У Києві 23 жовтня діють три черги на знеструмлення: вже відомі графіки від ДТЕК
Протягом доби 23 жовтня 2025 року у Києві відключатимуть світло згідно з графіками погодинних знеструмлень до трьох черг одночасно
Протягом доби 23 жовтня 2025 року у Києві відключатимуть світло згідно з графіками погодинних знеструмлень до трьох черг одночасно. На практиці це означає, що в більшості домогосподарств столиці не буде світла або з самого ранку, або вдень і до вечора. Такі жорсткі заходи пов’язані з наслідками від ворожих атак для енергосистеми країни.
Про відключення побутових споживачів – та бізнесу – від електроенергії повідомила у своїх соцмережах та на сайті компанія-постачальник ДТЕК Київські електромережі. Згідно з оприлюдненими графіками, у четвер, 23 жовтня у столиці знеструмлюватимуть абсолютно всі групи споживачів – одні з них зранку до 14:00, інші – аж до 18:00. Найбільше “пощастило” чергам 1.1, 1.2, 2.2 та 2.3 – їм електроенергію взагалі вмикатимуть лише з 18:00 до 21:00.
Більшості споживачів світло відмикатимуть з самого ранку до білого дня чи ввечері. Такі жорсткі заходи запровадив НЕК “Укренерго” у середу, 22 жовтня, з метою заживлення споживачів, що були знеструмлені тривалий термін. Три черги в межах графіків погодинних відключень (тобто, коли у місті відключена більшість споживачів) застосовані по усій країні, і Київ тут не є вийнятком.
“Ситуація в енергосистемі може змінитись. Стежте за повідомленнями на сторінках ваших обленерго”, – закликали у НЕК.
Графік знеструмлень у Києві на 23 жовтня:
- 1.1 черга – без світла з 09:00 до 18:00 та з 21:00 до 23:00;
- 1.2 черга – без світла з 09:00 до 18:00 і з 21:00 до 23:00;
- 2.2 черга – без світла з 10:00 до 18:00 та з 20:00 до 23:00;
- 2.3 черга – без світла з 10:00 до 18:00 та з 20:00 до 23:00;
- 3.1 черга – без світла з 13:00 до 21:00;
- 3.2 черга – без світла з 13:00 до 21:00;
- 4.1 черга – без світла з 17:00 до 21:00;
- 4.2 черга – без світла з 17:00 до 21:00;
- 5.1 черга – без світла з 07:00 до 14:00;
- 5.2 черга – без світла з 07:00 до 14:00;
- 6.1 черга – без світла з 07:00 до 11:00 і з 17:00 до 22:00;
- 6.2 черга – без світла з 07:00 до 11:00 та з 17:00 до 22:00.
Досі у Києві діяли екстрені відключення – не було жодних гарантій увімкнення світла
Нагадаємо, напередодні, 22 жовтня, Інформатор повідомляв, що у Києві вводили екстрені відключення світла за рішенням НЕК Укренерго. Вони не підпорядковувались графікам – відтак, відімкнути могли будь-який з районів міста й на будь-який час. А припиняли екстрені відключення також за окремою командою від енергетиків.
А про те, що екстрені відключення повернулися до столиці, ми писали ще у середині жовтня. Для мешканців столиці це означає, що будь-які графіки не діяли, а світло могло зникати без попередження. Час його відновлення був невідомий, втім, аби пришвидшити процес, киян закликали ощадливо використовувати електроенергію, якщо вона, звісно, була.