Стирчать оголені дроти та іржаві труби: на київському Святошині знайшли треш-укриття

Активісти району

Навіть просто пройти вузеньким коридором здається небезпечним завданням: цей сховок на час повітряних атак є одним з найнебезпечніших у місті

Укриття перебуває у жалюгідному стані: одразу видно, що його жодного разу не ремонтували за останні десятиліття. Фото: Facebook Людмила Лук'яненко

У Києві знайшли укриття у житловому будинку на Святошині, що перебуває чи не в найгіршому стані з-поміж усіх сховків у місті. На світлини звідти важко дивитися без емоцій: навіть просто пройти вузеньким коридором здається небезпечним завданням. А відтак, місцеві мешканці просять владу втрутитись і забезпечити їм можливість отримати прихисток.

Про справжнє треш-укриття розповіла киянка Людмила Лук’яненко, що мешкає у багатоповерхівці по вул. Перемоги, яка пролягає між Совським парком та Великою кільцевою дорогою. Це – “біла пляма” на мапі Києва: коротенька вулиця затиснута між СТО, промзонами й шоурумами, і, якщо не мати потреби у ремонті автівки (чи її сертифікації – є поряд ще ТСЦ МВС), то про її існування ніколи й не дізнаєшся. Відтак, місцева влада не дуже й звертає увагу на “загублену” вуличку – укриття тут не ремонтували, ймовірно, з моменту його відкриття у будівлі.

Всередину укриття складно навіть пройти – місцеві використовують з цією метою вікно, з давніх-давен затоноване шарами фарби. Фото: Людмила Лук’яненко

“На фото – реальність, яку ми бачимо щодня: вхід через вікно або аварійний підвал. Обвалені конструкції, іржаві труби, відкриті дроти. Відсутність вентиляції, освітлення неналежне, туалету і умивальника немає. Повна непридатність для перебування людей, особливо в екстрених ситуаціях”, – розповіла Людмила Лук’яненко, долучивши до посту декілька світлин з “сховку” у її будинку.

Від Святошинської РДА місцеві мешканці вимагають провести термінову перевірку стану укриття. Забезпечити безпечний та доступний вхід до споруди, встановити освітлення та вентиляцію, а ще – запланувати ремонт, провести тендер і надати, нарешті, громаді чіткі терміни проведення ремонту й відповідальних за це осіб.

“Ми готові до діалогу, але мовчати більше не будемо. Це питання життя і смерті — не бюрократії”, – зауважує пані Людмила у дописі.

Пів року без вікон: святошинці кажуть, що місцева влада штовхає їх вже на масовий бунт

Нагадаємо, днями Інформатор писав про обурення мешканців Святошина піврічною бездіяльністю влади. Вони кажуть: та підштовхує їх вже до масового бунту – адже вже шостий місяць після обстрілу живуть з вікнами під плівкою, без газу і з водою, що ллється по стінах.

Писали ми й про скарги святошинців з інших вулиць на стан укриттів у їхніх будинках. Стверджують, що стіни там перманентно вологі, у кутках – грибок та інша небезпека. Парадокс в тому, що світлини з усіма цими “радощами” вони показали просто під бравурними дописами чиновників про майбутні модульні прихистки, які встановлять на вулицях.

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
На Подолі екснардеп Бродський зводить ЖК замість дитсадка – землю отримав за схематозом

На Подолі у столиці днями стартувало будівництво ЖК на місці дитсадка №66 "Якірець", що колись був на балансі Київського річкового порту Будівля точно є дитячим садочком – на фото вона ще за часів функціонування й у 2015 році, коли її вже оточили будівельним парканом "під знесення" На Подолі у столиці …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Будуть кадрові рішення – в КМДА таки згодують директора БСП ветеранам і активістам

У Департаменті охорони здоров'я КМДА проводять перевірку діяльності КНП "Київська міська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги": обіцяють, що будуть і кадрові, й управлінські рішення Т.в.о. директора "лікарні БСП" Віктор Дорош, найімовірніше, позбудеться посади після скандалу У Департаменті охорони здоров’я КМДА проводять перевірку діяльності КНП “Київська міська клінічна лікарня швидкої медичної …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Кличку передали вітання з Кабміну – кажуть, Київ досі не затвердив План стійкості на зиму

Віцепрем'єр Олексій Кулеба висловив серйозні зауваження до столиці: комплексний документ підготовки до зими досі без затвердження та чітких графіків Уряд виділив Києву гроші на підготовку до зими – але водночас зробив місту публічне зауваження. згідно з планом стійкості Києву перекинуть 2 млрд грн – утричі менше, ніж місто просило, і …

Поділитися у соцмережах: