У Києві електроенергії не вистачає на найважливіше, а будинки заживлюють від потужних генераторів

Активісти району

"Комунальний блекаут" у Києві посилюється: Віталій Кличко повідомив, що після ворожого обстрілу в ніч на вівторок, 13 січня, у столиці ще більший дефіцит електроенергії

ДСНС забезпечує житлові будинки генераторами великої потужності у Києві. Фото: Facebook Юлія Свириденко

“Комунальний блекаут” у Києві посилюється. Віталій Кличко повідомив, що після ворожого обстрілу в ніч на вівторок, 13 січня, у столиці ще більший дефіцит електроенергії. А прем’єр-міністерка, Юлія Свириденко, пише: у столиці найпроблемніші будинки заживлюють від генераторів великої потужності, аби знизити навантаження на систему міста в цілому.

Про посилення проблем у енергопостачанні Києва міський голова столиці повідомив у Facebook. Він зауважив, що дефіцит ще посилився після ворожих обстрілів у ніч на вівторок, 13 січня. Каже, що вирішити їх швидко неможливо – і нині світла не вистачає навіть на найважливіше.

“Після сьогоднішнього обстрілу в столиці наразі ще більший дефіцит електроенергії. Навіть для забезпечення критичної інфраструктури. Енергетики працюють. Але ситуація надзвичайно складна”, – зауважив мер Києва.

За словами Кличка, при цьому у столиці станом на вівторок без опалення перебуває приблизно 500 багатоповерхових будинків. Це на 300 менше, ніж днем раніше, відтак, за добу комунальники спромоглися підключити до тепла кілька сотень споруд. Своєю чергою, прем’єр-міністерка Юлія Свириденко у соцмережах повідомила, що Кабмін доручив ДСНС заживити низку будинків у тих районах столиці, де проблеми із живленням є найсуттєвішими.

“ДСНС забезпечує житлові будинки генераторами великої потужності. Вони також знижують навантаження на систему і забезпечують життєдіяльність цілих кварталів”, – зауважила прем’єрка у дописі.

Київ відмовиться від електротранспорту через знеструмлення

Нагадаємо, Інформатор писав, що через знеструмлення Києва місто може тимчасово відмовитись від руху трамваїв та тролейбусів. Станом на день у вівторок, 13 січня 2026 року електротранспорт вже не курсує й на правому березі міста. Причина – брак електроенергії, яка нині потрібна для підключення житлових будинків до опалення.

А ще, ми розповідали, що у Ірпені Київської області склалася критична ситуація з електропостачанням. Майже все місто повністю знеструмлене після масованої ракетної атаки Росії по енергетичній інфраструктурі 13 січня. Про це повідомив міський голова Ірпеня Олександр Маркушин.

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Кличку передали вітання з Кабміну – кажуть, Київ досі не затвердив План стійкості на зиму

Віцепрем'єр Олексій Кулеба висловив серйозні зауваження до столиці: комплексний документ підготовки до зими досі без затвердження та чітких графіків Уряд виділив Києву гроші на підготовку до зими – але водночас зробив місту публічне зауваження. згідно з планом стійкості Києву перекинуть 2 млрд грн – утричі менше, ніж місто просило, і …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Поліцейські провели рейд Троєщиною й покарали водіїв за стоянку на місцях для осіб з інвалідністю

У Деснянському районі столиці провели рейд спільно з ветеранами: на порушників склали адмінматеріали за ч. 6 ст. 122 КУпАП, грошове стягнення від 1020 до 1700 грн. У поліції нагадали: мета таких заходів – забезпечити реальну доступність спеціальних паркомісць для тих, хто їх потребує Столичні правоохоронці провели відпрацювання щодо дотримання водіями …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Суд вигнав забудовника з землі Інституту НАН України на Святошині

Господарський суд Києва скасував угоду про будівництво багатофункціонального комплексу на 8,14 га державної ділянки Інституту Францевича без згоди КМДА Суд анулював угоду про комплекс на держділянці НАН Господарський суд Києва заблокував забудову понад восьми гектарів державної землі у Святошинському районі столиці – ділянки, що перебуває у користуванні наукової установи. Суд …

Поділитися у соцмережах: