Приватизують за копійки: на Святошині виявили схему з віджиму будівлі з комунальної власності

Активісти району

У Києві викрили чергову схему з виведення з власності міста цінної нерухомості: мова про нежитлове приміщення площею 369,8 кв.м у Святошинському районі столиці

Будівля має просто жахливий, закинутий, стан – відтак, вкладати надто багато для досягнення порогу "невід'ємних покращень" не доведеться. Фото: Facebook Геннадій Кривошея

У Києві викрили чергову схему з виведення з комунальної власності цінної нерухомості. Йдеться про нежитлове приміщення площею 369,8 кв.м у Святошинському районі столиці. Його ще у січні 2024 року передало в оренду міське КП “Фармація” за смішною ставкою у 6,6 тис грн на місяць. Втім, самі приміщення були такими занедбаними, що орендар, вклавши в їхнє відновлення певну суму, злегка зможе претендувати на викуп будівлі.

Про схему розповів Геннадій Кривошея, очільник Громадської ради при КМДА у Facebook. Він зауважив, що ще у січні 2024 року столичне КП “Фармація” передало в оренду приміщення на вул. Героїв Космосу, 17 площею 370 кв.м. під аптеку за ціною 8 тис. грн на місяць (або 21,60 грн. за квадратний метр – нечувані щедроти за київськими мірками). При цьому стан майна чудово видно на фото: це абсолютно “вбите” одноповерхове приміщення, доведене до майже руйнації комунальними управителями.

“За таку ціну, таку велику площу, можливо спеціально “убитого” Фармацією комунального майна, Департамент комунальної власності м. Києва передав в оренду аж на 25 років. Місто за 25 років заробить аж 2,4 млн грн. (57 тисяч доларів)”, – зауважив Кривошея у дописі.

Очільник Громадської ради вважає, що у даному випадку може йтися про реалізацію злочинної схеми із виведення приміщень з комунальної власності міста. Така нескладна “операція” потребує чотирьох основних кроків. Перший – довести приміщення до жалюгідного стану, з чим, треба віддати належне, чудово впоралося КП “Фармація”.

Другий крок – оголосити конкурс на оренду приміщень, де вказати занижену балансову вартість 20-річної давнини, каже Кривошея. Третім вже кроком буде інвестування орендарем коштів у ремонт будівлі й приміщень. Зважаючи на їхній стан, йдеться про не надто велику суму, а зважаючи, що балансова вартість споруди мізерна, – це дозволить швидко перейти до останнього, рішучого, кроку. Ним і буде викуп приміщення.

“Причому за ті ж самі смішні гроші. А враховуючи, що поряд багато вільної землі, я думаю, що згодом ще й подадуть проєкт рішення на відведення землі. І найцікавішим є те, що виграла конкурс на оренду компанія, яка має ліцензії на продаж і зберігання наркотичних засобів та прекурсорів”, – зауважив Геннадій Кривошея у дописі.

Згадане приміщення розташоване за адресою вул. Героїв Космосу, 17 у Святошинському районі столиці. Будівлю винайняло ТОВ “Науково-дослідне підприємство “Спецвиробництво” – і так, його профіль діяльності та ліцензії дозволяють йому купувати, перевозити й реалізовувати наркотичні засоби (усі дозволи компанія має від Держслужби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками).

На Андріївському узвозі за тією ж схемою можуть вивести з власності міста найстарішу садибу

Нагадаємо, у серпні 2025 року Інформатор писав про схожу схему, що її реалізують стосовно найстарішої садиби на Андріївському узвозі. Там новий таємничий орендар, якого знайшли за допомогою Прозорро.Продажів, зобов’язався вкласти у непотрібну реставрацію будівлі 10 млн грн., після чого зможе претендувати вже на приватизацію будівлі, запопадливо оціненої дешевше за “однушку” на Троєщині.

А вже потім ми розповідали, що приватні власники планують реставрувати ту саму садибу. Всередині планують зробити приміщення open space – просто знесуть усі стіни, включно з несучими. Цей ремонт, за запевненням нинішніх орендарів, коштує понад 10 млн грн, що й дозволить їм у майбутньому претендувати на будинок (у якості схеми зі значним “поліпшенням стану”: чим більше вкладає орендар, тим більше шансів, що повертати будинок місту вже не доведеться).

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Кличку передали вітання з Кабміну – кажуть, Київ досі не затвердив План стійкості на зиму

Віцепрем'єр Олексій Кулеба висловив серйозні зауваження до столиці: комплексний документ підготовки до зими досі без затвердження та чітких графіків Уряд виділив Києву гроші на підготовку до зими – але водночас зробив місту публічне зауваження. згідно з планом стійкості Києву перекинуть 2 млрд грн – утричі менше, ніж місто просило, і …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Поліцейські провели рейд Троєщиною й покарали водіїв за стоянку на місцях для осіб з інвалідністю

У Деснянському районі столиці провели рейд спільно з ветеранами: на порушників склали адмінматеріали за ч. 6 ст. 122 КУпАП, грошове стягнення від 1020 до 1700 грн. У поліції нагадали: мета таких заходів – забезпечити реальну доступність спеціальних паркомісць для тих, хто їх потребує Столичні правоохоронці провели відпрацювання щодо дотримання водіями …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Суд вигнав забудовника з землі Інституту НАН України на Святошині

Господарський суд Києва скасував угоду про будівництво багатофункціонального комплексу на 8,14 га державної ділянки Інституту Францевича без згоди КМДА Суд анулював угоду про комплекс на держділянці НАН Господарський суд Києва заблокував забудову понад восьми гектарів державної землі у Святошинському районі столиці – ділянки, що перебуває у користуванні наукової установи. Суд …

Поділитися у соцмережах: