петицію про туалети у метро, яку підписали понад 6 тисяч киян. Автори звернення наполягали: відсутність доступних вбиралень особливо болюча для вагітних жінок, людей з інвалідністю та літніх пасажирів. Міська влада посилалась саме на старі норми – і на нові обіцяла: все буде по-іншому.

Восени 2025 року, як відомо, стан вбиралень у київській підземці обговорювали після публікацій фото з туалету на станції “Лук’янівська”. У Київському метрополітені пояснили, що санвузли тривалий час були законсервовані – і без повномасштабної війни пасажири їх взагалі ніколи б не побачили. Ремонт вбиральні на “Лук’янівській” заплановано на перше півріччя 2026 року.

Слідкуйте за нами у Telegram

Оперативні новини та разбори: Україна, світ, війна ПІДПИСАТИСЯ

Зараз читають на Інформаторі

Зараз читають на Інформаторі

15:05

Удар Шахеда по багатоповерхівці у Румунії – прокуратура почала кримінальне провадження

14:55

Хакери атакують користувачів Signal – шахраї видають себе за службу підтримки

14:33

В Польщі влаштували істерику через Зеленського – Навроцький вимагає відібрати в українського лідера орден

14:30

NovaPay міняє правила післяплати з 1 червня

14:15

Росія готує новий масований удар – розвідка

14:04

ЗАЕС вшістнадцяте пережила блекаут – генератори рятували станцію годину

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Будуть кадрові рішення – в КМДА таки згодують директора БСП ветеранам і активістам

У Департаменті охорони здоров'я КМДА проводять перевірку діяльності КНП "Київська міська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги": обіцяють, що будуть і кадрові, й управлінські рішення Т.в.о. директора "лікарні БСП" Віктор Дорош, найімовірніше, позбудеться посади після скандалу У Департаменті охорони здоров’я КМДА проводять перевірку діяльності КНП “Київська міська клінічна лікарня швидкої медичної …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Кличку передали вітання з Кабміну – кажуть, Київ досі не затвердив План стійкості на зиму

Віцепрем'єр Олексій Кулеба висловив серйозні зауваження до столиці: комплексний документ підготовки до зими досі без затвердження та чітких графіків Уряд виділив Києву гроші на підготовку до зими – але водночас зробив місту публічне зауваження. згідно з планом стійкості Києву перекинуть 2 млрд грн – утричі менше, ніж місто просило, і …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Поліцейські провели рейд Троєщиною й покарали водіїв за стоянку на місцях для осіб з інвалідністю

У Деснянському районі столиці провели рейд спільно з ветеранами: на порушників склали адмінматеріали за ч. 6 ст. 122 КУпАП, грошове стягнення від 1020 до 1700 грн. У поліції нагадали: мета таких заходів – забезпечити реальну доступність спеціальних паркомісць для тих, хто їх потребує Столичні правоохоронці провели відпрацювання щодо дотримання водіями …

Поділитися у соцмережах: