У Києві може повторитися одеська трагедія з затопленням будинків – депутатка Київради

Активісти району

Нині ніхто не знає про те, скільки кілометрів безбалансових і безгосподарних мереж зливостоків нині є у Києві, і у якому вони стані: у КМДА вирішували, коли і як робити інвентаризацію

У КМДА узгодили інвентаризацію зливостоків і взяття їх на баланс комунальними компаніями столиці: без цього підтоплення як будинків (на фото – вул. Йорданська) і великих автошляхів ставатимуться все частіше

У Києві планують взяти під контроль усі зливостоки, передовсім, ті з них, що не перебувають на балансі жодної з комунальних компаній. Плани з інвентаризації існують вже давно, ще понад рік тому Інформатор писав, що ці мережі планували нанести на карту, але так і не почали роботу через початок повномасштабного вторгнення до України. Тепер депутати Київради зібрали робочу групу разом з Департаментом територіального контролю КМДА: кажуть, що ситуація є надто загрозливою, аж до того, що у Києві може повторитися одеська трагедія.

Про проведення робочої групи розповіла у Facebook Ганна Свириденко, депутатка Київради (ВО “Батьківщина”). Вона стверджує: про те, скільки кілометрів безбалансових і безгосподарних мереж зливостоків нині є у Києві, і у якому вони стані, не знає ніхто. Але місту потрібен системний підхід – інакше можливі різні ситуації, аж до повторення техногенної трагедії на півдні України.

“Це створює загрозу масштабної катастрофи на кшталт недавньої одеської. Лише за різними даними тоді загинуло до 10 людей, а збитки оцінюються у більш ніж чотириста мільйонів гривень! Тож локальні озерця у дворах, і венеціанські острівки на Лівобережній чи Либідській, що дедалі частіше утворюються після злив, є дуже тривожними провісниками”, – зауважила у дописі Свириденко.

Депутатка каже, що на робочій групі дійшли згоди щодо проведення інвентаризації безгосподарних мереж, та з’ясування їхнього нагального технічного стану. Згодом їх таки передадуть на баланс комунальних підприємств і проведуть ремонт та розчищення. За це має проголосувати Київрада.

“Дискусійним вийшло лише питання, на кого має бути покладений обов’язок з експлуатації та утримання міжквартальних і прибудинкових мереж дощової каналізації. Місто чи райони? – Моя особиста позиція, що такою махиною має опікуватися місто. Передати цей тягар на райони означає автоматично збільшити комунальні витрати киян. Бо саме їм доведеться сплачувати за роботи щодо обслуговування та ремонту зливостоків на прибудинкових територіях”, – додала депутатка.

Вирішення проблеми загалом потребуватиме значних бюджетних витрат, каже Свириденко. Втім, робити інвентаризацію та ремонтувати мережу зливостоків конче необхідно, що довела трагедія у Одесі – південне місто заплатило страшну ціну за безгосподарність, а Києву варто повчитися на чужих помилках, вважає депутатка.

Карту зливостоків мали б почати креслити ще у 2021 році – але завадила велика війна

Нагадаємо, ще понад рік тому Інформатор писав, що у Києві ще напередодні початку повномасштабного вторгнення мали зробити дослідження стану системи дощової каналізації. Воно дозволило б систематизувати карту мережі зливостоків, зрозуміти аварійні та проблемні місця. Провести його повинно було КП “Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд”. Втім, малювати таку карту навіть не починали: спочатку через проблеми з проведенням тендеру, згодом – через початок війни і зміну пріоритетів.

А ще раніше ми цитували депутатку Київради Ксенію Семенову з цього питання. Вона вважає, що значна кількість техногенних аварій, що сталися у Києві з об’єктами комунальної власності, свідчить про безвідповідальність та корумпованість всередині міської влади. Тоді йшлося не лише про закриття шести станцій столичного метро, але і про руйнацію підпірної стіни на вул. Лютеранській (а це фактично урядовий квартал), і про затоплення будинків на вул. Олекси Тихого на Солом’янці.

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Справу киянки, що тримала вовка й лисицю у квартирі на Оболоні, передали до суду

Оболонська прокуратура скерувала до суду справу 56-річної киянки, яка утримувала хижаків у помешканні: лисиця таки загинула від знущань Киянку притягнуть до відповідальності за утримання хижаків у помешканні: вовк жив у тісній клітці, а "хазяйка" ще й записувала з ним знущальницькі відео Вовк у тісній клітці, лисиця на балконі та кількох …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Транспортна комісія Київради вважає зростання тарифів недоцільним – але є альтернатива

Профільна комісія депутатів визнала підвищення вартості проїзду під час воєнного стану неприпустимим і рекомендувала залишити ціну у 8 гривень У транспортній комісії Київради вирішили, що в КМДА недостатньо аргументів для підвищення тарифу Постійна комісія Київради з питань транспорту рекомендувала не підвищувати вартість проїзду в столичному метро та наземному комунальному транспорті. …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Кличко завернув першу з петицій проти підвищення тарифів у метро й наземному транспорті

Міський голова Києва відхилив петицію проти підвищення вартості проїзду – збитки комунальних перевізників сягають майже 8,6 млрд грн на рік Кличко відхилив петицію проти тарифів у транспорті Київський міський голова Віталій Кличко офіційно відхилив петицію з вимогою зупинити підвищення тарифів на проїзд у комунальному транспорті до завершення воєнного стану. Раніше …

Поділитися у соцмережах: