Та ви знущаєтесь: у Києві знайшли ще одну іржаву й закинуту диво-парковку

Активісти району

Цього разу технологічний пристрій для паркування виявили закинутим на одній з промзон Троєщини: його ніби й змонтували, але приносити кошти в бюджет міста він так і не почав

Цього разу правоохоронці знайшли "пазлову" паркувальну систему: втім, вона так само була закинута, заіржавіла та, напевно, ніколи не функціонувала. Фото: Київська міська прокуратура

Правоохоронці розшукали ще одну диво-парковку, закуплену містом, і досі не встановлену. Тиждень тому, 24 грудня 2025-го, прокуратура вже повідомляла про підозру посадовцю КМДА, на каденцію якого припала закупівля технологічного дива: спершу його планували встановити на подвір’ї КМДА, тоді – біля Житнього ринку, а потім просто занедбали. Нинішню ж парковку розшукали вже на Троєщині, де вона перебувала на задвірках і також не функціонувала, як годиться.

Про виявлення ще однієї парковки, що не використовується, на київській Троєщині повідомляє міська прокуратура. Правоохоронці вже почали досудове розслідування за фактом можливої розтрати комунального майна – хтось із посадовців, відповідальних за закупівлю технологічного паркінгу, має невдовзі отримати підозру за зловживання службовим становищем. Цікаво, що дані про другу парковку прокурорам “злив” хтось після того, як стало відомо про занедбання першої такої установки.

“Після нашої публікації про роторну парковку, яку столичні посадовці придбали за понад 3,6 млн гривень, однак так і не встановивши її, списали, ми отримали інформацію про ще одну подібну конструкцію, яка зберігається у Деснянському районі Києва”, – розповіли у прокуратурі.

За словами правоохоронців, виїхавши на локацію для перевірки інформації про ще один “диво-паркінг”, вони дійсно знайшли заіржавілу “пазлову” паркувальну систему. Судячи зі світлин, вона була встановлена на одній з троєщинських промзон, і не працювала вже дуже довго (якщо взагалі колись функціонувала).

“Під час досудового розслідування буде встановлено хто, коли й з якою метою придбав цю парковку, чому вона не експлуатується й у занедбаному стані перебуває у Деснянському районі”, – резюмували у прокуратурі столиці.

Першу, роторну, парковку розшукали розібраною й заіржавілою: а вона могла б врятувати Бахматова

Нагадаємо, днями Інформатор писав, що поліція Києва знайшла заіржавілі запчастини від роторної парковки, яку ще у 2017 році планували встановити на подвір’ї Київради, а потім – біля Житнього ринку. Конструкції зберігали просто неба, вони вже не зможуть бути встановлені деінде. А посадовцеві із Дептрансу, відповідальному за встановлення диво-парковки, повідомили про підозру у несумлінному виконанні посадових обов’язків.

А ще раніше ми розповідали про завантажену парковку у дворі КМДА/Київради. У серпні “владику Троєщини” Максима Бахматова не пустили на цю парковку – це мотивували дефіцитом паркомісць біля будівлі на Хрещатику, 36. Відтак, тепер під час робочих візитів до керівництва Бахматов паркуватиметься в ЦУМі або на інших паркінгах, що розташовуються неподалік.

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Дражливе питання – від Київради вимагають внести до нового Статуту столиці райради

У громадських радах міста стверджують: без цього елементу децентралізації, що мав би повернути владу в райони, сенсу в "Конституції для киян" не буде Київрада вже намагалася повернути райради – напередодні великого вторгнення, на початку лютого 2022-го: на фото – депутати зустрічають Миколу Тищенка (на трибуні), що опонував ідеї. Фото: Дінара …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
І ні в чому собі не відмовляйте – Кабмін дав Києву 2 млрд грн з 15, які той просив

Уряд додатково спрямував столиці 2 млрд грн на план стійкості – захист інфраструктури та резервне теплопостачання перед зимою 2026/2027 Кабмін дав Києву 2 млрд замість 15. Фото: t.me/svyrydenkoy Кабінет Міністрів виділив Києву додаткові 2 млрд грн на реалізацію плану стійкості – хоча столиця розраховувала отримати від держави щонайменше 15 млрд. …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Зростання тарифів на проїзд це ведмежа послуга для Кличка – перший мер Києва Косаківський

Рішення про різке, у 3,7 рази зростання тарифів на громадський транспорт у Києві стане однією з найбільших помилок з боку Віталія Кличка, переконаний міський голова та очільник КМДА у 1995-1997 роках Леонід Косаківський переконаний, що Кличка старанно підштовхують до такого непопулярного рішення Рішення про різке, у 3,7 рази зростання тарифів …

Поділитися у соцмережах: