У Києві до літа облаштують безбар’єрний пляж з пандусами й кріслами-амфібіями

Активісти району

У Києві планують зробити безбар’єрний пляж з доступом до води та адаптованими зонами відпочинку, а за розробку концепції вже взялися профільні посадовці та громадські ветеранські організації

Так виглядає безбар'єрний пляж в Одесі – у КП "Плесо" й КМДА хочуть створити щось подібне, але краще. Фото: КП "Плесо"

У Києві планують зробити безбар’єрний пляж з доступом до води та адаптованими зонами відпочинку. За розробку його концепції вже взялися профільні посадовці з КП “Плесо”, “екологічного” департаменту КМДА й ветеранських ГО. З ідей – облаштування зручних під’їздів, паркомісць, пандусів для спуску в воду, крісел-амфібій та спеціальних роздягалень і вбиралень.

Про початок роботи повідомляє КП “Плесо” у дописі на Facebook. Кажуть: саме зараз обговорювати концепцію створення безбар’єрного пляжу почали, бо йдеться поки не про будівельні роботи, а саме про напрацювання планів, і проведення консультацій, у тому числі, з громадськістю – аби врахувати усі дрібниці.

“Мета проєкту – створити сучасний, безпечний та комфортний простір, де кожен житель і гість міста, незалежно від фізичних можливостей, зможе повноцінно відпочивати. Майбутній об’єкт має стати зразком безбар’єрності та прикладом відповідального підходу до міської рекреаційної інфраструктури”, – кажуть у КП “Плесо”.

Розробка лежить на Департаменті захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА й самому КП “Плесо”, а допомагають громадські організації ветеранів війни та людей з інвалідністю. Вже обговорили практичні аспекти, важливі для маломобільних груп – зокрема, транспортні й логістичні особливості такого пляжу.

Що буде на безбар’єрному пляжі:

  • Зручні під’їзди й паркувальні місця;
  • Безперешкодні маршрути від зупинок громадського транспорту;
  • Пандуси для спуску у воду;
  • Крісла-амфібії;
  • Роздягальні та вбиральні, адаптовані під потреби різних груп;
  • Комфорт на зонах відпочинку (тактильні лінії, доступні ігрові майданчики, затінені простори).

“До формування проєкту залучили безпосередніх користувачів простору – ветеранів війни й людей з інвалідністю. Їхні пропозиції стануть основою для подальшої розробки концепції”, – кажуть у КП “Плесо”.

Пляж, кажуть комунальники, розглядають не лише як рекреаційну локацію, а й як простір соціальної адаптації та реабілітації. А створення чи оновлення на ньому елементів благоустрою є частиною Плану заходів із створення безбар’єрного простору в Києві.

Що по Либеді: у КП “Плесо” почистили русло й у подальшому хочуть ревіталізувати річку

Нагадаємо, у листопаді 2025-го Інформатор писав, що співробітники КП “Плесо” почистили русло Либеді – повиймали з нього сміття й стовбури дерев. Робили це у районі Видубичів, де русло було значною мірою захаращене. Комунальники пояснюють, що такі роботи критично важливі для забезпечення безперешкодного стоку води, особливо під час опадів та весняного водопілля.

Також ми розповідали, що у КП “Плесо” мають наміри ревіталізувати річку Либідь. Кінцевою метою, кажуть, є повернення водній артерії її природної чистоти й функціональності – при цьому вбачають у цьому й соціальні аспекти річки. Комунальники вже навіть планують організувати архітектурний конкурс, де визначать найкращий проєкт з перспективного розвитку вздовж річки.

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Дражливе питання – від Київради вимагають внести до нового Статуту столиці райради

У громадських радах міста стверджують: без цього елементу децентралізації, що мав би повернути владу в райони, сенсу в "Конституції для киян" не буде Київрада вже намагалася повернути райради – напередодні великого вторгнення, на початку лютого 2022-го: на фото – депутати зустрічають Миколу Тищенка (на трибуні), що опонував ідеї. Фото: Дінара …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
І ні в чому собі не відмовляйте – Кабмін дав Києву 2 млрд грн з 15, які той просив

Уряд додатково спрямував столиці 2 млрд грн на план стійкості – захист інфраструктури та резервне теплопостачання перед зимою 2026/2027 Кабмін дав Києву 2 млрд замість 15. Фото: t.me/svyrydenkoy Кабінет Міністрів виділив Києву додаткові 2 млрд грн на реалізацію плану стійкості – хоча столиця розраховувала отримати від держави щонайменше 15 млрд. …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Зростання тарифів на проїзд це ведмежа послуга для Кличка – перший мер Києва Косаківський

Рішення про різке, у 3,7 рази зростання тарифів на громадський транспорт у Києві стане однією з найбільших помилок з боку Віталія Кличка, переконаний міський голова та очільник КМДА у 1995-1997 роках Леонід Косаківський переконаний, що Кличка старанно підштовхують до такого непопулярного рішення Рішення про різке, у 3,7 рази зростання тарифів …

Поділитися у соцмережах: