У КМВА незграбно картають Кличка: кажуть, 600 тисяч киян нікуди не їхали, бо світла більше не стало

Активісти району

Речниця військової адміністрації столиці зауважила, що, якби містяни масово виїздили за межі міста, світла було б більше, втім, цей аргумент не витримує критики

Спростовувати слова Кличка про "600 тисяч киян" визвалася речниця КМВА Катерина Поп: її аргумент був майже анекдотичним

Дані про виїзд киян з міста наразі не підтверджуються, кажуть у військовій адміністрації Києва. Так там коментують фразу, сказану міським головою столиці, про начебто виїзд 600 тисяч містян за межі мегаполісу. Щоправда, для своєї аналітики послуговуються даними про електропостачання – що в нинішніх умовах у місті саме по собі звучить, як анекдот.

Хибні, буцімто, дані, висловлені напередодні Віталієм Кличком спростовувала в ефірі телемарафону “Єдині новини” речниця КМВА Катерина Поп. Вона повідомила: інформація, що її озвучив мер міста, нині не підтверджена – а от у якості аргументації навела досить дивну. Начебто, у місті все ще є критичний дефіцит електроенергії, а якби люди виїхали, – це було б відчутно.

“Така інформація не підтверджена жодним підрозділом Київської міської військової адміністрації, і, якби виїхала така кількість абонентів, яким надають послуги електропостачання, то, напевно, ситуація по світлу не була б такою критичною. Тому ми бачимо фактаж. Якщо про такі цифри заявляють – ми не бачимо результату від того. Ну, хіба вони не вимкнули світло”, – зауважила Катерина Поп у коментарі.

Зазначимо, що в умовах, коли ремонтники ДТЕКу лише вдень у середу, 21 січня, змогли заживити лише критичну інфраструктуру, а відтак, у місті ще є чимало житлових будинків, куди світло подати неможливо, – будь-які підрахунки (навіть примітивні, “на колінці”) є безглуздими. Тим більше, враховуючи, що містяни, щойно отримавши світло, часто вмикають “на повну” потужне обладнання, що споживає великі обсяги енергії. Перш за все, це обігрівачі, бо багато для кого електрика нині є єдиним способом обігріти квартиру.

Виїздіть з Києва: як порада Кличка спровокувала сутнісну дискусію серед киян

Нагадаємо, напередодні Інформатор писав із посиланням на міського голову Києва, що через надзвичайно складну ситуацію у столиці місто вже полишили 600 тисяч киян. Сам мегаполіс, за його словами, вже перебуває на межі гуманітарної катастрофи – саме на це, стверджує він, розраховують росіяни, прагнучи змусити людей мерзнути взимку.

Про саму пораду Віталія Кличка полишити місто заради інших локацій, де будуть і світло, й тепло, – ми розповідали ще раніше. Він дав її вже після масованого обстрілу 9 січня, коли вперше половина міста залишилася без опалення, а ще третина – без води.

Зрештою, ми написали й про широку суспільну дискусію після такої поради від Кличка. Ця фраза стала тригером для політичних опонентів, та особливо ворогів: мер став мішенню для докорів у недостатньому оптимізмі й навіть спробах посіяти паніку. Але є й ті, хто переконаний: міський голова мав рацію – і замість стратегічної помилки в комунікаціях вчинив правильно, здобувши довіру.

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Кличку передали вітання з Кабміну – кажуть, Київ досі не затвердив План стійкості на зиму

Віцепрем'єр Олексій Кулеба висловив серйозні зауваження до столиці: комплексний документ підготовки до зими досі без затвердження та чітких графіків Уряд виділив Києву гроші на підготовку до зими – але водночас зробив місту публічне зауваження. згідно з планом стійкості Києву перекинуть 2 млрд грн – утричі менше, ніж місто просило, і …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Поліцейські провели рейд Троєщиною й покарали водіїв за стоянку на місцях для осіб з інвалідністю

У Деснянському районі столиці провели рейд спільно з ветеранами: на порушників склали адмінматеріали за ч. 6 ст. 122 КУпАП, грошове стягнення від 1020 до 1700 грн. У поліції нагадали: мета таких заходів – забезпечити реальну доступність спеціальних паркомісць для тих, хто їх потребує Столичні правоохоронці провели відпрацювання щодо дотримання водіями …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Суд вигнав забудовника з землі Інституту НАН України на Святошині

Господарський суд Києва скасував угоду про будівництво багатофункціонального комплексу на 8,14 га державної ділянки Інституту Францевича без згоди КМДА Суд анулював угоду про комплекс на держділянці НАН Господарський суд Києва заблокував забудову понад восьми гектарів державної землі у Святошинському районі столиці – ділянки, що перебуває у користуванні наукової установи. Суд …

Поділитися у соцмережах: