Підвищення тарифів на проїзд у Києві є лякалкою-маніпуляцією – транспортні фахівці

Активісти району

На думку експертів з ГО "Пасажири Києва", насправді місто нераціонально використовує кошти, які має на інфраструктуру, у тому числі, транспортну: замість оновлення інфраструктури й рухомого складу, "закатує" гроші в асфальт

Фахівці стверджують, що підіймати тарифи на проїзд таки треба, але слід робити це зважено й розумно

Підвищення тарифів на проїзд у міському транспорті Києва може бути “лякалкою”, що має на меті зайвий раз підкреслити тезу про хибність кроку із вилучення з бюджету міста 8 млрд грн. Йдеться про 10% податку на прибуток, які зазвичай направляються до скарбниці столиці, але цьогоріч рішенням Верховної Ради були забрані до резервних фондів. Тим часом, столиця не встигає використати чималі суми – так, 2024 року в бюджеті Києва залишилося невикористаними 15 млрд грн.

Про це заявила ГО “Пасажири Києва” у дописі на Facebook. Так, на думку авторів і членів ГО, лист про ймовірне підвищення “злили” нардепові Олексію Гончаренку, а той вже використав його, аби зайвий раз підкреслити – мовляв, не треба було в Києва забирати до держбюджету 8 млрд грн. з податку на надприбутки банків.

“Насправді ж, лише за минулий рік у Києва залишилось 15 млрд грн невитрачених коштів, а про те наскільки недоцільно КМДА витрачає мільярди гривень… Київавтодор щороку витрачає понад 2 млрд грн. на капремонти вулиць. І приблизно стільки ж витрачає замовник будівництва Подільського мосту, який цього року ще й розпочав реконструкцію вул. Стеценка за 2,5 млрд грн”, – зауважили “Пасажири Києва”.

Також активісти додали, що, замість інвестування в інфраструктуру, аби зменшити собівартість перевезень громадським транспортом, керівництво міста просто перекладає асфальт “вартістю по 20 тис грн. за 1 кв.м”. Натомість, про реконструкцію трамвайної мережі на Лівобережжі, оголошену ще 2020 року, нині вже не згадують.

“З листа (оприлюдненого Гончаренком – Ред.) ми також дізнались, що зараз місто компенсує витрати на перевезення лише на 81% і має витратити цього року 9 млрд грн. 19%, що залишились, це якраз бюджет Київавтодору на непотрібні капремонти”, – пишуть “Пасажири Києва”.

Втім, у ГО додають, що питання підвищення тарифів назріло вже давно, оскільки вони не підвищувалися вже понад 5 років, а проїзд громадським транспортом у Києві – один з найдешевших у країні в цілому. Однак прораховувати тарифи потрібно, виходячи з європейських підходів: так, збільшуючи ціну за разову поїздку, слід відповідно здешевити таку разову поїздку для власників проїзних квитків. А можна й запровадити безпересадковий квиток на 90-120 хвилин.

Що за документ оприлюднив Гончаренко, і як у Верховній Раді пояснили питання про 8 мільярдів

Нагадаємо, у середу, 27 серпня Інформатор писав із посиланням на нардепа Олексія Гончаренка, що влада Києва готується до підвищення ціни на проїзд у громадському транспорті. Це, нібито, стало першим наслідком вилучення Верховною Радою 8 млрд грн. з бюджету столиці. Принаймні, Департамент фінансів КМДА повідомляє про суттєві ризики для фінансування ключових напрямків міського господарства – зокрема, й утримання низьких тарифів на перевезення пасажирів.

Раніше ж ми повідомляли, що Верховна Рада таки забрала з бюджету Києва 8 млрд грн – це 10% від податку на прибуток, що зазвичай направляється до столичної скарбниці. За запевненнями низки депутатів парламенту, гроші мають бути спрямовані на нацбезпеку й оборону. Але в Кличка переконували: кошти спрямують на що завгодно – у тому числі, на порятунок “Укрзалізниці”, а це потреба, яка до столиці має дуже опосередкований стосунок.

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
І ні в чому собі не відмовляйте – Кабмін дав Києву 2 млрд грн з 15, які той просив

Уряд додатково спрямував столиці 2 млрд грн на план стійкості – захист інфраструктури та резервне теплопостачання перед зимою 2026/2027 Кабмін дав Києву 2 млрд замість 15. Фото: t.me/svyrydenkoy Кабінет Міністрів виділив Києву додаткові 2 млрд грн на реалізацію плану стійкості – хоча столиця розраховувала отримати від держави щонайменше 15 млрд. …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Зростання тарифів на проїзд це ведмежа послуга для Кличка – перший мер Києва Косаківський

Рішення про різке, у 3,7 рази зростання тарифів на громадський транспорт у Києві стане однією з найбільших помилок з боку Віталія Кличка, переконаний міський голова та очільник КМДА у 1995-1997 роках Леонід Косаківський переконаний, що Кличка старанно підштовхують до такого непопулярного рішення Рішення про різке, у 3,7 рази зростання тарифів …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
У Києві перебудують з нуля шляхопровід на Харківському шосе – є ідея його розширити

У Києві можуть почати перебудову ще одного шляхопроводу, розташованого над залізничними коліями на Харківському шосе в Дарницькому районі міста Шляхопроводу невдовзі виповниться 80 років, за київськими мірками, він є глибоким дідусем У Києві можуть почати перебудову ще одного шляхопроводу, розташованого на Харківському шосе в Дарницькому районі міста. Споруда розташована над …

Поділитися у соцмережах: