Сипати сіль у каналізацію шкідливо: у КМДА розвінчали популярний серед киян міф

Активісти району

У КМДА виступили із закликом до мешканців багатоквартирних будинків утриматись від додавання солі до каналізаційних стоків під час морозів

Киян закликали не робити соляні розчини з теплою водою й не зливати їх до каналізації

У КМДА виступили із закликом до мешканців багатоквартирних будинків утриматись від додавання солі до каналізаційних стоків під час морозів. Такі поради розповсюджують серед мешканців у тих районах, де є наявні проблеми з опаленням (його немає взагалі, чи теплоносій ледь теплий): нібито, сіль має запобігти замерзанню води в трубах. Втім, фахівці кажуть, що підсолена вода погіршить процес очищення стічних вод на Бортницькій станції аерації.

Із спеціальним закликом до містян виступили у КМДА у четвер, 12 лютого 2026 року. Там зауважили: додавання солі до каналізаційних стоків під час морозів буде неефективною, і навіть шкідливою, дією. Таким чином міська влада розвінчала популярний міф, що поширюється Мережею як, нібито, експертна порада для киян.

“Внутрішні будинкові мережі працюють за гравітаційним принципом і за належної експлуатації не замерзають навіть узимку. Зовнішні мережі прокладені нижче рівня промерзання ґрунту (для Києва – близько 1,2 м), тому ризик їх замерзання мінімальний”, – пояснили у КМДА.

У міській владі застерігають від додавання солі до стоків: кажуть, це може негативно вплинути на очищення стічних вод (на Бортницькій станції аерації, куди, зрештою, потрапляють усі стоки зі столиці). Також це може погіршити роботу системи водовідведення.

“Головна причина проблем із каналізацією – засмічення. Саме тому важливо не викидати у труби жир, харчові залишки, вологі серветки, наповнювачі для тварин, будівельні суміші та інші відходи”, – резюмували у КМДА.

Як Бахматов вирішив рити посеред парків сільські туалети, а Київводоканал захейтив цю грішну ідею

Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що у низці київських багатоповерхівок фіксують замерзання внутрішньобудинкових комунікацій, зокрема систем водовідведення. Через перебої з електропостачанням стоки не відводяться належним чином, що вже призвело до виливання забрудненої води з унітазів та зливів у квартирах перших поверхів.

Через це очільник Деснянської РДА Максим Бахматов виступив із “грішною ідеєю” – буквально, робити туалети, як у селі, а ями під громадські вбиральні копати у скверах і парках. Пізніше у КП “Київводоканал” розкритикували цю пропозицію, назвавши сільські туалети у Києві “недоцільними”. І заявивши: каналізаційні мережі у Деснянському районі не замерзають і працюють у штатному режимі.

ІНФОРМАТОР-КИЇВ НА FACEBOOK

Найважливіше про Київ та для киян ПІДПИСАТИСЯ!

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
На Подолі екснардеп Бродський зводить ЖК замість дитсадка – землю отримав за схематозом

На Подолі у столиці днями стартувало будівництво ЖК на місці дитсадка №66 "Якірець", що колись був на балансі Київського річкового порту Будівля точно є дитячим садочком – на фото вона ще за часів функціонування й у 2015 році, коли її вже оточили будівельним парканом "під знесення" На Подолі у столиці …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Будуть кадрові рішення – в КМДА таки згодують директора БСП ветеранам і активістам

У Департаменті охорони здоров'я КМДА проводять перевірку діяльності КНП "Київська міська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги": обіцяють, що будуть і кадрові, й управлінські рішення Т.в.о. директора "лікарні БСП" Віктор Дорош, найімовірніше, позбудеться посади після скандалу У Департаменті охорони здоров’я КМДА проводять перевірку діяльності КНП “Київська міська клінічна лікарня швидкої медичної …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Кличку передали вітання з Кабміну – кажуть, Київ досі не затвердив План стійкості на зиму

Віцепрем'єр Олексій Кулеба висловив серйозні зауваження до столиці: комплексний документ підготовки до зими досі без затвердження та чітких графіків Уряд виділив Києву гроші на підготовку до зими – але водночас зробив місту публічне зауваження. згідно з планом стійкості Києву перекинуть 2 млрд грн – утричі менше, ніж місто просило, і …

Поділитися у соцмережах: