Тарифи на метро й наземний транспорт у Києві можуть зрости через вилучені з бюджету міста 8 млрд грн

Активісти району

Влада Києва готується до підвищення ціни на проїзд у громадському транспорті: це випливає з документу, що його оприлюднив нардеп Олексій Гончаренко

З нинішніх 8 гривень за поїздку тариф у підземці може зрости до 24-25 гривень – так говорив профільний чиновник рік тому

Влада Києва готується до підвищення ціни на проїзд у громадському транспорті. Це, нібито, стало першим наслідком вилучення Верховною Радою 8 млрд грн. з бюджету столиці. Принаймні, Департамент фінансів КМДА повідомляє про суттєві ризики для фінансування ключових напрямків міського господарства – зокрема, й утримання низьких тарифів на перевезення пасажирів.

Відповідний документ оприлюднив депутат Верховної Ради Олексій Гончаренко у соцмережах. Це докладна записка від керівника Департаменту фінансів КМДА, Володимира Репіка, міському голові столиці. У ньому йдеться про те, що недоотримання доходів бюджету Киева у розмірі 8 млрд гривень у 2025 році матиме наслідком ризики для фінансування ключових напрямків міського господарства. Зокрема, й утримання тарифів на перевезення пасажирів у міському пасажирському транспорті на довоєнному рівні.

Так, головний фінансист КМДА просить Віталія Кличка доручити департаментам транспортної інфраструктури та економіки опрацювати “можливість встановлення тарифної моделі” в міському транспорті на середньострокову перспективу. Також він просить переглянути встановлені тарифи, “з урахуванням змін, що відбулися з 2020 року”.

У дописі нардеп Гончаренко вже передрікає швидке зростання тарифів на проїзд у міському метро та наземному транспорті. Він каже, що причиною для цього слугує саме рішення парламенту про вилучення з бюджету Києва 10% від податку на прибуток, які зазвичай направляються до столичної скарбниці.

“У Києві підвищиться ціна на громадський транспорт, бо Офіс вилучив 8 млрд грн на премії чиновникам. Ось документ Департаменту фінансів КМДА, в якому чітко сказано: 8 млрд мали йти, в тому числі, на транспорт, дороги, школи, лікарні. Ці гроші Банкова вкрала у киян. Київ не може підтримувати старі тарифи на проїзд, бо створена “слугами” бюджетна дірка – величезна”, – пояснив депутат.

Станом “на сьогодні” у Києві вартість проїзду в комунальному транспорті (автобус, трамвай, тролейбус, метрополітен, фунікулер) становить 8 гривень за одну поїздку. Для власників “Карти киянина” поїздка коштує ще дешевше, 6,5 грн. у наземному транспорті. Тарифи у Києві востаннє переглядали ще п’ять років тому, у 2020 році. Відтоді міський голова не раз обіцяв, що тарифи для містян переглядатися не будуть до завершення війни – у цьому, казав Кличко, є соціальний аспект міського транспорту.

Ціна одної поїздки має зрости до 24-25 гривень: що казали у КМДА

Нагадаємо, Інформатор писав про те, що дискусія про те, чи забирати з бюджету Києва 8 млрд грн, почалася у липні 2025 року. Йдеться про 10% від податку на прибуток, що зазвичай направляється до столичної скарбниці – ідею забрати кошти у міській владі сприймають, як черговий етап атаки на місцеве самоврядування. Самі ж “Слуги” (автори проєкту) та афілійовані з ними депутати аргументували: гроші підуть на оборону столиці, зокрема, розгортання системи ППО, яку Віталій Кличко, нібито, не хоче фінансувати з бюджету.

Востаннє у КМДА підіймали питання зростання тарифів на міський громадський транспорт рівно рік тому, у серпні 2024-го. Тоді очільник профільного департаменту КМДА Руслан Кандибор називав і конкретні суми: з нинішніх 6,5 грн (для киян, що користуються Карткою киянина) та 8 грн (для гостей міста і тих, в кого немає картки) тариф мав би зрости до 24-25 грн за одну поїздку. Тоді, казав він, вистачить і на добудову зеленої гілки метро на Виноградар, і на оновлення самого транспорту.

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
На Подолі екснардеп Бродський зводить ЖК замість дитсадка – землю отримав за схематозом

На Подолі у столиці днями стартувало будівництво ЖК на місці дитсадка №66 "Якірець", що колись був на балансі Київського річкового порту Будівля точно є дитячим садочком – на фото вона ще за часів функціонування й у 2015 році, коли її вже оточили будівельним парканом "під знесення" На Подолі у столиці …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Будуть кадрові рішення – в КМДА таки згодують директора БСП ветеранам і активістам

У Департаменті охорони здоров'я КМДА проводять перевірку діяльності КНП "Київська міська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги": обіцяють, що будуть і кадрові, й управлінські рішення Т.в.о. директора "лікарні БСП" Віктор Дорош, найімовірніше, позбудеться посади після скандалу У Департаменті охорони здоров’я КМДА проводять перевірку діяльності КНП “Київська міська клінічна лікарня швидкої медичної …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Кличку передали вітання з Кабміну – кажуть, Київ досі не затвердив План стійкості на зиму

Віцепрем'єр Олексій Кулеба висловив серйозні зауваження до столиці: комплексний документ підготовки до зими досі без затвердження та чітких графіків Уряд виділив Києву гроші на підготовку до зими – але водночас зробив місту публічне зауваження. згідно з планом стійкості Києву перекинуть 2 млрд грн – утричі менше, ніж місто просило, і …

Поділитися у соцмережах: