Суд зобов’язав товариство повернути київській громаді ділянку під автостоянку на вулиці Оноре де Бальзака

Активісти району

Господарський суд Києва задовольнив позов Деснянської прокуратури – компанія поверне 0,8 га землі та знесе самочинно зведені об'єкти

Господарський суд повернув 0,8 га комунальної землі київській громаді

Господарський суд міста Києва зобов’язав товариство передати громаді земельну ділянку площею майже 0,8 га на вулиці Оноре де Бальзака та знести самочинно зведені на ній об’єкти. Схожу справу про самовільно зайняту комунальну ділянку та незаконне будівництво без дозвільних документів, після якого підозрюваний нібито зареєстрував право власності на підставі підроблених документів, раніше розглянула Київська міська прокуратура щодо ексдепутата Київради. Ділянка в Деснянському районі столиці використовувалася для обслуговування та експлуатації автостоянки і оцінена майже у 10 млн гривень. Суд також скасував незаконну реєстрацію права власності на самочинно збудовані споруди.

За позовом Деснянської окружної прокуратури міста Києва, про що йдеться у повідомленні Київської міської прокуратури, Господарський суд міста Києва задовольнив вимоги позивача у повному обсязі. Рішення охоплює три взаємопов’язані заходи: повернення ділянки площею 0,8 га у власність територіальної громади Києва, знесення самочинно збудованих об’єктів та скасування незаконно оформленого права власності на них.

Земельна ділянка розташована по вулиці Оноре де Бальзака у Деснянському районі. Її кадастрова вартість складає майже 10 млн гривень. За даними прокуратури, ділянку використовували для обслуговування та експлуатації автостоянки.

Чим завершилось судове рішення щодо анулювання незаконної реєстрації

Суд скасував реєстрацію права власності на самочинно збудовані споруди – тобто юридично анулював усі документи, на підставі яких товариство вважало ці об’єкти своєю власністю. Після набрання рішенням законної сили ділянка та споруди повертаються до комунальної власності, а сам забудовник зобов’язаний за власний кошт знести незаконні будівлі.

Деснянська прокуратура виступила від імені держави в інтересах територіальної громади Києва. Подібні позови є частиною системної роботи з повернення комунальних земель, якими підприємці фактично користувалися без законних підстав і на яких зводили споруди без відповідних дозволів.

Київська прокуратура вже притягала до відповідальності за самочинні будівлі

У Деснянському районі Києва раніше завершилося досудове розслідування щодо підприємця, який на Троєщині самовільно зайняв муніципальну землю площею 420 кв м та розпочав будівництво комерційного об’єкта – директор фірми вирішив “приєднати” ділянку, що належить територіальній громаді Києва. Незаконну забудову демонтували, підприємцю повідомили про підозру за статтею про самовільне зайняття земельної ділянки та будівництво без дозволів – бізнесмену загрожує до трьох років обмеження волі.

Ексдепутат Київради у Дарницькому районі також, за даними слідства, самовільно зайняв ділянку в комунальній власності, збудував на ній будівлі для торгівлі без дозвільних документів, а потім нібито оформив право власності на підставі підроблених документів – про деталі цієї справи докладно повідомляла Київська міська прокуратура, передавши матеріали до суду.

Слідкуйте за нами у Telegram

Оперативні новини та разбори: Україна, світ, війна ПІДПИСАТИСЯ

Зараз читають на Інформаторі

Зараз читають на Інформаторі

23:50 вчора

Доброзичливий Юпітер подарує емоційний затишок – гороскоп на сьогодні, 20 травня

23:03 вчора

Зеленський відвідав виставку художника Марчука у Шоколадному будинку – той відкрився вперше з 2022 року

22:01 вчора

Сирський визнав – загроза з Білорусі реальна і Росія активно планує операції

21:28 вчора

РФ насилу доправила газ до Китаю – судно майже пів року пробуло в морі

21:00 вчора

У Скелі відхрестилися від побиття мобілізованих, які померли – падали з сосни та хворіли так, що ВЛК нічого не бачила

20:33 вчора

Помножити штрафи на 10 — мовна омбудсманка вимагає жорстко карати тих, хто ігнорує українську

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Дражливе питання – від Київради вимагають внести до нового Статуту столиці райради

У громадських радах міста стверджують: без цього елементу децентралізації, що мав би повернути владу в райони, сенсу в "Конституції для киян" не буде Київрада вже намагалася повернути райради – напередодні великого вторгнення, на початку лютого 2022-го: на фото – депутати зустрічають Миколу Тищенка (на трибуні), що опонував ідеї. Фото: Дінара …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
І ні в чому собі не відмовляйте – Кабмін дав Києву 2 млрд грн з 15, які той просив

Уряд додатково спрямував столиці 2 млрд грн на план стійкості – захист інфраструктури та резервне теплопостачання перед зимою 2026/2027 Кабмін дав Києву 2 млрд замість 15. Фото: t.me/svyrydenkoy Кабінет Міністрів виділив Києву додаткові 2 млрд грн на реалізацію плану стійкості – хоча столиця розраховувала отримати від держави щонайменше 15 млрд. …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Зростання тарифів на проїзд це ведмежа послуга для Кличка – перший мер Києва Косаківський

Рішення про різке, у 3,7 рази зростання тарифів на громадський транспорт у Києві стане однією з найбільших помилок з боку Віталія Кличка, переконаний міський голова та очільник КМДА у 1995-1997 роках Леонід Косаківський переконаний, що Кличка старанно підштовхують до такого непопулярного рішення Рішення про різке, у 3,7 рази зростання тарифів …

Поділитися у соцмережах: