Прокурори винесли ресторан Divan з університету ім. Драгоманова у Києві

Активісти району

Рішення повернути навчальному закладу приміщення з оренди приймали в судовому порядку: сам університет був, ніби, й не проти, втім, здавати будь-що іншим бізнесам-винаймачам забороняє закон

Ресторан української та близькосхідної кухні "Divan" розташовувався й працював просто навпроти Володимирського собору. Фото: соцмережі закладу, НПУ ім. М. Драгоманова

Київська прокуратура вигнала з приміщення Національного педагогічного університету ім. М. Драгоманова ресторан “Divan”. Рішення повернути навчальному закладу приміщення з оренди приймали в судовому порядку. Сам університет, до речі, не дуже й протестував проти того, щоб у його корпусі розміщувався заклад – втім, за законом це заборонено.

Про повернення з оренди приміщення НПУ ім. Драгоманова, які всупереч закону віддали під ресторан, розповіли у Київській міській прокуратурі. Там пояснили, що університет уклав з підприємцями договір оренди приміщень площею 152 “квадрати”. Воно розташовано просто на першому поверсі центрального корпуса по вул. Івана Франка, 46 у Шевченківському районі Києва.

“За умовами, орендарі облаштували там ресторан. Проте, Законом України “Про освіту” чітко визначено, що майно державних і комунальних закладів освіти не підлягає використанню не за освітнім призначенням, крім надання в оренду з метою надання послуг, які не можуть бути забезпечені безпосередньо закладами освіти”, – розповіли у київській прокуратурі.

Відтак, правоохоронці повернули НПУ ім. Драгоманова усі приміщення. Зауважимо, що сам договір явно був заключений якщо не у “нульових”, то точно понад 10 років тому. Ресторани у приміщенні на вул. Івана Франка, 46 розташовувалися принаймні з 2014 року. Тоді тут відкрився заклад “Старе місто”.

Згодом на цій же локації розташовувався ресторан із романтичною назвою “Діліжанс”. Вже на початку 2020-х у будинку відкрився заклад вже з більш прозаїчною назвою “Мнєсо”, втім, ще задовго до початку повномасштабного вторгнення він також “зійшов з дистанції”. А останнім часом тут був ресторан “Divan”.

Прокуратура пішла війною на ресторан Опанас у парку Шевченка

Нагадаємо, Інформатор писав, що Київська прокуратура вимагає знести будівлю одного з найпопулярніших закладів у середмісті Києва, ресторану Опанас у парку ім. Тараса Шевченка. Головною претензією є те, що він займає ділянку землі з природно-заповідного фонду – вона має охоронятись, як “національне надбання”. А ще, правоохоронці кажуть, що саме будівництво було незаконним, як і реєстрація права власності на споруду.

Також ми розповідали, що у Києві прокуратура вимагає демонтувати будівлю, зведену на громадській землі без жодних дозвільних документів. Йдеться про споруду велопрокату та магазину у парку Муромець, що на Трухановому острові. Будівля розташована поряд з “бізнес-імперією” X-Park, що належить друзям Віталія Кличка, втім, належить іншим бізнесменам, і навіть фігурує у справі про пособництво країні-агресору.

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Будуть кадрові рішення – в КМДА таки згодують директора БСП ветеранам і активістам

У Департаменті охорони здоров'я КМДА проводять перевірку діяльності КНП "Київська міська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги": обіцяють, що будуть і кадрові, й управлінські рішення Т.в.о. директора "лікарні БСП" Віктор Дорош, найімовірніше, позбудеться посади після скандалу У Департаменті охорони здоров’я КМДА проводять перевірку діяльності КНП “Київська міська клінічна лікарня швидкої медичної …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Кличку передали вітання з Кабміну – кажуть, Київ досі не затвердив План стійкості на зиму

Віцепрем'єр Олексій Кулеба висловив серйозні зауваження до столиці: комплексний документ підготовки до зими досі без затвердження та чітких графіків Уряд виділив Києву гроші на підготовку до зими – але водночас зробив місту публічне зауваження. згідно з планом стійкості Києву перекинуть 2 млрд грн – утричі менше, ніж місто просило, і …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Поліцейські провели рейд Троєщиною й покарали водіїв за стоянку на місцях для осіб з інвалідністю

У Деснянському районі столиці провели рейд спільно з ветеранами: на порушників склали адмінматеріали за ч. 6 ст. 122 КУпАП, грошове стягнення від 1020 до 1700 грн. У поліції нагадали: мета таких заходів – забезпечити реальну доступність спеціальних паркомісць для тих, хто їх потребує Столичні правоохоронці провели відпрацювання щодо дотримання водіями …

Поділитися у соцмережах: