На Центральному вокзалі Києва будують першу безбар’єрну платформу: будуть ліфт і ескалатори

Активісти району

На другому пероні підвищують рівень платформи, також там облаштують технічні засоби, аби люди з обмеженими можливостями й інвалідністю могли гідно користуватися платформою

Платформу піднімуть для зручності використання, а ще, до неї прибудують ліфт і ескалатори. Фото: Суспільне

На Центральному залізничному вокзалі у Києві почали будівництво першої в Україні безбар’єрної платформи. Роботи тривають у межах реконструкції Києва-Пасажирського, що стартувала ще у 2021 році. Завершать нову платформу рівно за рік, на початку 2027-го, і вже тоді почнуть будувати нову аналогічну платформу.

Про повідомляє видання Суспільне з посиланням на Укрзалізницю. Зводити безбар’єрну платформу почали на Центральному залізничному вокзалі столиці: її рівень підвищують на другому пероні. Також там облаштовують ліфт і ескалатори.

Вартість проєкту становить близько 400 млн грн., а фінансування забезпечує Європейський банк реконструкції та розвитку. Як пояснив заступник директора філії “Вокзальна компанія” Укрзалізниці Віталій Нестерчук, головна мета — зробити платформу зручною для всіх пасажирів. За його словами, зараз різниця між вагоном і платформою сягає понад метр, що часом ускладнює посадку.

“Нова платформа дозволить заходити в потяги без перешкод. Зокрема маломобільним та літнім людям, пасажирам із дитячими візками, і тим, хто подорожує з важким багажем”, — сказав він.

Завершити будівництво планують на початку 2027 року. А вже наприкінці 2027-го мають розпочати реконструкцію ще однієї платформи.

Днями неподалік від входу до вокзалу вже облаштували інклюзивні парклети, зону очікування для пасажирів та тих, хто їх зустрічає

На Центральному вокзалі облаштовують зручні зони очікування: парклети й преміальний лаунж

Нагадаємо, днями Інформатор писав, що перед Центральним залізничним вокзалом облаштували десяток парклетів. Це вуличні меблі, де пасажири та ті, хто проводжає, можуть комфортно провести час просто неба. Люди вже поступово починають ними користуватися — чекають на потяг або транспорт у місто.

А ще, ми розповідали, що у Києві з’явився новий формат очікування перед відправленням – тихий і комфортний простір просто у будівлі вокзалу. На Південному вокзалі нещодавно відкрився Lounge ONE: Kyiv – преміальний лаунж на 3 поверсі, що поєднує зони відпочинку, коворкінгу та харчування під одним дахом. Простір розрахований на 90 посадкових місць і приймає гостей цілодобово. Лаунж орієнтований як на ділових мандрівників, так і на тих, хто просто хоче перечекати час до потяга у комфорті.

Інформатор-Київ у Telegram

Швидко пояснимо, що відбувається у столиці ПІДПИСАТИСЯ!

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
На Подолі екснардеп Бродський зводить ЖК замість дитсадка – землю отримав за схематозом

На Подолі у столиці днями стартувало будівництво ЖК на місці дитсадка №66 "Якірець", що колись був на балансі Київського річкового порту Будівля точно є дитячим садочком – на фото вона ще за часів функціонування й у 2015 році, коли її вже оточили будівельним парканом "під знесення" На Подолі у столиці …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Будуть кадрові рішення – в КМДА таки згодують директора БСП ветеранам і активістам

У Департаменті охорони здоров'я КМДА проводять перевірку діяльності КНП "Київська міська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги": обіцяють, що будуть і кадрові, й управлінські рішення Т.в.о. директора "лікарні БСП" Віктор Дорош, найімовірніше, позбудеться посади після скандалу У Департаменті охорони здоров’я КМДА проводять перевірку діяльності КНП “Київська міська клінічна лікарня швидкої медичної …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Кличку передали вітання з Кабміну – кажуть, Київ досі не затвердив План стійкості на зиму

Віцепрем'єр Олексій Кулеба висловив серйозні зауваження до столиці: комплексний документ підготовки до зими досі без затвердження та чітких графіків Уряд виділив Києву гроші на підготовку до зими – але водночас зробив місту публічне зауваження. згідно з планом стійкості Києву перекинуть 2 млрд грн – утричі менше, ніж місто просило, і …

Поділитися у соцмережах: