У Києві до 15 годин без світла: вже є графіки знеструмлень на 10 грудня

У Києві в середу, 10 грудня, триватимуть вимушені відключення електроенергії, спричинені наслідками російських обстрілів: для більшості черг передбачено три періоди знеструмлень

Кількість черг, що їх знеструмлюватимуть протягом доби, в Укренерго не назвали – втім, судячи з графіків, це від 2 до 4 черг

У Києві в середу, 10 грудня, триватимуть вимушені відключення електроенергії, спричинені наслідками російських обстрілів. Для більшості черг передбачено три періоди відключень протягом доби. А енергетики кажуть, що однією з причин введення аварійних графіків знеструмлень напередодні став масштабний обстріл інфраструктури у ніч на вівторок, 9 грудня.

Нові графіки ввечері у вівторок оприлюднили у ДТЕК Київські електромережі. Зазначається, що ситуація в енергосистемі може змінюватися, тож графіки можуть оновлюватися. Загалом протягом середи кияни не зможуть користуватися електроприладами щонайменше 10 з половиною годин. Це мінімальний сумарний час відключень.

Найбільш тривалий час усіх вимкнень – 15 годин – може очікувати підгрупу 6.2. Найдовший безперервний інтервал без світла, відповідно до графіків на 10 грудня – 7 годин. Найкоротший – 1 година.

Вісім обстрілів інфраструктури за 2025 рік

Водночас в НЕК “Укренерго” назвали кількість нищівних обстрілів енергетичної інфраструктури, що їх здійснила РФ з початку 2025 року. Останній з них стався у ніч на вівторок, 9 грудня: станом на ранок були знеструмлені низка областей. А вдень у Києві та області через це запровадили аварійні відключення (тобто графіки перестали діяти).

“Внаслідок восьми з початку року масованих ракетно-дронових атак на енергосистему – в усіх регіонах України вимушено застосовуються заходи обмеження споживання: графіки обмеження потужності для промислових споживачів та бізнесу і погодинні відключення обсягом від 1,5 до 4 черг”, – додали в НЕК “Укренерго”.

Енергетики нагадують: споживання електроенергії демонструє тенденцію до зростання, через це потрібно обмежити користування потужними приладами. А усі енергоємні процеси бажано перенести на нічні години, опісля 23:00. Крім цього, у ДТЕК наполягають, що бажано утриматись від вмикання приладів одразу після заживлення будинків, аби уникнути аварій (і знову – знеструмлень).

Київ та область мають великий дефіцит енергії та забезпечують себе на 20% від потреби – фахівець

Нагадаємо, напередодні Інформатор писав із посиланням на фахівця з енергетики Володимира Омельченка, що Київ та область відносяться до енергодефіцитних регіонів, а відтак, взимку 2025-2026 років вони будуть суттєво обмежуватись у постачанні. Знеструмлення тут сягатимуть 2-4 черг, тобто світла не буде від 8 до 16 годин на добу. А регіон в цілому може забезпечити себе за рахунок власної генерації лише на 20-25%.

Раніше ми повідомляли, що Київ вже потерпає від жорстких графіків відключення електроенергії. Станом на 7 грудня у столиці вимикали одночасно від 3 до 4 черг. Це пов’язано, зокрема, з тим, що атомні електростанції вимушено знизили потужність генерації внаслідок нічної масованої атаки РФ на енергетичну інфраструктуру напередодні.

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Справу киянки, що тримала вовка й лисицю у квартирі на Оболоні, передали до суду

Оболонська прокуратура скерувала до суду справу 56-річної киянки, яка утримувала хижаків у помешканні: лисиця таки загинула від знущань Киянку притягнуть до відповідальності за утримання хижаків у помешканні: вовк жив у тісній клітці, а "хазяйка" ще й записувала з ним знущальницькі відео Вовк у тісній клітці, лисиця на балконі та кількох …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Транспортна комісія Київради вважає зростання тарифів недоцільним – але є альтернатива

Профільна комісія депутатів визнала підвищення вартості проїзду під час воєнного стану неприпустимим і рекомендувала залишити ціну у 8 гривень У транспортній комісії Київради вирішили, що в КМДА недостатньо аргументів для підвищення тарифу Постійна комісія Київради з питань транспорту рекомендувала не підвищувати вартість проїзду в столичному метро та наземному комунальному транспорті. …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Кличко завернув першу з петицій проти підвищення тарифів у метро й наземному транспорті

Міський голова Києва відхилив петицію проти підвищення вартості проїзду – збитки комунальних перевізників сягають майже 8,6 млрд грн на рік Кличко відхилив петицію проти тарифів у транспорті Київський міський голова Віталій Кличко офіційно відхилив петицію з вимогою зупинити підвищення тарифів на проїзд у комунальному транспорті до завершення воєнного стану. Раніше …

Поділитися у соцмережах: