Повірте, ***обуються не так: чиновник у Києві жорстко витурив безхатьків з укриття

Активісти району

Очільник Солом'янської РДА Сергій Мовенко взявся за вирішення проблеми бездомних, які ще у 2022 році стали обживати міські споруди цивільного захисту: особисто приходить і виганяє на вулицю

Безхатьки солодко позіхали, коли з'явився очільник Солом'янського району й витурив їх з укриття. Фото: скріншоти з відео Insider Kyiv

Проблема появи безхатьків в укриттях, які й без цього є дефіцитом у Києві, набирає обертів. Вперше про неї заговорили ще 2022 року, коли бездомні почали обживати перші відремонтовані споруди цивільного захисту. А тепер за справу взялося керівництво районів столиці – причому одразу, конкретно й конфліктно.

Відео з відвідин очільником РДА одного з укриттів, що розташоване у Солом’янському районі Києва, виклав Telegram-канал видання Insider Kyiv. Коли голова району зайшов до сховища, двоє чоловіків солодко спали на матраці, прикриваючись ковдрою. Те, що відпочинок перервано, зрозуміли не одразу: аби розбудити зайд, Сергій Мовенко поплескав у долоні. А аплодисменти зранку – сильно навіть для київських клошарів.

“Підйом! Просипаємся, виходимо – повітряна тривога вже закінчилася!” – дзвінко привітав безхатьків з новим днем голова району.

Під ковдрою почалося якесь вовтузіння, проте обидва безхатьків посилено вдавали, що заклик підводитись стосується не їх. Біля імпровізованого ліжка були розкидані речі – пакунки й найдешевші “пластикові” літні капці чорного кольору: на збори пішло б хвилин зо п’ять. Та горопахи вирішили “взяти” хитрістю.

“Я вам говорю – вста-є-мо! Можна виходити з укриття. Чи ви тут живете?” – не відступав Мовенко.

Цього разу заклик мав успіх. Один з безхатьків, бородатий мужик років сорока зі шкірою брунатного кольору в модній чорній “олімпійці”, підвівся й сів на імпровізованому ліжку. Далі стався традиційний у таких випадках діалог, в рамках якого обидві сторони “промацують” одна одну на предмет серйозності намірів.

“А чого ви тут спите?” – у голосі Мовенка на хвильку промайнула майже турбота. – “Хто ви такий?” – поцікавився “борода”, кліпаючи спросоння. – “Голова районної адміністрації”, – гримнув на нього голова районної адміністрації усією силою посади, втім, особливого враження на “бороду” це не справило. – “Но, но! Це шо-то новоє, – протягнув “борода” з викликом. – Ви рішили до***ться до нас?”

Запала коротенька пауза, і другий безхатько злякано підскочив з-під ковдри. Тоді Мовенко знову заговорив, і в його голосі з’явилася дивна м’якість – немов би подумки він повернувся додому, в окупований Перевальськ Луганської області.

“Повірте, ***буються не так. У вас все гаразд? Медична допомога не потрібна?” – перепитав про всяк випадок чиновник, на що безхатько відповів хамовитим вітанням – мовляв, “Слава Україні”.

Насправді, проблема безхатьків в укриттях є нагальною для усіх районів Києва. Комунальники, на чиєму балансі перебувають громадські місця, не завжди дбайливо ставляться до приміщень та виганяють з них сучасних клошарів – у підсумку укриття перетворюються на антисанітарні й відверто смородливі локації. Відтак, проблема потребує вирішення – ймовірно, із залученням правоохоронців.

Елітні клошари обирають Оболонь: де у Києві виникло найдивніше поселення безхатьків

Нагадаємо, Інформатор писав про жахливий випадок у Києві, коли 16-річний підліток забив безхатька до смерті ногами й палицею. Конфлікт виник на ґрунті спільного вживання алкогольних напоїв – і завершився спалахом гніву з боку неповнолітнього киянина. Вироку суду хлопець чекатиме під вартою, причому це майже виключний випадок, коли слідчий суддя обирає для підлітка такий захід – дуже вже жорстоко той повівся із загиблим.

А восени 2024 року ми розповідали, що на Оболонський набережній у Києві, за кілька метрів від місця променаду містян та зовсім поруч із водою, з’явилося дивне поселення. Поліція воліє його не помічати, та й незручностей мешканці не створюють. Житло – це велика халабуда з підручних засобів, що прикрита від дощу плівкою, навколо неї є ознаки життя та присутності людей.

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Дражливе питання – від Київради вимагають внести до нового Статуту столиці райради

У громадських радах міста стверджують: без цього елементу децентралізації, що мав би повернути владу в райони, сенсу в "Конституції для киян" не буде Київрада вже намагалася повернути райради – напередодні великого вторгнення, на початку лютого 2022-го: на фото – депутати зустрічають Миколу Тищенка (на трибуні), що опонував ідеї. Фото: Дінара …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
І ні в чому собі не відмовляйте – Кабмін дав Києву 2 млрд грн з 15, які той просив

Уряд додатково спрямував столиці 2 млрд грн на план стійкості – захист інфраструктури та резервне теплопостачання перед зимою 2026/2027 Кабмін дав Києву 2 млрд замість 15. Фото: t.me/svyrydenkoy Кабінет Міністрів виділив Києву додаткові 2 млрд грн на реалізацію плану стійкості – хоча столиця розраховувала отримати від держави щонайменше 15 млрд. …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Зростання тарифів на проїзд це ведмежа послуга для Кличка – перший мер Києва Косаківський

Рішення про різке, у 3,7 рази зростання тарифів на громадський транспорт у Києві стане однією з найбільших помилок з боку Віталія Кличка, переконаний міський голова та очільник КМДА у 1995-1997 роках Леонід Косаківський переконаний, що Кличка старанно підштовхують до такого непопулярного рішення Рішення про різке, у 3,7 рази зростання тарифів …

Поділитися у соцмережах: