Олів’є при свічках: вже відомо, хто з киян святкуватиме Новий рік без світла

Активісти району

Згідно із графіками, що їх оприлюднили у ДТЕК Київські електромережі, у самий момент зміни дат одразу чотири групи споживачів будуть знеструмлені

Чотири групи споживачів у Києві не матимуть світла безпосередньо на сам Новий рік

Частина киян буде нездатна подивитися новорічне звернення президента у прямому ефірі без резервних джерел живлення. У самий момент зміни дат одразу чотири групи споживачів будуть знеструмлені – згідно із графіками, що їх оприлюднили у ДТЕК Київські електромережі. Крім того, не буде світла в частини містян, що проживає на Лівобережжі – там досі не діють графіки та відбуваються екстрені відключення через значні пошкодження інфраструктури.

Такі висновки можна зробити з графіку відключення електроенергії, що його оприлюднили у ДТЕК Київські електромережі. Через руйнування енергетичної інфраструктури та запроваджені стабілізаційні графіки значна частина жителів столиці не матиме світла безпосередньо у момент зміни дати з 31 грудня на 1 січня 2026 року. Йдеться про одразу чотири підгрупи споживачів.

Відповідно до поточної ситуації в енергосистемі, станом на 24:00 31 грудня електропостачання буде відсутнє у таких групах:

  • Групи 1.1 та 1.2
  • Групи 2.1 та 2.2

Мешканці будинків, що належать до цих груп, святкуватимуть при світлі свічок та живленні від альтернативних джерел. Також світла не буде в частини мешканців Дарницького, Дніпровського та Деснянського районів столиці, де досі діють аварійні відключення (і для них спрогнозувати, чи буде світло, нині – марна справа) і мешканців низки районів Київщини.

Графіки не скасували на свята, бо ситуація в енергосистемі залишається напруженою після масованого обстрілу 27 грудня. Попри сподівання на святкове послаблення, в “Укренерго” підтвердили необхідність обмежень. По-перше, лівий берег Києва та частина області досі перебувають у режимі екстрених відключень через значні пошкодження інфраструктури. По-друге, бо побутове навантаження на мережу залишається високим.

Київ почав оклигувати вже у неділю вдень: енергетики заживили весь правий берег

Нагадаємо, напередодні Інформатор писав, що Київ поступово виходить з енергетичного колапсу після масованого комбінованого обстрілу, що стався вночі та зранку у суботу, 27 грудня 2025 року. У місті вже заживили 750 тис мешканців. А на Правобережжі міста вже почали діяти графіки погодинних відключень замість аварійних. Підсумок: ворогу не вдалося занурити місто у пітьму напередодні Нового року – втім, частково мета все ж була досягнута, бо у домівках киян все ще зимно.

Ще раніше ми розповідали: зранку 27 грудня кияни опинилися без світла, тепла та води через чергову масовану атаку ворога. Росіяни завдали комбінованого ракетно-дронового удару по столиці, влучання, пожежі та пошкодження зафіксовано у шести районах міста. Наслідки удару вивели з ладу транспорт, електрику та комунальну інфраструктуру.

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Дражливе питання – від Київради вимагають внести до нового Статуту столиці райради

У громадських радах міста стверджують: без цього елементу децентралізації, що мав би повернути владу в райони, сенсу в "Конституції для киян" не буде Київрада вже намагалася повернути райради – напередодні великого вторгнення, на початку лютого 2022-го: на фото – депутати зустрічають Миколу Тищенка (на трибуні), що опонував ідеї. Фото: Дінара …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
І ні в чому собі не відмовляйте – Кабмін дав Києву 2 млрд грн з 15, які той просив

Уряд додатково спрямував столиці 2 млрд грн на план стійкості – захист інфраструктури та резервне теплопостачання перед зимою 2026/2027 Кабмін дав Києву 2 млрд замість 15. Фото: t.me/svyrydenkoy Кабінет Міністрів виділив Києву додаткові 2 млрд грн на реалізацію плану стійкості – хоча столиця розраховувала отримати від держави щонайменше 15 млрд. …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Зростання тарифів на проїзд це ведмежа послуга для Кличка – перший мер Києва Косаківський

Рішення про різке, у 3,7 рази зростання тарифів на громадський транспорт у Києві стане однією з найбільших помилок з боку Віталія Кличка, переконаний міський голова та очільник КМДА у 1995-1997 роках Леонід Косаківський переконаний, що Кличка старанно підштовхують до такого непопулярного рішення Рішення про різке, у 3,7 рази зростання тарифів …

Поділитися у соцмережах: