Подякуйте забудовникам: експерт пояснив, чому Київ складно опалювати малими котельними

Активісти району

У Києві чимала кількість висотної забудови, причому навіть у тих кварталах, де житло зводили 60-80 років тому: димові ж труби котельних повинні бути вищими за усі навколишні будинки, інакше чадний газ просто труїтиме мешканців

"Втулити" котельню посеред висотної забудови, наприклад, Позняків буде просто неможливо. На фото – діюча котельня у Коцюбинському

Встановлення невеликих та мобільних котелень у Києві, т.зв. “розподіленої генерації” тепла, буде неможливим, чи надскладним завданням. Причина – у наявності висотної забудови навіть у тих кварталах, де житло зводили 60-80 років тому, і воно має 5-9 поверхів. Справа в тому, що димові труби повинні бути вищими за усі навколишні будинки, інакше чадний газ просто труїтиме мешканців висотних багатоповерхівок.

Спостереженням про забудову у Києві поділився очільник Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко у Facebook. Він зауважив, що сам по собі підтримує встановлення невеликих та мобільних котелень, що здатні будуть обігрівати мікрорайон чи декілька кварталів навколо себе. Втім, є одна перешкода їхньому встановленню, і вона, каже фахівець, буде критичною.

“Димова труба такої котельні має бути вищою за навколишні будинки. Інакше чадний газ просто залітатиме у вікна. Наслідок — отруєння людей, масові ризики для життя. Це не “страшилки”, є чіткі інженерні розрахунки”, – повідомив Попенко у дописі.

За його словами, при проєктуванні таких котелень інженери враховують низку факторів: зони висотності, мінімальні відстані, мінімальні показники висоти труб. Ці відстані, каже фахівець, мають бути великими, інакше існуватиме небезпека для самих мешканців.

“Головне: у Києві майже неможливо знайти місце, де ці норми реально витримати через хаотичну забудову висотками, які стирчать у дворах, між будинками, біля шкіл, лікарень, садків. І коли нам наводять у приклад міста Західної Європи чи Ужгород, чомусь “забувають” подивитись на їхній скайлайн – низькоповерховий, однорідний, без випадкових 30-поверхівок посеред кварталу”, – додав Попенко.

“Дякувати” за таку ситуацію у столиці він пропонує київським забудовникам, які самі створили проблеми для мешканців своїх будинків. Крім цієї проблеми, додав Попенко, є й інші, через які встановлення таких котелень буде неможливим.

Київ залишиться з радянською системою великих ТЕЦ – Кличко

Нагадаємо, днями Віталій Кличко визнав, що замінити великі ТЕЦ на когенераційні установки й котельні у Києві неможливо. Напрямок розвитку когенерації мер Києва називає “однозначно важливим”. Але виключно у розрізі додаткової генерації електроенергії для критичної інфраструктури та інших міських потреб.

А ще, ми розповідали, що у Києві стало руба питання про майбутнє Дарницької ТЕЦ, або ТЕЦ-4, що зазнала критичних вражень під час ворожого удару балістичними ракетами у ніч на 3 лютого 2026 року. Її потрібно відновлювати – і в публічному просторі все частіше звучать тези про те, що спочатку централь слід націоналізувати.

Інформатор-Київ у Telegram

Швидко пояснимо, що відбувається у столиці ПІДПИСАТИСЯ!

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
На Подолі екснардеп Бродський зводить ЖК замість дитсадка – землю отримав за схематозом

На Подолі у столиці днями стартувало будівництво ЖК на місці дитсадка №66 "Якірець", що колись був на балансі Київського річкового порту Будівля точно є дитячим садочком – на фото вона ще за часів функціонування й у 2015 році, коли її вже оточили будівельним парканом "під знесення" На Подолі у столиці …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Будуть кадрові рішення – в КМДА таки згодують директора БСП ветеранам і активістам

У Департаменті охорони здоров'я КМДА проводять перевірку діяльності КНП "Київська міська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги": обіцяють, що будуть і кадрові, й управлінські рішення Т.в.о. директора "лікарні БСП" Віктор Дорош, найімовірніше, позбудеться посади після скандалу У Департаменті охорони здоров’я КМДА проводять перевірку діяльності КНП “Київська міська клінічна лікарня швидкої медичної …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Кличку передали вітання з Кабміну – кажуть, Київ досі не затвердив План стійкості на зиму

Віцепрем'єр Олексій Кулеба висловив серйозні зауваження до столиці: комплексний документ підготовки до зими досі без затвердження та чітких графіків Уряд виділив Києву гроші на підготовку до зими – але водночас зробив місту публічне зауваження. згідно з планом стійкості Києву перекинуть 2 млрд грн – утричі менше, ніж місто просило, і …

Поділитися у соцмережах: