У Києві станція метро попливла від зливи: її дах забули накрити після обстрілу

Активісти району

Йдеться про "Лук'янівську", найбільш постраждалу від російських атак станцію метро у столиці: на підлогу у вестибюлі під час зливи пролилися буквально цілі потічки води

Станцію "Лук'янівську" можна за правом вважати найнезламнішою у Києві, втім, навіть її треба ремонтувати, аби, наприклад, її не заливало дощем. Фото: скріншот з відео "Київ 24" та Київська прокуратура

Сильні пошкодження, що їх зазнала станція метро “Лук’янівська” у Києві рівно тиждень тому, у ніч на 21 липня, так і не були усунуті. Ніхто не закрив дах споруди, скляне накриття, деякі елементи якого розбило внаслідок вибуху. Через це злива, що накрила Київ вранці у понеділок, 28 липня, стала заливати просто всередину приміщення.

Про потоп всередині ст.м. “Лук’янівська” у столиці розповів муніципальний канал “Київ 24”. Його журналісти зауважили, що сильний дощ, який почався у Києві з самого ранку у понеділок, 28 липня, почав заливати будівлю станції метро. Сама вона, нагадали на каналі, вже щонайменше шість разів зазнавала пошкоджень через повітряні атаки ворога.

Остання атака, зауважимо, пошкодила споруду сильніше за інші. Саме 21 липня 2025-го від удару на станції був пошкоджений скляний купол і фасад. Кияни, що використовували цю станцію, як укриття, відчули наслідки удару навіть перебуваючи всередині, на платформі. Зверху, через шахту ескалатора, на станцію натягнуло пил від удару, також було чутно вибух зовні.

Відтак, зранку у минулий понеділок станція впродовж декількох годин була закрита на вхід і не функціонувала, як власне станція метро. Її будівлю обстежували фахівці на предмет безпеки конструкцій для пасажирів. Нині ж вікна та двері на сторону ТЦ “Квадрат”, що не функціонують ще через попередні обстріли, закриті листами ДСП. Але робити те ж саме зі скляним куполом (чи створювати інше накриття) ніхто чомусь не став, у підсумку, станцію почало заливати водою від дощу.

Тим часом, кияни у соцмережах вже почали кпинити з ситуації. Так, медійниця Леся Падалка виклала відео з потічками води, що стікають долі на станції, й зауважила, мовляв, що “волонтери” чомусь за тиждень так і не спромоглися накрити вестибюль станції тимчасовим накриттям. Натяк прозорий, адже робити тимчасові накриття мають аж ніяк не волонтерські чи громадські організації, а самі комунальники – втім, вони діють надзвичайно повільно й мляво.

По Лук’янівці били двічі впродовж одного місяця: як пошкодили станцію й прилеглі будівлі

Нагадаємо, Інформатор розповідав, що внаслідок масованої атаки Росії на Київ у ніч на понеділок, 21 липня, була пошкожена наземна будівля станції метро “Лук’янівська”, а також частково обмежено рух на червоній гілці метро. Зокрема, потяги не ходили на лівий берег – мешканці Дарницького і Дніпровського районів стояли у заторах.

А під час минулої атаки на Київ, що сталася 10 липня, на Лук’янівці, поряд зі станцією метро, було пошкоджено ТЦ Квадрат. Поряд з ним стався потужний вибух, були пошкоджені фасади будівлі, й навіть самі букви вивіски заледве трималися над входом.

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
На Подолі екснардеп Бродський зводить ЖК замість дитсадка – землю отримав за схематозом

На Подолі у столиці днями стартувало будівництво ЖК на місці дитсадка №66 "Якірець", що колись був на балансі Київського річкового порту Будівля точно є дитячим садочком – на фото вона ще за часів функціонування й у 2015 році, коли її вже оточили будівельним парканом "під знесення" На Подолі у столиці …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Будуть кадрові рішення – в КМДА таки згодують директора БСП ветеранам і активістам

У Департаменті охорони здоров'я КМДА проводять перевірку діяльності КНП "Київська міська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги": обіцяють, що будуть і кадрові, й управлінські рішення Т.в.о. директора "лікарні БСП" Віктор Дорош, найімовірніше, позбудеться посади після скандалу У Департаменті охорони здоров’я КМДА проводять перевірку діяльності КНП “Київська міська клінічна лікарня швидкої медичної …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Кличку передали вітання з Кабміну – кажуть, Київ досі не затвердив План стійкості на зиму

Віцепрем'єр Олексій Кулеба висловив серйозні зауваження до столиці: комплексний документ підготовки до зими досі без затвердження та чітких графіків Уряд виділив Києву гроші на підготовку до зими – але водночас зробив місту публічне зауваження. згідно з планом стійкості Києву перекинуть 2 млрд грн – утричі менше, ніж місто просило, і …

Поділитися у соцмережах: