Скандал у Київраді – чиновник з КМДА оманою спонукав депутатів голосувати за корупцію

Активісти району

Заступник директора Департаменту комунальної власності спочатку встромив правки до Антикорупційних правил в "лівий" проєкт рішення, а тоді ще й набрехав, що узгодив це з авторами обмежень

Посадовець скористався моментом, каже Вікторія Пташник: потенційно корупціогенну правку "приніс" депутатам, коли її разом з Дмитром Білоцерковцем не було на пленарному засіданні

У Київраді зчинився скандал через спробу зупинити дію Антикорупційних земельних правил, прийнятих депутатами в жовтні 2025 року. Топовий посадовець КМДА, що відповідає за приватизацію й корпоративні права у Департаменті комунальної власності, спробував протягнути зміни до правил, що їх нівелюють, причому, ще й “встромивши” власну новелу в інший, не пов’язаний із антикорупцією, проєкт. Депутати проголосували “за”, і після перемовин Віталій Кличко, нібито, навіть погодився накласти вето на їхнє рішення – але є побоювання, що цього так і не буде зроблено.

Про обурюючу ситуацію на засіданні Київради у четвер, 28 травня 2026 року розповіла її депутатка, співавторка Антикорупційних правил Вікторія Пташник. Вона стверджує, що посадовець, заступник директора Департаменту комунальної власності КМДА Юрій Береговий, скористався моментом – на засіданні була відсутня як сама депутатка, так і її колега по ініціативі Дмитро Білоцерковець.

“Щойно він всунув зміни до Антикорупційних земельних правил, щоб приватизовувати обʼєкти нерухомості по частинах, не враховуючи вартість землі, на якій стоїть обʼєкт! Причому цинізм полягає в тому, що правку всунули зовсім в інший проєкт, скориставшись моєю відсутністю! Знаючи, що я категорично проти таких змін!” – гнівно повідомила Вікторія Пташник у дописі на Facebook.

Зміст “правок” від чиновника Департаменту комунальної власності простий: дозволити приватизацію нерухомості “по частинах” без врахування вартості землі, на якій та розташована. Це один з важливих потенційно корупціогенних елементів: раніше посадовці продавали будівлі, не виділяючи земельні ділянки в натурі й не встановлюючи їхню вартість. Антикорупційні правила Пташник-Білоцерковця таку лазівку скасували, й тепер Київраді запропонували повернутися до попередньої правки, продаючи (здаючи в оренду) нерухомість “квадратами”: мовляв, оцінювати землю під площею у 10 кв.м складно й неможливо.

“Департаментом опрацьовано зазначений проєкт рішення, попередньо було проговорено з ініціаторами того рішення (власне, депутатами Пташник і Білоцерковцем – Ред.), і підготовлено зміну”, – сказав з трибуни у Київраді Юрій Береговий.

Сама депутатка у коментарях до власного допису підкреслила: посадовець сказав неправду, і досі сама вона навіть не знала, хто він такий. Пізніше Пташник додала: з Віталієм Кличком були проведені перемовини щодо змісту “правок”, і міський голова пообіцяв накласти на нього вето. А про всяк випадок, депутатка ще й підкріпила цю домовленість депутатським зверненням до мера – де прямо заявила, що той ввів депутатів в оману, ще й пропонував потенційно корупціогенну ініціативу.

Пізніше, зранку у п’ятницю, 29 травня, у коментарі Інформатору сама депутатка висловила занепокоєння планами міського голови щодо ветування прийнятого Київрадою проєкту. За її даними, низка депутатів планує протискати корегування/скасування Антикорупційних правил стосовно нерухомості.

“Я знаю, що дехто з депутатів ще раз піде до Кличка, проситимуть, щоб він не ветував той проєкт рішення. Відтак, сам Кличко хоч і обіцяв, але може передумати. Адже справа в тому, що колишні “земельні” схеми, заблоковані нами, тепер перейшли в нерухомість – чиновники повносили з голосу купу поправок по різних об’єктах, що підлягають приватизації. Це – мега-корупційна історія: на приватизацію виставлені, наприклад, 200 кв.м в будівлі по вул. Хрещатик, 25 – а це “будинок з зіркою” навпроти ЦУМу!” – розповіла Інформатору Вікторія Пташник. 

Депутати тисли, а в Кличка заклинило кнопку – як приймали Антикорупційні правила

Нагадаємо, Інформатор писав, що у четвер, 9 жовтня 2025 року Київрада таки підтримала Антикорупційні земельні правила, розроблені депутатами Вікторією Пташник та Дмитром Білоцерковцем. Це вже ІІ читання, відтак, відтепер міська рада столиці житиме за новими нормами: усі проєкти, пов’язані з землею, стануть прозорішими, а кияни зможуть ефективніше контролювати діяльність депутатів. Метою ж його прийняття стало викорінення схем із розкрадання й заробітку на київській землі – “за мотивами” розслідування “Чисте місто”, проведеного НАБУ й гучних затримань на початку 2025 року.

Пізніше ми розповідали, що міський голова Києва підписав Антикорупційні правила, прийняті Київрадою. Тоді за них проголосував 61 депутат, а в самого Віталія Кличка “заклинило” кнопку – про що сам він потім віджартувався, пояснюючи, чому його голос не був врахований системою “Рада”. Тепер у Києві запровадять реєстр земельних справ, буде чітка черговість прийняття рішень у земельній сфері, а при угодах з комунальною нерухомістю будуть враховувати вартість землі.

Інформатор-Київ у Telegram

Швидко пояснимо, що відбувається у столиці ПІДПИСАТИСЯ!

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Дражливе питання – від Київради вимагають внести до нового Статуту столиці райради

У громадських радах міста стверджують: без цього елементу децентралізації, що мав би повернути владу в райони, сенсу в "Конституції для киян" не буде Київрада вже намагалася повернути райради – напередодні великого вторгнення, на початку лютого 2022-го: на фото – депутати зустрічають Миколу Тищенка (на трибуні), що опонував ідеї. Фото: Дінара …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
І ні в чому собі не відмовляйте – Кабмін дав Києву 2 млрд грн з 15, які той просив

Уряд додатково спрямував столиці 2 млрд грн на план стійкості – захист інфраструктури та резервне теплопостачання перед зимою 2026/2027 Кабмін дав Києву 2 млрд замість 15. Фото: t.me/svyrydenkoy Кабінет Міністрів виділив Києву додаткові 2 млрд грн на реалізацію плану стійкості – хоча столиця розраховувала отримати від держави щонайменше 15 млрд. …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Зростання тарифів на проїзд це ведмежа послуга для Кличка – перший мер Києва Косаківський

Рішення про різке, у 3,7 рази зростання тарифів на громадський транспорт у Києві стане однією з найбільших помилок з боку Віталія Кличка, переконаний міський голова та очільник КМДА у 1995-1997 роках Леонід Косаківський переконаний, що Кличка старанно підштовхують до такого непопулярного рішення Рішення про різке, у 3,7 рази зростання тарифів …

Поділитися у соцмережах: