Це нормальна температура для картоплі, а не дітей: на Лівобережжі Києва масово закривають дитсадки

Активісти району

Через проблеми із теплопостачанням у трьох районах столиці почали закривати дитсадки: в деяких із них температура впала майже до нуля, відтак, дітей з них переводять до чергових закладів

Серед інших, закривають ясла-садок №773, що на вул. Вербицького у Дарницькому районі

На Лівобережжі Києва через проблеми із теплопостачанням почали масово закривати дитячі садки. Днями ми вже писали про проблеми в садочку №691, що у Дніпровському районі – нині ж закрити вирішили велику частину дошкільних навчальних закладів у трьох районах міста. Про причини методисти й дирекція кажуть коротко: немає опалення, а тримати дітей у неприйнятних умовах просто не можуть.

Бити на сполох щодо закриття дитсадків на київському Лівобережжі почали у міських Facebook-пабліках. Так, днями киянка Інна Бернацька повідомила в спільноті Дарницького району, що адміністрація садка №691, і ще кількох садочків приймає рішення щодо тимчасового припинення їхнього функціонування.

“У Дарницькому районі масово зачиняються дитячі садки через відсутність тепла. Сотні сімей залишаються без виходу: або кидати роботу, або залишати дітей без належного догляду. Це – не тимчасові незручності, це загроза здоров’ю та безпеці дітей і пряме ігнорування їхніх базових потреб”, – пише Бернацька.

У коментарях містяни називають номери садочків, що їх закрили через відсутність опалення. Це дитсадок №240 на вул. Тростянецькій, №256 по вул. Геннадія Афанасьєва, №741 по просп. Миколи Бажана, №652 по вул. Бориспільській.

“Садки №773 та 774 також не працюватимуть до завершення опалювального сезону. Дітей переводять у якісь чергові садочки”, – повідомила у коментарях киянка Ірина Оборська.

У коментарях батьки повідомили, що дітей переводять у дитсадки, що не залежні від централізованої системи опалення (чи, радше, від Дарницької ТЕЦ). Таких у районі не так і багато – і ще менше таких у Дніпровському районі, який майже повністю обігрівався цією ТЕЦ. Інформатор потелефонував у декілька садочків, де нам підтвердили, що тимчасово припиняють роботу.

“Немає опалення. Це – першопричина, і це єдина причина. Дарницька ТЕЦ не працює, і, відповідно, садочки зачиняються – усі, що обслуговуються на території Дарницької ТЕЦ. Строки поки невідомі нікому – навіть міському керівництву. Щойно буде тепло, нас відкриють. Це жорстко – але так є”, – сказали Інформатору в одному з дитсадків.

У дирекції ще одного дитсадка нам пояснили: ще однією проблемою є приготування їжі для малечі. За умов знеструмлення дітей, кажуть, краще перевести до тих закладів, де є умови, аніж тримати у напівтеплих приміщеннях (“в нас хіба трохи вище за 7°С, а це нормальна температура для зберігання картоплі, а не дітей 4-5 років”, – додала наша співрозмовниця). “Опорні” дитсадки вже визначені, батькам про них повідомили. Відповідь сформулювала пані Бернацька.

“Ми вимагаємо від міської та районної влади не допустити закриття закладів. Надати їм альтернативні засоби для обігріву приміщень. Перевести садочки на безперебійне електричне живлення”, – зауважила Інна Бернацька у дописі.

Батькам кажуть приносити грілки: у київському дитсадку температура впала до 2°С

Нагадаємо, нещодавно Інформатор писав, що у одному з дитсадочків Дніпровського району температура повітря впала вже до загрозливих 2°С. Мова про дитсадок №691 – один з найкращих на Лівобережжі столиці. Батькам, які не можуть залишити малечу вдома, рекомендують приносити грілки, аби хоч якось покращити перебування дошкільнят у холодному приміщенні.

А ще, ми розповідали, що відомий культурний діяч, журналіст і ведучий джазових концертів Олексій Коган скаржиться на неприйнятні умови проживання. Іронія в тому, що він проживає у Будинку з зіркою на Хрещатику – акурат через вулицю від будівлі КМДА й Київради. До того ж, каже він, його помешкання й квартири ще 10 родин постійно знеструмлені – в інших мешканців під’їзду світло є постійно.

ІНФОРМАТОР-КИЇВ НА FACEBOOK

Найважливіше про Київ та для киян ПІДПИСАТИСЯ!

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
І ні в чому собі не відмовляйте – Кабмін дав Києву 2 млрд грн з 15, які той просив

Уряд додатково спрямував столиці 2 млрд грн на план стійкості – захист інфраструктури та резервне теплопостачання перед зимою 2026/2027 Кабмін дав Києву 2 млрд замість 15. Фото: t.me/svyrydenkoy Кабінет Міністрів виділив Києву додаткові 2 млрд грн на реалізацію плану стійкості – хоча столиця розраховувала отримати від держави щонайменше 15 млрд. …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Зростання тарифів на проїзд це ведмежа послуга для Кличка – перший мер Києва Косаківський

Рішення про різке, у 3,7 рази зростання тарифів на громадський транспорт у Києві стане однією з найбільших помилок з боку Віталія Кличка, переконаний міський голова та очільник КМДА у 1995-1997 роках Леонід Косаківський переконаний, що Кличка старанно підштовхують до такого непопулярного рішення Рішення про різке, у 3,7 рази зростання тарифів …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
У Києві перебудують з нуля шляхопровід на Харківському шосе – є ідея його розширити

У Києві можуть почати перебудову ще одного шляхопроводу, розташованого над залізничними коліями на Харківському шосе в Дарницькому районі міста Шляхопроводу невдовзі виповниться 80 років, за київськими мірками, він є глибоким дідусем У Києві можуть почати перебудову ще одного шляхопроводу, розташованого на Харківському шосе в Дарницькому районі міста. Споруда розташована над …

Поділитися у соцмережах: