Поширена особливість: у метро Києва пояснили, що не так зі станцією Іподром

Активісти району

У КП "Київський метрополітен" назвали причини протікання й вологих плям на стелі станції "Іподром": кажуть, стелю провітрювали, бо від танення снігу збільшився обсяг ґрунтових вод і конденсату на конструкціях

На станції "Іподром" вентилюють стелю, а на "Либідській" збирають воду у відра. Фото: соцмережі, "Віледж"

У КП “Київський метрополітен” назвали причини протікання й вологих плям на стелі станції “Іподром”. Там днями виявили пошкодження підвісної стелі: деякі елементи були відсутні, інші – сильно набухли від вологи. Втім, у цьому, кажуть у підземці, немає нічого дивного – станція розташована під землею, а інфраструктура не може не взаємодіяти з навколишнім середовищем.

Про причини підтікань розповіли на Facebook-сторінці КП “Київський метрополітен”. Основними причинами назвали збільшення обсягу води під час танення снігів або сильних обсягів, коли ґрунти перенасичуються водою (підвищується рівень ґрунтових вод). А також зміну погодних умов – різкі коливання температур у зимово-весняний період спричиняють утворення конденсату на підземних конструкціях, який стікає та відводиться у систему дренажної каналізації.

Ще однією причиною є природні фактори експлуатації. Постійні вібрації від руху поїздів, температурні перепади та коливання рівня ґрунтових вод, поступове зношування гідроізоляційних матеріалів є типовими для будь-якої підземної інфраструктури.

“Всі станції столичного метро перебувають у належному технічному стані, безпека руху поїздів і перевезення пасажирів забезпечені. Наявність мокрих плям або навіть локальних протікань – це поширена особливість усіх підземних споруд у світі”, – запевнили у КП “Київський метрополітен”.

На самій станції Іподром, та інших, де облаштовані підвісні стелі, періодично проводять технічні обстеження – особливо в період сезонних коливань температури. І в разі виявлення конденсату фахівці провітрюють підстельовий простір, додали у підземці. Саме для цього тимчасово демонтували окремі елементи конструкції підвісної стелі (що й зафіксували пасажири на фото).

“Після завершення вентиляції та обстежень частину отворів закриють, а частину облаштують вентиляційними решітками. Вони виконуватимуть технічну функцію – забезпечуватимуть постійну вентиляцію простору за підвісною стелею”, – резюмували в метро.

Відра в метро – це нормально: що відбувається на станції Либідській

Нагадаємо, днями Інформатор писав, що на станції метро “Іподром” з’явилися нові проблеми зі стелею. Пасажири зафіксували ситуацію на фото. Станції Іподром і Теремки були відкриті в 2012-2013 роках, і вважаються одними з найновіших у столиці.

А в лютому 2026-го ми розповідали, що на станції метро Либідська, що на синій, Оболонсько-Теремківській, лінії метро, зі стін знову стікає вода. Це вже далеко не перше подібне спостереження пасажирів, саме тут на початку грудня 2023 року сталася аварія у тунелі підземки із проникненням ґрунтових вод. Втім, у КП “Київський метрополітен” кажуть: ситуація, коли воду збирають у відра, є нормою.

Інформатор-Київ у Telegram

Швидко пояснимо, що відбувається у столиці ПІДПИСАТИСЯ!

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Справу киянки, що тримала вовка й лисицю у квартирі на Оболоні, передали до суду

Оболонська прокуратура скерувала до суду справу 56-річної киянки, яка утримувала хижаків у помешканні: лисиця таки загинула від знущань Киянку притягнуть до відповідальності за утримання хижаків у помешканні: вовк жив у тісній клітці, а "хазяйка" ще й записувала з ним знущальницькі відео Вовк у тісній клітці, лисиця на балконі та кількох …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Транспортна комісія Київради вважає зростання тарифів недоцільним – але є альтернатива

Профільна комісія депутатів визнала підвищення вартості проїзду під час воєнного стану неприпустимим і рекомендувала залишити ціну у 8 гривень У транспортній комісії Київради вирішили, що в КМДА недостатньо аргументів для підвищення тарифу Постійна комісія Київради з питань транспорту рекомендувала не підвищувати вартість проїзду в столичному метро та наземному комунальному транспорті. …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Кличко завернув першу з петицій проти підвищення тарифів у метро й наземному транспорті

Міський голова Києва відхилив петицію проти підвищення вартості проїзду – збитки комунальних перевізників сягають майже 8,6 млрд грн на рік Кличко відхилив петицію проти тарифів у транспорті Київський міський голова Віталій Кличко офіційно відхилив петицію з вимогою зупинити підвищення тарифів на проїзд у комунальному транспорті до завершення воєнного стану. Раніше …

Поділитися у соцмережах: