У Києві після ремонту відкрили ключовий шляхопровід Подолу на Новокостянтинівській

Активісти району

Попри важливість оновленого мосту для транспорту, проєкт викликав і критику, мовляв, 380 млн грн витратили на відновлення споруди над залізничними коліями, які майже не використовуються

За старовинною традицією старт руху на шляхопроводі, що веде через залізничні колії над вул. Вікентія Хвойки, дав особисто міський голова

Рух по новозбудованому шляхопроводу на вулиці Новокостянтинівській у Києві з 24 жовтня знову відкрито — міст повністю перебудували за кілька місяців. Ремонт, що розпочався в лютому, закінчили достроково. До кінця листопада залишилося заасфальтувати під’їзні шляхи під шляхопроводом і провести благоустрій території.

Про відкриття оновленого шляхопроводу на вулиці Новокостянтинівській повідомив міський голова столиці Віталій Кличко, який традиційно дав старт проїзду транспорту. Довжина ключового для Подолу шляхопроводу складає 218 метрів, ширина – 18 метрів. Споруду повністю демонтували й звели наново: з новими опорами, ригелями, 117 балками прогонових будов та сучасним асфальтобетонним покриттям. Також облаштували LED-освітлення, оновили комунікації, зробили гідроізоляцію та бар’єрне огородження – у порівнянні з тим, що зроблено, залишилися “косметичні” роботи, які планують завершити до кінця листопада.

Рух по цій ділянці надзвичайно важливий для мешканців Пріорки, Вітряних гір, Виноградаря та Куренівки – саме через цю споруду люди в години пік виїжджають до центру міста. Під час ремонту в районі утворювались серйозні затори, навіть попри об’їзди через вулицю Кирилівську та тимчасовий переїзд біля залізниці. Тож, відкриття руху оновленим шляхопроводом, який був у аварійному стані, має покращити життя водіїв. 

Втім, ця новина викликала не лише схвалення, а й критику. Громадська організація “Пасажири Києва” звернула увагу на вартість проєкту – 380 млн грн,і те, що шляхопровід проходить над майже не функціонуючими залізничними коліями. На думку авторів, міст можна було не відновлювати, а замінити його звичайним переїздом – було б дешевше.

Втім, опоненти нагадують, що під час робіт стару споруду повністю демонтували – розібрали до основ і звели новий шляхопровід на тому ж місці. А колії під ним хоч і використовуються нечасто, але залишаються чинними. До того ж, як зазначають кияни, найближчій наземний перехід далеко, тож, міст дає змогу спокійно перейти дорогу, не боячись, що тебе зіб’ють.

До речі, оновлений шляхопровід повністю відповідає принципам безбар’єрності: тут облаштовані понижені бордюри, тактильна навігація, велодоріжки та тротуари з ФЕМ. За словами Кличка, експлуатаційний ресурс споруди продовжено щонайменше на 30 років.

Які ще споруди ремонтуватимуть у Києві, і як шляхопровід за пару діб перетворили на решето

Нагадаємо, ще у лютому 2025-го Інформатор писав про те, що у Києві готують до ремонту ще два великих шляхопроводи та надземний пішохідний перехід. Тендери, поки що на розробку проєктної документації для ремонту, на той момент вже оголосив “Київавтошляхміст”. Сама лише робота архітекторів стане бюджету міста у 7,6 млн грн. Але йшлося про досить важливі для міста шляхопроводи. Нині їхній ремонт ще не почали.

Зате на столичному Подолі, як ми писали невдовзі, підрядники заходилися неймовірно швидко розбирати проблемний шляхопровід на вул. Новокостянтинівській. За тиждень від початку робіт споруду вже буквально не пізнати: лише за перший день від початку демонтажу балок робітники зняли 15 штук – могли б і більше, але вирішили трохи “пригальмувати”.

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Справу киянки, що тримала вовка й лисицю у квартирі на Оболоні, передали до суду

Оболонська прокуратура скерувала до суду справу 56-річної киянки, яка утримувала хижаків у помешканні: лисиця таки загинула від знущань Киянку притягнуть до відповідальності за утримання хижаків у помешканні: вовк жив у тісній клітці, а "хазяйка" ще й записувала з ним знущальницькі відео Вовк у тісній клітці, лисиця на балконі та кількох …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Транспортна комісія Київради вважає зростання тарифів недоцільним – але є альтернатива

Профільна комісія депутатів визнала підвищення вартості проїзду під час воєнного стану неприпустимим і рекомендувала залишити ціну у 8 гривень У транспортній комісії Київради вирішили, що в КМДА недостатньо аргументів для підвищення тарифу Постійна комісія Київради з питань транспорту рекомендувала не підвищувати вартість проїзду в столичному метро та наземному комунальному транспорті. …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Кличко завернув першу з петицій проти підвищення тарифів у метро й наземному транспорті

Міський голова Києва відхилив петицію проти підвищення вартості проїзду – збитки комунальних перевізників сягають майже 8,6 млрд грн на рік Кличко відхилив петицію проти тарифів у транспорті Київський міський голова Віталій Кличко офіційно відхилив петицію з вимогою зупинити підвищення тарифів на проїзд у комунальному транспорті до завершення воєнного стану. Раніше …

Поділитися у соцмережах: