Нічого дивного, просто київська підземка шукає уран та радій у воді – деталі закупівлі

Активісти району

КП "Київський метрополітен" провело закупівлю послуг із лабораторних робіт, що мають на меті визначити, чи наявний у воді радіоактивні елементи та продукти їхнього розпаду

КП "Київський метрополітен" прагне з'ясувати, чи є у воді уран, радон чи радій

КП “Київський метрополітен” провело закупівлю послуг із лабораторних робіт, що мають на меті визначити, чи наявний у воді уран, радон чи радій. Вишукувальні роботи для столичної підземки проводитиме ДП “Українська геологічна компанія”, за це їй сплатять 70,7 тис грн. Та значно цікавішим є питання про те, що саме за воду перевірятимуть геологи, і чи це становить небезпеку для пасажирів метро.

Столична підземка провела закупівлю послуг із проведення лабораторних робіт з визначення наявності у воді радіоактивних елементів. Йдеться як про уран і радій, радіоактивні хімічні елементи, так і про продукт їхнього розпаду – радон (газ, що міститься у ґрунті й гірських породах). Виконавець робіт має зробити дослідження води до 31 березня 2026 року, а до висновків має додати ще паспорти радіаційно-гігієнічної оцінки якості води.

Переможцем у тендері є ДП “Українська геологічна компанія”, за свою роботу вона отримає 70,7 тис грн. Вона ж, судячи із протоколу про розкриття тендерних пропозицій, була єдиною, хто подався на цей тендер. Договір вже був підписаний між КП “Київський метрополітен” та виконавцем 27 жовтня 2025 року.

А от деталей про те, де саме підземка збирається досліджувати воду на предмет радіоактивних елементів, у тендерних матеріалах немає. Втім, найімовірніше, вона досліджуватиме ґрунтові води на одній з ділянок метро – не можна виключати, що десь у тунелях помітили аномальний радіаційний фон, через що й вирішили дослідити місцеву воду.

У Київраді знову пропонують зробити проїзд у метро безоплатним: десь тут є підступ

Нагадаємо, днями Інформатор писав, що на день народження київського метрополітену у Київраді знову пролунала пропозиція зробити проїзд у підземці безоплатним для пасажирів. Тему вже вкотре підняв депутат міськради Тарас Козак: він вже озвучував таку ідею, втім, поки на неї не пристає ані керівництво підземки, ані столичний транспортний Департамент. Зауважимо, що в цілому у такій пропозиції цілком є сенс, адже така модель, запроваджена у низці міст Європи, дає результат у вигляді збільшення соціальної активності містян.

А ще, ми писали, що у Києві пропонують змінити назви кількох станцій метро та одного депо на лівому березі міста. Мета цього – усунення топографічної плутанини при навігації, оскільки деякі зі станцій мають назву, що не відповідає їхньому дійсному географічному розташуванню. Так, станцію підземки “Берестейська” радять назвати ім’ям історичної місцевості “Грушки”, де вона дислокована, а назву “Дарниця” поки прибрати зовсім, оскільки вона навіть не розташована у Дарницькому районі міста.

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Дражливе питання – від Київради вимагають внести до нового Статуту столиці райради

У громадських радах міста стверджують: без цього елементу децентралізації, що мав би повернути владу в райони, сенсу в "Конституції для киян" не буде Київрада вже намагалася повернути райради – напередодні великого вторгнення, на початку лютого 2022-го: на фото – депутати зустрічають Миколу Тищенка (на трибуні), що опонував ідеї. Фото: Дінара …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
І ні в чому собі не відмовляйте – Кабмін дав Києву 2 млрд грн з 15, які той просив

Уряд додатково спрямував столиці 2 млрд грн на план стійкості – захист інфраструктури та резервне теплопостачання перед зимою 2026/2027 Кабмін дав Києву 2 млрд замість 15. Фото: t.me/svyrydenkoy Кабінет Міністрів виділив Києву додаткові 2 млрд грн на реалізацію плану стійкості – хоча столиця розраховувала отримати від держави щонайменше 15 млрд. …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Зростання тарифів на проїзд це ведмежа послуга для Кличка – перший мер Києва Косаківський

Рішення про різке, у 3,7 рази зростання тарифів на громадський транспорт у Києві стане однією з найбільших помилок з боку Віталія Кличка, переконаний міський голова та очільник КМДА у 1995-1997 роках Леонід Косаківський переконаний, що Кличка старанно підштовхують до такого непопулярного рішення Рішення про різке, у 3,7 рази зростання тарифів …

Поділитися у соцмережах: