Сморід і дискомфорт: Кличка просять вигнати безхатьків з міських автобусів і тролейбусів

Активісти району

Кияни просять міську владу у Києві звернути увагу на проблему безхатьків у громадському транспорті, та пропонують більш-менш законні шляхи з вирішення проблеми

Кияни погоджуються з тим, що про проблему антисанітарії у громадському транспорті слід говорити на більш високому рівні

Кияни просять міську владу у Києві звернути увагу на проблему безхатьків у громадському транспорті. Скаржаться на антисанітарію, запах і дискомфорт для інших пасажирів – і зауважують, що задля суспільного блага потрібно налагодити співпрацю між транспортниками та соціальними службами міста. Петиція досить популярна: є шанси, що вона набере необхідні голоси та буде розглянута у Дептрансі.

Відповідну петицію подав на офіційний портал міста киянин Владислав Герасимчук. У ній автор звертається до міської влади та викладає суть проблеми: у громадському транспорті столиці з холодами стало значно більше осіб без постійного місця проживання.

“Вони займають значну кількість місць, часто перебувають у стані антисанітарії, мають різкий запах, що створює суттєвий дискомфорт для пасажирів і негативно впливає на санітарний стан салонів громадського транспорту”, – зауважив автор петиції.

Відтак, Герасимчук звернувся до міської влади із проханням посилити контроль за дотриманням громадського порядку у наземному транспорті столиці. Він вважає, що КП “Київпастранс” потрібно забезпечити взаємодію між контролерами на транспорті та правоохоронними органами – аби забезпечити оперативне реагування останніх на порушення.

Також у петиції звучить прохання розглянути можливість обмеження доступу осіб у стані сильного забруднення чи антисанітарії до салонів транспорту — у межах чинного законодавства та з повагою до прав людини. Крім того, киянин просить проводити регулярне прибирання та дезінфекцію салонів, особливо на маршрутах із підвищеною кількістю подібних випадків.

Зрештою, киянин просить, аби транспортники налагодили співпрацю з соціальними службами міста. Таким чином, вважає Герасимчук, влада зможе забезпечити безхатькам альтернативні місця перебування, не пов’язані з громадським транспортом.

“Мета цієї петиції — підвищити комфорт і безпеку пересування громадян, підтримати належний санітарний стан транспорту та створити цивілізовані умови користування для всіх пасажирів”, – звернувся автор відозви до влади міста.

Зауважимо, що за 4 дні (а петицію зареєстрували 13 листопада 2025 року) відозва вже набрала майже 400 підписів киян. Це свідчить про суспільний інтерес до неї – відтак, є досить значні шанси, що петиція набере 6 тисяч голосів, необхідних для розгляду міською владою. Найімовірніше, заступники голови КМДА “розпишуть” відозву на Дептранс, де її візьмуть до уваги й розроблять план відповідних заходів.

Подають взаємовиключні петиції: у Києві флігель 1860-х років у Дворику з воронами опинився у центрі боротьби

Нагадаємо, днями Інформатор писав про те, що у Києві історичний флігель 1860-х років у “Дворику з воронами” опинився в центрі архітектурної боротьби. Одні кияни вимагають його зберегти, інші підтримують реконструкцію. Впродовж осені навколо будівлі вже була й відмова в охоронному статусі, і пожежа, і план відновлення у вигляді проєкту дворівневої надбудови. Нині створені дві петиції, що апелюють до міської влади – кожна зі своїм баченням майбутнього цієї локації.

А ще, ми розповідали, що у Києві набрала голоси петиція, якою пропонують створити Центральний парк на місці колишнього трамвайного депо у самому центрі, біля вулиць Антоновича й Ділової. Нині там розташований закинутий будмайданчик із котлованом, затопленим підземними водами – власне, нині місцина більше схожа на зелену оазу посеред міста. А аналітики-урбаністи переконані: парк чи сквер у цьому місці необхідний киянам, бо їм просто ніде гуляти.

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
На Подолі екснардеп Бродський зводить ЖК замість дитсадка – землю отримав за схематозом

На Подолі у столиці днями стартувало будівництво ЖК на місці дитсадка №66 "Якірець", що колись був на балансі Київського річкового порту Будівля точно є дитячим садочком – на фото вона ще за часів функціонування й у 2015 році, коли її вже оточили будівельним парканом "під знесення" На Подолі у столиці …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Будуть кадрові рішення – в КМДА таки згодують директора БСП ветеранам і активістам

У Департаменті охорони здоров'я КМДА проводять перевірку діяльності КНП "Київська міська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги": обіцяють, що будуть і кадрові, й управлінські рішення Т.в.о. директора "лікарні БСП" Віктор Дорош, найімовірніше, позбудеться посади після скандалу У Департаменті охорони здоров’я КМДА проводять перевірку діяльності КНП “Київська міська клінічна лікарня швидкої медичної …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Кличку передали вітання з Кабміну – кажуть, Київ досі не затвердив План стійкості на зиму

Віцепрем'єр Олексій Кулеба висловив серйозні зауваження до столиці: комплексний документ підготовки до зими досі без затвердження та чітких графіків Уряд виділив Києву гроші на підготовку до зими – але водночас зробив місту публічне зауваження. згідно з планом стійкості Києву перекинуть 2 млрд грн – утричі менше, ніж місто просило, і …

Поділитися у соцмережах: