Це реалістична ціна – у КМДА назвали слово на літеру К, яке пояснює нові транспортні тарифи

Активісти району

У столичній адміністрації пояснили, чому разовий квиток у київському транспорті пропонують підняти з 8 до 30 гривень з липня 2026 року

Принагідно до нового тарифу у КМДА вживають слово "компромісний", кияни, втім, із цим не погоджуються

 

Київська міська влада назвала нові транспортні тарифи “компромісними і реалістичними” – саме так у КМДА відповіли на хвилю невдоволення після оприлюднення проєкту розпорядження про підвищення вартості проїзду. Нові транспортні тарифи у Києві стали відомі 18 травня 2026 року і відразу викликали гостру суспільну дискусію. З 15 липня разовий квиток у метро, тролейбусі, трамваї, автобусі та фунікулері подорожчає з 8 до 30 гривень – тобто майже вчетверо.

Позицію міської адміністрації роз’яснив директор Департаменту транспортної інфраструктури КМДА Сергій Підгайний, як повідомляє Суспільне. За його словами, реальна собівартість проїзду сьогодні є значно вищою за будь-яку із пропонованих цифр.

“На сьогоднішній день економічно обґрунтований тариф на проїзд значно вищий. Чому 30 гривень – ця цифра врахована і наближена до економічного розрахунку”, – заявив директор Департаменту транспортної інфраструктури КМДА Підгайний виданню.

Директор департаменту уточнив: розрахунок тарифу базується на фактичних витратах транспортних підприємств за 2025 рік – з урахуванням прибутку та амортизації. За його словами, підприємства надали власні розрахунки, і на їх основі вийшли на “компромісну і реалістичну ціну”.

Очільник Дептрансу вийшов з публічною комунікацією: каже, що нові тарифи є “компромісними” та “реалістичними”

За розрахунками транспортних підприємств, економічно обґрунтований тариф на 2026 рік становить 64,60 грн за поїздку в метро та 44,14 грн – у наземному комунальному транспорті. Тобто навіть після підвищення ціна квитка залишиться вдвічі меншою за реальну собівартість: місто й надалі субсидуватиме кожну поїздку.

Востаннє вартість проїзду в столиці переглядали у 2018 році. За цей час суттєво зросли витрати транспортних підприємств на електроенергію, паливо та оплату праці, а пасажиропотік скоротився.

Запровадити нові тарифи планують із 15 липня 2026 року після завершення процедур регуляторної політики, а також консультацій із громадськістю та профспілками. Громадськість може подати пропозиції та зауваження до проєкту розпорядження до 1 червня 2026 року через платформу forum.kyivcity.gov.ua.

Студенти платитимуть 50% вартості місячного проїзного, а учні під час літніх канікул – 25%. Упродовж навчального року проїзд для школярів залишиться безкоштовним. Окремо в Києві планують запровадити пересадковий квиток за 60 гривень, який дозволятиме безлімітно пересідати між метро та наземним транспортом протягом 90 хвилин.

Чому підвищення стало неминучим

Ще 7 квітня в КМДА заявили про плани переглянути тарифи на проїзд у громадському транспорті столиці. За словами мера Києва, здорожчання пального, електроенергії, витратних матеріалів і логістики змушує наблизити вартість проїзду до економічно обґрунтованого рівня.

Без підвищення тарифів транспортна інфраструктура міста не отримує коштів на оновлення рухомого складу й капітальний ремонт. Київрада також розглядає залучення кредиту на 1,5 млрд євро для будівництва метро на Троєщину – інвестиція, яка неможлива без фінансово стійкого тарифу.

У Департаменті зазначають, що нинішня вартість проїзду в Києві залишається однією з найнижчих серед великих міст України, попри постійне зростання собівартості перевезень. Водночас у ГО “Пасажири Києва” критикують офіційні цифри, які наводять у КМДА, називаючи їх маніпулятивними.

Кияни відповіли петицією і порівняннями з Римом

Реакція киян на нові тарифи виявилася блискавичною. Того ж дня, коли КМДА оприлюднила проєкт розпорядження, на сайті Київради зареєстрували петицію із закликом зупинити підвищення тарифів до завершення воєнного стану. Менш ніж за добу петиція проти підвищення транспортних тарифів набрала 6 тисяч голосів і тепер підлягає обов’язковому розгляду міською радою. Автори звернення також вимагають від влади оприлюднити повне економічне обґрунтування нових розцінок.

Підвищення одразу змінює позицію Києва у рейтингу європейських транспортних тарифів. Після липня безлімітний абонемент у Києві у перерахунку за поточним курсом наблизиться до 96 євро – це порівнянно з Римом і навіть більше, ніж у Парижі. Утім, як показує вартість місячного проїзного у столицях Європи, у Варшаві абонемент коштує лише 28 євро, а у Бухаресті – близько 15 євро.

Слідкуйте за нами у Telegram

Оперативні новини та разбори: Україна, світ, війна ПІДПИСАТИСЯ

Зараз читають на Інформаторі

Зараз читають на Інформаторі

19:03

Україна різко відчує подих літа – прогноз погоди на 21 травня

18:19

Натяк Усіка на Ісуса Христа – приховані символи в єгипетському костюмі боксера

16:27

Міндіч подав до суду на Зеленського – хоче скасувати президентський указ про санкції

15:01

Нова пошта до кінця року закриє свій старий застосунок

14:17

Курс долара і євро: банкір дав прогноз на початок літа

13:48

Житловий ваучер для ВПО: обираючи житло, порахуйте додаткові витрати

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
І ні в чому собі не відмовляйте – Кабмін дав Києву 2 млрд грн з 15, які той просив

Уряд додатково спрямував столиці 2 млрд грн на план стійкості – захист інфраструктури та резервне теплопостачання перед зимою 2026/2027 Кабмін дав Києву 2 млрд замість 15. Фото: t.me/svyrydenkoy Кабінет Міністрів виділив Києву додаткові 2 млрд грн на реалізацію плану стійкості – хоча столиця розраховувала отримати від держави щонайменше 15 млрд. …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Зростання тарифів на проїзд це ведмежа послуга для Кличка – перший мер Києва Косаківський

Рішення про різке, у 3,7 рази зростання тарифів на громадський транспорт у Києві стане однією з найбільших помилок з боку Віталія Кличка, переконаний міський голова та очільник КМДА у 1995-1997 роках Леонід Косаківський переконаний, що Кличка старанно підштовхують до такого непопулярного рішення Рішення про різке, у 3,7 рази зростання тарифів …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
У Києві перебудують з нуля шляхопровід на Харківському шосе – є ідея його розширити

У Києві можуть почати перебудову ще одного шляхопроводу, розташованого над залізничними коліями на Харківському шосе в Дарницькому районі міста Шляхопроводу невдовзі виповниться 80 років, за київськими мірками, він є глибоким дідусем У Києві можуть почати перебудову ще одного шляхопроводу, розташованого на Харківському шосе в Дарницькому районі міста. Споруда розташована над …

Поділитися у соцмережах: