Намети згорнути – Київрада доручила метро розробити правила поведінки під час повітряної тривоги

Активісти району

Комісія міськради з питань відновлення будівель видала спеціальне доручення керівництву підземки: з'ясувати, чи є взагалі правила поведінки для киян на платформах під час тривоги, і, якщо немає, то обов'язково їх розробити

Наметр роздору: не всі кияни змогли потрапити до укриття й розміститися там комфортно через тих, хто прийшов раніше

Тимчасова контрольна комісія Київради з питань відновлення пошкоджених і знищених внаслідок російської агресії будинків (ТКК) видала КП “Київський метрополітен” доручення щодо перегляду правил перебування громадян на станціях під час повітряної тривоги. Йдеться про останній скандал, пов’язаний зі скаргою на наявність наметів на перонах: не всі кияни змогли потрапити до укриття й розміститися там комфортно через тих, хто прийшов раніше. Депутати просять керівництво підземки переглянути правила.

Про це повідомила у дописі на Facebook голова ТКК Київради, депутатка Алла Шлапак. За її словами, ситуацію з наметами у метро розглядали додатково й окремо, у зв’язку з подіями у ніч на 2 червня 2026 року, коли на деяких станціях через наявність на перонах наметів виникали конфліктні ситуації. Шлапак зауважила, що проблема виникла через те, що значна кількість громадян прийшла до підземки заздалегідь і зайняла корисний простір станцій наметами й особитими речами.

“Разом із колегами ухвалили рішення надати протокольне доручення КП “Київський метрополітен”. Метою є з’ясування наявності затверджених правил перебування громадян на станціях метрополітену під час повітряних тривог”, – написала депутатка.

На деяких станціях намети стояли так щільно, що тим, хто прийшов вже після оголошення тривоги, доводилося розвертатися і йти додому

Шлапак пояснила: у разі, якщо таких правил не існує, – підприємство має їх розробити та впровадити. Порядок користування укриттями має бути чітким, переконана вона, – а ще, він має забезпечити рівний доступ до безпечного простору для всіх мешканців столиці під час повітряної небезпеки.

У київській підземці оголосили про принципову позицію щодо наметів. Її немає

Нагадаємо, після масованої атаки Росії на Київ 2 червня 2026 року у столиці спалахнула гучна суперечка – цього разу не між ППО і ракетами, а між самими містянами. Ночівля у підземних переходах та укриттях давно стала вимушеною звичкою для тисяч киян, і станції метро були вщент переповнені. Втім, частина містян просто не могла знайти місця навіть щоб стояти – через туристичні намети й надувні матраци, які займали значну частину платформ.

У КП “Київський метрополітен” наступного ж дня оголосили про свою принципову позицію щодо наметів: її… просто немає. Речниця підземки, Оксана Никифорук, висловила низку корисних, але зовсім непридатних у даній ситуації порад на кшталт “тепліше вдягатися й брати з собою воду”, а про намети змогла сказати лише, що просить утриматися від використання габаритних конструкцій.

Інформатор-Київ у Telegram

Швидко пояснимо, що відбувається у столиці ПІДПИСАТИСЯ!

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
На Подолі екснардеп Бродський зводить ЖК замість дитсадка – землю отримав за схематозом

На Подолі у столиці днями стартувало будівництво ЖК на місці дитсадка №66 "Якірець", що колись був на балансі Київського річкового порту Будівля точно є дитячим садочком – на фото вона ще за часів функціонування й у 2015 році, коли її вже оточили будівельним парканом "під знесення" На Подолі у столиці …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Будуть кадрові рішення – в КМДА таки згодують директора БСП ветеранам і активістам

У Департаменті охорони здоров'я КМДА проводять перевірку діяльності КНП "Київська міська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги": обіцяють, що будуть і кадрові, й управлінські рішення Т.в.о. директора "лікарні БСП" Віктор Дорош, найімовірніше, позбудеться посади після скандалу У Департаменті охорони здоров’я КМДА проводять перевірку діяльності КНП “Київська міська клінічна лікарня швидкої медичної …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Кличку передали вітання з Кабміну – кажуть, Київ досі не затвердив План стійкості на зиму

Віцепрем'єр Олексій Кулеба висловив серйозні зауваження до столиці: комплексний документ підготовки до зими досі без затвердження та чітких графіків Уряд виділив Києву гроші на підготовку до зими – але водночас зробив місту публічне зауваження. згідно з планом стійкості Києву перекинуть 2 млрд грн – утричі менше, ніж місто просило, і …

Поділитися у соцмережах: