У Бортничах хитрі комбінатори звели багатоповерхівку під виглядом приватної садиби

Активісти району

4-поверховий будинок з десятками квартир побудували без дозволів, лише з одним дозволом від КМДА про початок проєктних робіт зі зведення маленького будиночка

У 4-поверхівці вже продаються однокімнатні квартири за ціною, нижчою від ринкової. Фото: Rieltor.ua

У мікрорайоні Бортничі, що на київській Дарниці завершується скандальне будівництво багатоквартирного будинку просто посеред приватної забудови. Багатоповерхівку у Прополісному провулку, 13 зводять на ділянці, що призначена для індивідуального житлового будівництва та з порушенням низки будівельних норм. Тим часом, рієлтори вже почали продаж квартир у незаконному будинку.

Про забудову Інформатору розповіли місцеві мешканці. За їхніми словами, 4-поверхівку “вигнали” просто посеред мікрорайону з садибною забудовою, на мізерній ділянці, що має цільове призначення “для індивідуального житлового, гаражного й дачного будівництва”. А забудовник не рахується ні з елементарними нормами закону, ні з громадою.

“Тягали цеглу, бетонну суміш та інше краном просто над нашими будинками. В них ділянка землі складає 0,1 га, тому без цього просто не могли б будувати. Розбили нам вулички”, – кажуть місцеві.

За підрахунками активістів, лише на опалення будівля витрачатиме понад 100 кВт виділеної потужності. Відтак, навантаження на місцеві електричні мережі буде колосальним. Так само незрозуміло, як забудовник хоче вирішити питання з каналізацією – за відсутності дозволів підключення може бути лише “нелегальним”, тобто, “врізкою”, відтак, відключити будинок можна буде будь-якої миті.

Квартири в будинку вже виставлені на продаж. Так, 1-кімнатну на 2 поверсі споруди Інформатор розшукав на одному з профільних сайтів. Площа майже 40 кв.м, стан – “від будівельників, з обробкою”. Вартість – 30 тисяч доларів, що, звичайно, дешевше за ринкові ціни, втім, є велика ймовірність, що будинок буде визнаний незаконно збудованим – і прокуратура вимагатиме його знесення.

Інформатор знайшов документ про приватизацію земельної ділянки площею 0,1 га на вул. Прополісній, 13 у 2019 році. Рішенням Київради її передали Ірині Луніній та Катерині Юрченко “для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд”. Тоді на ділянці ще був невеличкий будинок на 39,9 кв.м.

За даними Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва, містобуди (тобто, дозвільну документацію) для проєктування будівництва видали у “архітектурному” Департаменті КМДА. Але у документі йдеться про дозвіл на зведення саме індивідуального житлового будинку (садибного типу). Гранична допустимість висоти прописана на рівні 15 метрів, максимально допустимий відсоток забудови ділянки землі – 50%. Даних про інші дозволи, необхідні забудовнику, Інформатор не знайшов.

Місцеві мешканці кажуть, що обидві норми забудовник давно перевищив. У КМДА питання вже розглядали у травні 2024-го на засіданні Департаменту з питань державного архітектурно-будівельного контролю Києва. Тоді йшлося про “порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності” – втім, про якісь особливі рішення стосовно цієї забудови не повідомлялося, окрім створення робочої групи з посадовців у Дарницькій РДА.

У скандальному бортницькому ЖК “Східна Брама” почали масово “скидати” квартири: що сталося

Нагадаємо, днями Інформатор писав, що мешканці ще одного сумно відомого ЖК “Східна Брама” у Бортничах почали активно продавати житло. Чи пов’язане це з тим, що на початку року до України з Іспанії екстрадували забудовника, “майстра будівельних афер” Анатолія Войцеховського, відповідального за проблеми цього та інших ЖК, наразі невідомо. Під арештом наразі перебуває лише сама земельна ділянка, що розташована під ЖК “Східна Брама” по вул. Світлій, 3, та на об’єкт незавершеного будівництва – відділ продажів ЖК.

Також ми розповідали, що озеро Заплавне у цьому мікрорайоні потерпає від сміття. І що ближче осінь, тим гіршим є стан водойми: нині мешканці Бортничів змушені публічно звертатися до тих, хто нищить місцеві озера, закликаючи навести лад.

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
І ні в чому собі не відмовляйте – Кабмін дав Києву 2 млрд грн з 15, які той просив

Уряд додатково спрямував столиці 2 млрд грн на план стійкості – захист інфраструктури та резервне теплопостачання перед зимою 2026/2027 Кабмін дав Києву 2 млрд замість 15. Фото: t.me/svyrydenkoy Кабінет Міністрів виділив Києву додаткові 2 млрд грн на реалізацію плану стійкості – хоча столиця розраховувала отримати від держави щонайменше 15 млрд. …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Зростання тарифів на проїзд це ведмежа послуга для Кличка – перший мер Києва Косаківський

Рішення про різке, у 3,7 рази зростання тарифів на громадський транспорт у Києві стане однією з найбільших помилок з боку Віталія Кличка, переконаний міський голова та очільник КМДА у 1995-1997 роках Леонід Косаківський переконаний, що Кличка старанно підштовхують до такого непопулярного рішення Рішення про різке, у 3,7 рази зростання тарифів …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
У Києві перебудують з нуля шляхопровід на Харківському шосе – є ідея його розширити

У Києві можуть почати перебудову ще одного шляхопроводу, розташованого над залізничними коліями на Харківському шосе в Дарницькому районі міста Шляхопроводу невдовзі виповниться 80 років, за київськими мірками, він є глибоким дідусем У Києві можуть почати перебудову ще одного шляхопроводу, розташованого на Харківському шосе в Дарницькому районі міста. Споруда розташована над …

Поділитися у соцмережах: