На Подолі розбирають модерністську будівлю Київхліба 120-річної давнини

Активісти району

Під загрозою опинилася чимала 4-поверхова будівля у стилі модерн, розташована на вул. Набережно-Хрещатицькій, а от хто саме її нищить, поки невідомо

Більшість подібних промислових будівель у модерністському стилі на Набережно-Хрещатицькій вже знищено. Усі фото: Facebook Дмитро Перов

У Києві на Подолі почали демонтувати будівлю колишнього хлібокомбінату №2. Це чимала 4-поверхова будівля у стилі модерн, розташована на вул. Набережно-Хрещатицькій, 51. Хто саме її розбирає, а також чи знищуватимуть фасад споруди, невідомо – але пам’яткоохоронна спільнота вже звернула увагу на ситуацію.

Про демонтажні роботи виробничих приміщень хлібокомбінату №2 розповів у дописі на Facebook київський пам’яткоохоронець Дмитро Перов. Він зауважив, що комплекс належав підприємству “Київхліб”, і до 2025 року тут ще випікали хліб, а в магазинчику поряд його можна було придбати за соціальною ціною.

“Після приватизації найбільшого міського виробника хлібобулочних виробів та переформатування його у ТОВ, виробничі потужності підприємства почали розпродаватися, а земля пішла під забудову. Однак подільський хлібокомбінат тримався до останнього”, – зауважив Перов.

Під загрозою знищення опинився фасадний будинок комплексу 1907 року: у ньому вже розібрали частину будівлі з двору

Нині під загрозою знищення опинився фасадний будинок комплексу 1907 року. Це один з останніх зразків промислового модерну на цій вулиці. Як зауважив активіст, будівельники вже демонтували внутрішні перекриття та частину дворового фасаду хлібокомбінату.

Втім, що саме планують звести на цій ділянці, публічно не оголошено. Замовник робіт невідомий, оскільки на майданчику відсутній обов’язковий інформаційний щит — паспорт об’єкта. Додамо, що в разі, якщо дійсно йдеться про демонтажні роботи, – відсутність паспорта об’єкту є помилкою, бо порушує вимоги до прозорості будівельних робіт, через яку всю діяльність будівельників може зупинити КМДА.

Фасадний будинок, зведений 1907 року в стилі модерн, є архітектурно унікальною спорудою для цього кварталу. Більшість подібних промислових будівель на Набережно-Хрещатицькій вже знищено. Реакції від КМДА чи служб охорони культурної спадщини на початок демонтажу не надходило.

Забудовники розбирали трамвайне управління на Лук’янівці, та їх зупинило місто

Нагадаємо, нещодавно Інформатор писав, що у центрі Києва сталася прикра несподіванка – обвалилася стіна історичного флігеля, що є частиною садиби Біляшівських кінця ХІХ століття побудови. Комунальники проводили демонтажні роботи на території садиби, розбирали завали. 20 років тому на місці будівлі планували звести ЖК з підземним паркінгом, втім, тоді власникам пам’ятки ці плани реалізувати не вдалося.

А навесні 2025 року ми розповідали, що у Києві розпочали активний демонтаж будівлі трамвайно-тролейбусного управління на вулиці Дегтярівській, 7-Б. Споруда, що має охоронний статус як пам’ятка архітектури місцевого значення, вже позбулася даху та частини вікон. При цьому на інформаційному стенді зазначено, що це триває реконструкція об’єкту.

ІНФОРМАТОР-КИЇВ НА FACEBOOK

Найважливіше про Київ та для киян ПІДПИСАТИСЯ!

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
На Подолі екснардеп Бродський зводить ЖК замість дитсадка – землю отримав за схематозом

На Подолі у столиці днями стартувало будівництво ЖК на місці дитсадка №66 "Якірець", що колись був на балансі Київського річкового порту Будівля точно є дитячим садочком – на фото вона ще за часів функціонування й у 2015 році, коли її вже оточили будівельним парканом "під знесення" На Подолі у столиці …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Будуть кадрові рішення – в КМДА таки згодують директора БСП ветеранам і активістам

У Департаменті охорони здоров'я КМДА проводять перевірку діяльності КНП "Київська міська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги": обіцяють, що будуть і кадрові, й управлінські рішення Т.в.о. директора "лікарні БСП" Віктор Дорош, найімовірніше, позбудеться посади після скандалу У Департаменті охорони здоров’я КМДА проводять перевірку діяльності КНП “Київська міська клінічна лікарня швидкої медичної …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Кличку передали вітання з Кабміну – кажуть, Київ досі не затвердив План стійкості на зиму

Віцепрем'єр Олексій Кулеба висловив серйозні зауваження до столиці: комплексний документ підготовки до зими досі без затвердження та чітких графіків Уряд виділив Києву гроші на підготовку до зими – але водночас зробив місту публічне зауваження. згідно з планом стійкості Києву перекинуть 2 млрд грн – утричі менше, ніж місто просило, і …

Поділитися у соцмережах: