Це кола пекла: депутатка Київради Алла Шлапак скаржиться, що її будинок не відновлюють після атаки Шахедом

Активісти району

Помешкання депутатки постраждало 6 червня від удару російського БпЛА під час масованої атаки на Київ, і за три місяці, каже вона, роботи ще не почалися

Депутатка Київради скаржиться: їй доводиться проходити "кола пекла", аби відновити помешкання. Фото: Ян Доброносов

Депутатка Київради від фракції “Батьківщина” Алла Шлапак скаржиться на Солом’янську РДА й міську владу через те, що вони затягують з відновленням її багатоквартирного будинку. Помешкання депутатки постраждало 6 червня від удару російського БпЛА під час масованої атаки на Київ. Депутатка каже: отримала лише 10 тисяч гривень матдопомоги, і про жодні плани щодо відновлення мешканцям не кажуть.

На ситуацію з відновленням будинку Алла Шлапак поскаржилася колегам по “бюджетній” комісії Київради на засіданні у вівторок, 16 вересня, повідомляє LB.ua. Депутатка заявила: районна і міська влада “ігнорують потребу” у відновленні багатоквартирного будинку, що постраждав ще 6 червня від удару російського безпілотника.

“Постраждали щонайменше шість квартир на кількох поверхах нашого багатоквартирного будинку в Солом’янському районі. Але все, що ми отримали з допомоги від міста, – це 10 тис. грн від департаменту соцполітики, які видають всім постраждалим від прильотів. На цьому все, ані компенсації оренди житла, ані прогнозів відновлення будинку”, – емоційно розповіла Шлапак на засіданні.

У квартирі, каже Шлапак, мешкали її батько та син з родиною. Фото: Facebook Алли Шлапак, Ян Доброносов

За словами Шлапак, у постраждалій квартирі проживав її батько з інвалідністю, син і його дружина з маленькою онучкою. Нині, каже вона, перебувати у квартирі неможливо – але комісія визнала житло придатним до проживання. Саме через це родина не має права на компенсацію оренди житла.

“Сьогодні 16 вересня, а будинок навіть не починали ремонтувати. Його немає в жодному розпорядженні на відбудову, немає тендеру на ремонт. Мені навіть ніхто не може пояснити, в якому розпорядженні ми маємо бути, щоб наш будинок отримав фінансування на відновлення”, – обурюється депутатка.

Також Алла Шлапак поскаржилася, що будинок вже почало заливати дощами. А за місяць стартує опалювальний сезон – квартира, у якій відсутні вікна, може отримати подальші пошкодження. Вона також зазначила, що така сама ситуація у інших людей, яким вона допомагає з бюрократичними процедурами в різних районах Києва.

“Я четвертий місяць проходжу ці кола пекла і не знаю, що буде з моєю квартирою далі. Не ганьбіться, не розповідайте по телевізору, як ми допомагаємо людям, які постраждали від атак!” – заявила Шлапак у виступі.

Економ-варіант відновлення: кияни незадоволені якістю будівельних робіт у постраждалих будівлях

Нагадаємо, днями Інформатор розповідав про “економ-варіант” відновлення житла у Києві. Так, на Святошині завершили ремонт зруйнованого під’їзду на вул. Івана Дзюби, що постраждав 23 січня 2024 року.

Також ми писали, що відновлення будинків у Києві, пошкоджених внаслідок російських обстрілів, йде не так швидко, як хотілося б їхнім мешканцям, які чекають на повернення додому. Втім, завершення ремонтів, на жаль, часто супроводжується розчаруванням і необхідністю додаткових витрати, аби щось доробити чи переробити. Зазвичай відновлюють не краще, ніж було, проте дешевше запланованого. і ця економія має на виході не найкращий результат.

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
На Подолі екснардеп Бродський зводить ЖК замість дитсадка – землю отримав за схематозом

На Подолі у столиці днями стартувало будівництво ЖК на місці дитсадка №66 "Якірець", що колись був на балансі Київського річкового порту Будівля точно є дитячим садочком – на фото вона ще за часів функціонування й у 2015 році, коли її вже оточили будівельним парканом "під знесення" На Подолі у столиці …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Будуть кадрові рішення – в КМДА таки згодують директора БСП ветеранам і активістам

У Департаменті охорони здоров'я КМДА проводять перевірку діяльності КНП "Київська міська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги": обіцяють, що будуть і кадрові, й управлінські рішення Т.в.о. директора "лікарні БСП" Віктор Дорош, найімовірніше, позбудеться посади після скандалу У Департаменті охорони здоров’я КМДА проводять перевірку діяльності КНП “Київська міська клінічна лікарня швидкої медичної …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Кличку передали вітання з Кабміну – кажуть, Київ досі не затвердив План стійкості на зиму

Віцепрем'єр Олексій Кулеба висловив серйозні зауваження до столиці: комплексний документ підготовки до зими досі без затвердження та чітких графіків Уряд виділив Києву гроші на підготовку до зими – але водночас зробив місту публічне зауваження. згідно з планом стійкості Києву перекинуть 2 млрд грн – утричі менше, ніж місто просило, і …

Поділитися у соцмережах: