Постраждалі від пориву батарей отримають по 40 тис грн: екстрений пакет допомоги від Київради

Активісти району

Кошти спрямують на адресну підтримку містян та масштабне оновлення технічної бази столичних комунальних служб

Київрада допоможе киянам, чиї будинки постраждали від комунального "блекауту"

Київрада на екстреному засіданні бюджетної комісії погодила виплату грошової допомоги мешканцям столиці, чиї квартири затопило через пориви труб. Таке рішення депутати ухвалили у вівторок, 3 лютого 2026 року, аби підтримати життєдіяльність міста та оперативно допомогти киянам у ліквідації наслідків комунальних аварій. Місто не лише виділить прямі виплати постраждалим, а й спрямує додаткове фінансування на техніку для районних керуючих компаній.

Заступниця голови КМДА, депутатка та членкиня бюджетної комісії Ганна Старостенко повідомила, що на порядку денному “бюджетної” комісії Київради стояли виключно нагальні потреби міста. Зокрема, кожна керуюча компанія у 10 районах Києва отримає по 20 мільйонів гривень на закупівлю спецтехніки та необхідних матеріалів для оперативного усунення аварій. Окрему увагу приділили підтримці мешканців, які зіткнулися з побутовими катастрофами через зношеність мереж.

«Сьогодні підтримали екстрені питання щодо підтримки життєдіяльності міста Києва», — зазначила Старостенко на своїй сторінці у Facebook.

Також було підтверджено фінансування програм із закупівлі генераторів для ОСББ, що має забезпечити будинки водою та теплом під час можливих знеструмлень. Така ініціатива Київради є кроком до стабілізації критичної інфраструктури, яка в умовах зими та постійних стрибків напруги працює на межі можливостей. Прямі виплати постраждалим мешканцям дозволять людям оперативно розпочати ремонт осель, не чекаючи тривалих судових розглядів із балансоутримувачами. Водночас масштабне вливання коштів у техніку для районних керуючих компаній має значно пришвидшити ліквідацію аварій на внутрішньобудинкових мережах, які останнім часом почастішали через високе навантаження.

Київрада видаватиме позики на закупівлю генераторів: яким буде механізм

Раніше ми писали, що у Київській міській раді планують запровадити механізм пільгових позик на купівлю генераторів. Важливо, що таку підтримку місто хоче зберегти навіть після завершення воєнного стану, щоб підвищити загальну енергоефективність житлового фонду та готовність до будь-яких кризових ситуацій. Окрім цього, Київрада продовжує реалізацію програм компенсації частини вартості незалежних джерел живлення для багатоквартирних будинків.

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
На Подолі екснардеп Бродський зводить ЖК замість дитсадка – землю отримав за схематозом

На Подолі у столиці днями стартувало будівництво ЖК на місці дитсадка №66 "Якірець", що колись був на балансі Київського річкового порту Будівля точно є дитячим садочком – на фото вона ще за часів функціонування й у 2015 році, коли її вже оточили будівельним парканом "під знесення" На Подолі у столиці …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Будуть кадрові рішення – в КМДА таки згодують директора БСП ветеранам і активістам

У Департаменті охорони здоров'я КМДА проводять перевірку діяльності КНП "Київська міська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги": обіцяють, що будуть і кадрові, й управлінські рішення Т.в.о. директора "лікарні БСП" Віктор Дорош, найімовірніше, позбудеться посади після скандалу У Департаменті охорони здоров’я КМДА проводять перевірку діяльності КНП “Київська міська клінічна лікарня швидкої медичної …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Кличку передали вітання з Кабміну – кажуть, Київ досі не затвердив План стійкості на зиму

Віцепрем'єр Олексій Кулеба висловив серйозні зауваження до столиці: комплексний документ підготовки до зими досі без затвердження та чітких графіків Уряд виділив Києву гроші на підготовку до зими – але водночас зробив місту публічне зауваження. згідно з планом стійкості Києву перекинуть 2 млрд грн – утричі менше, ніж місто просило, і …

Поділитися у соцмережах: