Станції метро Академмістечко у Києві невдовзі може не стати – що буде натомість

Активісти району

Кияни зареєстрували петицію з проханням про перейменування "типово радянської" назви станції метро на "станція ім. Василя Стуса": вважають це відновленням історичної справедливості, та й сам шістдесятник мешкав поблизу

Станцію метро "Академмістечко" на "червоній" лінії підземки у Києві пропонують назвати іменем видатного поета, шістдесятника Василя Стуса

Станцію метро “Академмістечко” на “червоній” лінії підземки у Києві пропонують назвати іменем видатного поета, шістдесятника Василя Стуса. Так кияни хочуть відновити історичну справедливість – замість “типово радянського” топоніму, кажуть, краще вшанувати ім’я людини-символа спротиву радянському тоталітаризму. До того ж, сам Стус мешкав за кілька хвилин від нинішньої станції метро, на вул. Чорнобильській, що може слугувати додатковим обґрунтуванням перейменуванню.

Відповідну петицію днями подали на сайт Київради. Її автор, Сергій Шевченко, зауважив, що перейменування станції метро “Академмістечко” на “Василя Стуса” можна вважати виправданим з кількох причин – історичних, символічних та чисто практичних. Так, передовсім, Стус був одним з найважливіших українських поетів ХХ століття, символом спротиву радянському тоталітаризму, нагадує автор.

“Наявність у столиці місця з його ім’ям надає йому гідне вшанування, якому довго заважала радянська влада… Натомість, “Академмістечко” — типовий радянський топонім, який обирали для районів із науковими інститутами. Такі назви є в багатьох містах пострадянського простору, і наразі вона не має власної унікальної історії. Зараз ця назва для мікрорайону не актуальна і не має жодного сенсу”, – зауважив у відозві Сергій Шевченко, додавши: мовляв, кияни вже говорять, що станція переросла власну назву.

Другий аргумент: ще одна станція, названа іменем українського поета (на додачу до ст.м. “Тараса Шевченка”) буде пізнаваною, матиме культурну вагу й вноситиме український контекст у транспортну мапу міста. Зрештою, й сам Василь Стус жив і творив саме у цьому районі столиці. Цей аргумент може стати вирішальним – адже поет дійсно пов’язаний зі Святошинським районом, і може заслуговувати на увічнення такого роду (втім, на Академмістечку вже існує вулиця Василя Стуса – вона пролягає від вул. Біличанської до просп. Академіка Палладіна).

“Василь Стус у 1970–80-х роках мешкав на вулиці Чорнобильській, буквально за кілька хвилин ходьби від нинішньої станції метро “Академмістечко”. Це той район, де він працював, гуляв з сином, де його знали сусіди. Тобто це не штучне “втягування” імені — це реальний простір життя великого поета”, – додав автор відозви.

Зауважимо, що за тиждень з моменту укладення петиція вже набрала майже чверть з необхідної кількості підписів. Станом на ранок четверга, 27 листопада, її вже підписали 1290 киян. Відтак, вона може бути серед тих, що наберуть необхідні для розгляду міською владою голоси – на це залишилося понад 50 днів.

Замість Берестейської – Грушки: у Києві пропонують перейменувати вісім станцій метро

Нагадаємо, у серпні 2025-го Інформатор писав, що кияни пропонують змінити назви кількох станцій метро та одного депо на лівому березі міста. Мета цього – усунення топографічної плутанини при навігації, оскільки деякі зі станцій мають назву, що не відповідає їхньому дійсному географічному розташуванню. Так, станцію підземки “Берестейська” радять назвати ім’ям історичної місцевості “Грушки”, де вона дислокована, а назву “Дарниця” поки прибрати зовсім, оскільки вона навіть не розташована у Дарницькому районі міста.

А ще, ми розповідали, що у метро Києва вирішили припинити роботу торговельної точки, де продавали вейпи, під назвою “Cloud 21”. Вона була розміщена у вестибюлі ст.м. “Печерська” столичної підземки, причому виявилося, що ТОВка, на яку було оформлено торгівлю, сплачувала лише 3,5 тис грн на місяць орендної плати. Також з’ясувалося, що, окрім площі на вказаній станції, ця ж ТОВ орендує місця на станціях “Дорогожичі”, “Академмістечко”, “Олімпійська” та “Либідська”.

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
І ні в чому собі не відмовляйте – Кабмін дав Києву 2 млрд грн з 15, які той просив

Уряд додатково спрямував столиці 2 млрд грн на план стійкості – захист інфраструктури та резервне теплопостачання перед зимою 2026/2027 Кабмін дав Києву 2 млрд замість 15. Фото: t.me/svyrydenkoy Кабінет Міністрів виділив Києву додаткові 2 млрд грн на реалізацію плану стійкості – хоча столиця розраховувала отримати від держави щонайменше 15 млрд. …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Зростання тарифів на проїзд це ведмежа послуга для Кличка – перший мер Києва Косаківський

Рішення про різке, у 3,7 рази зростання тарифів на громадський транспорт у Києві стане однією з найбільших помилок з боку Віталія Кличка, переконаний міський голова та очільник КМДА у 1995-1997 роках Леонід Косаківський переконаний, що Кличка старанно підштовхують до такого непопулярного рішення Рішення про різке, у 3,7 рази зростання тарифів …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
У Києві перебудують з нуля шляхопровід на Харківському шосе – є ідея його розширити

У Києві можуть почати перебудову ще одного шляхопроводу, розташованого над залізничними коліями на Харківському шосе в Дарницькому районі міста Шляхопроводу невдовзі виповниться 80 років, за київськими мірками, він є глибоким дідусем У Києві можуть почати перебудову ще одного шляхопроводу, розташованого на Харківському шосе в Дарницькому районі міста. Споруда розташована над …

Поділитися у соцмережах: