У Києві фотокореспонденти зібрались на акцію протесту після нападу на журналіста видання «Букви»

Активісти району

У Києві фотокореспонденти біля будівлі Міністерства внутрішніх справ вимагають гарантувати їм безпеку під час висвітлення подій. Мітинг влаштували після того, як 14 серпня побили фотокореспондента видання «Букви» Олександра Кужельного.

Про це повідомляє наш кореспондент із місця події.

Фотокореспонденти тримали плакати з написами «Безпека де?», «Журналісти не мішень». Зокрема вони вимагали покарати винних за напади на журналістів. Також учасники акції відкладали свої камери в окреме місце.

Під час мітингу представниця Інституту масової інформації Анна Чабарай повідомила, що з початку 2021 року ІМІ зафіксував 111 випадків агресії щодо представників преси.

До мітингарів вийшов речник МВС Артем Шевченко. Він запевнив, що справи щодо нападів на журналістів розслідуються, а також закликав журналістів носити розпізнавальні знаки «преса».

До протесту також приєднався Олександр Кужельний, який постраждав 14 серпня. Він на запитання Шевченка заявив, що готовий довести справу до суду. За його словами, наразі він почувається краще.

Що сталося?

На Олександра Кужельного напали після акції під Офісом президента 14 серпня, біля Маріїнського парку. На відео видно, що нападники не відрекомендувалися, а більшість із них були у балаклавах. Поряд із ними були люди у футболках «Національного корпусу».

Як повідомляла наша кореспондентка з місця події, лідер «Нацкорпусу» Андрій Білецький підійшов до Кужельного після нападу й пообіцяв, що «розбереться із ситуацією».

Сам Кужельний нам сказав, що нападники перестріли його, коли він ішов до метро, сказали, що він «лівак» і зливає про них інформацію. Після побиття кореспондент написав заяву в поліцію, там відкрили кримінальну справу.

Згодом перед фотокореспондентом вибачилися, попри це правоохоронці повідомили про підозри нападникам. Їм загрожує до 5 років ув’язнення.

Крім того, під час акції 14 серпня постраждав відеооператор телеканалу «1+1». Він отримав забої та струс мозку.

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Як захистити своє життя та майно під час підтоплень та водопілля: рекомендації ДСНС

Внаслідок погіршення погодних умов на Київщині зберігатиметься ризик підтоплень окремих територій. Йдеться про села та ділянки поряд з річками Десна та Дніпро. Під час підтоплень та паводків потрібно діяти швидко та рішуче, щоб захистити своє життя та майно. Про це повідомляє ДСНС. ПРАВИЛА ТА РЕКОМЕНДАЦІЇ: У разі виникнення надзвичайної ситуації, …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
В Киеве полиция нашла десятки тонн неиспользованной гуманитарки

В Киеве обнаружена большая партия невостребованных гуманитарных грузов. Об этом Офис генерального прокурора Украины 6 апреля сообщил в Telegram.По данным правоохранителей, груз находился на складах в Соломенском районе. ОГПУ разблокировал доступ к ним и провел осмотр, зафиксировав десятки тонн продуктов и оборудования из Польши, Великобритании, Азербайджана и других стран.   …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Київська влада продовжує утискувати малий бізнес

Хоча саме мали підприємці під час війни найактивніше за всіх підтримують захисників України, київська влада продовжує утискувати їх. Про це пише у своєму Facebook співголова Київського міського комітету порятунку бізнесу та адміністратор групи “Малий бізнес Києва” Тетяна Петренко. “Детально опрацювавши протокол Ради оборони міста Києва №3 від 30.03.2023 року, з’ясувалось, що міська …

Поділитися у соцмережах: