Світло скінчилося: у Києві ввели екстрені відключення електроенергії

Активісти району

Ввечері у середу, 15 жовтня у КМДА повідомили про можливі знеструмлення у столиці через розпорядження НЕК "Укренерго" про екстрені відключення споживачів від мережі

Світло у Києві відмикатимуть у екстреному режимі: бажано не користуватися ліфтами й вимкнути усі зайві побутові прибори

У Києві за розпорядженням НЕК “Укренерго” ввечері у середу, 15 жовтня 2025 року ввели екстрені відключення електроенергії. Будь-які графіки, що можуть бути спрогнозовані заздалегідь, не діють, підкреслюють у ДТЕК Київські електромережі. Киян закликали ощадливо й раціонально використовувати електроенергію, аби фахівці якнайшвидше відновили постачання столиці.

Про введення екстрених відключень електроенергії повідомили у Telegram-каналі КМДА. Там зауважили, що відповідне розпорядження прийняли у НЕК “Укренерго” ввечері у середу, 15 жовтня. Також додали – у ДТЕК Київські електромережі просять не враховувати будь-які графіки, що були підготовлені заздалегідь (щоправда, згодом цей абзац зник з публікації).

“Якщо у вас зараз є електроенергія – будь ласка, споживайте її ощадливо! Це допоможе фахівцям якнайшвидше відновити стабільний режим подачі”, – зауважили у КМДА.

Водночас, у НЕК “Укренерго” написали пост у Facebook із повідомленням про стан енергосистеми та ризики, пов’язані з масованими атаками РФ на енергооб’єкти. Ці питання розглядали 15 жовтня на зустрічі керівництва НЕК з представниками Європейської Бізнес Асоціації у онлайн-режимі: обговорили можливості залучення до роботи на ринку електроенергії генеруючих установок, які бізнес та промисловість встановили в якості резервних джерел живлення.

Підтвердили можливі знеструмлення у столиці й у компанії-постачальнику, ДТЕК Київські електромережі. Там зауважили, що в НЕК дійсно розпорядилися почати екстрені відключення, і зрештою підтвердили тезу про “графіки”.

“Під час екстрених відключень, графіки, які можуть бути спрогнозовані заздалегідь, – не діють. Просимо набратися витримки та використовувати електроенергію розумно! Це дозволить мінімізувати кількість відключень”, – додали у ДТЕК Київських електромережах, зауваживши, що енергетики у цілій країні працюють в режимі “24/7”, аби повернути світло до осель українців.

Як почався частковий блекаут у Києві 10-11 жовтня, і що стало його причиною

Нагадаємо, Інформатор писав, що у ніч на 10 жовтня атака РФ спричинили у Києві частковий, але відчутний блекаут. Тисячі киян більше доби сиділи без світла. Зрештою, через 30 годин темряви енергопостачання в столиці було відновлено: на ранок 11 жовтня Київ був знову заживлений, проте в електромережах залишалися локальні аварії.

Також ми повідомляли, що сама згубна для енергоінфраструктури атака на Київ сталася у ніч на четвер, 10 жовтня. Били Шахедами й ракетами. Внаслідок атаки у місті почалися пожежі, а в декількох районах столиці одразу після ударів вимкнулося чи почало блимати світло.

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Кличку передали вітання з Кабміну – кажуть, Київ досі не затвердив План стійкості на зиму

Віцепрем'єр Олексій Кулеба висловив серйозні зауваження до столиці: комплексний документ підготовки до зими досі без затвердження та чітких графіків Уряд виділив Києву гроші на підготовку до зими – але водночас зробив місту публічне зауваження. згідно з планом стійкості Києву перекинуть 2 млрд грн – утричі менше, ніж місто просило, і …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Поліцейські провели рейд Троєщиною й покарали водіїв за стоянку на місцях для осіб з інвалідністю

У Деснянському районі столиці провели рейд спільно з ветеранами: на порушників склали адмінматеріали за ч. 6 ст. 122 КУпАП, грошове стягнення від 1020 до 1700 грн. У поліції нагадали: мета таких заходів – забезпечити реальну доступність спеціальних паркомісць для тих, хто їх потребує Столичні правоохоронці провели відпрацювання щодо дотримання водіями …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Суд вигнав забудовника з землі Інституту НАН України на Святошині

Господарський суд Києва скасував угоду про будівництво багатофункціонального комплексу на 8,14 га державної ділянки Інституту Францевича без згоди КМДА Суд анулював угоду про комплекс на держділянці НАН Господарський суд Києва заблокував забудову понад восьми гектарів державної землі у Святошинському районі столиці – ділянки, що перебуває у користуванні наукової установи. Суд …

Поділитися у соцмережах: