У Києві суд випхав перукарів і кравців з медичного коледжу – виявились проблемою

Активісти району

Господарський суд Києва зобов'язав орендарів повернути нежитлові приміщення вартістю 1,8 млн грн Першому Київському фаховому медичному коледжу

Приміщення, призначені для навчання, можна використовувати виключно з цією метою, підкреслюють прокурори. Фото: прокуратура Києва

Господарський суд Києва визнав недійсними два договори оренди нежитлових приміщень Першого Київського фахового медичного коледжу. Приміщення на вул. Ігоря Турчина загальною вартістю 1,8 млн грн здавали під перукарню із солярієм та пункт ремонту одягу – тобто використовували не для освітніх цілей. Орендарів зобов’язали повернути площі навчальному закладу.

За позовами ювенальних прокурорів Шевченківської окружної прокуратури міста Києва, як повідомляє Київська міська прокуратура, суд встановив: приватні підприємства-орендарі, коледж та Департамент комунальної власності міста Києва уклали додаткові угоди. Ці угоди надавали орендарям право використовувати приміщення за будь-яким цільовим призначенням, що суперечить вимогам закону.

У результаті в приміщеннях коледжу облаштували перукарню із солярієм та пункт з ремонту одягу. Водночас Закон України “Про освіту” прямо визначає: майно державних і комунальних закладів освіти не підлягає використанню не за освітнім призначенням.

Чим завершилось судове рішення для орендарів

Суд задовольнив позови прокурорів у повному обсязі. Обидва договори визнано недійсними, а орендарів зобов’язано повернути приміщення навчальному закладу. Таким чином площі на вул. Ігоря Турчина знову стають доступними виключно для потреб медичного коледжу.

Справа стала результатом роботи ювенальних прокурорів, які мають повноваження захищати інтереси закладів освіти та дітей у судовому порядку. Участь Департаменту комунальної власності у підписанні незаконних додаткових угод свідчить про порушення відразу на кількох рівнях – як з боку орендарів, так і з боку органів управління комунальним майном.

 

Як ректор Квіт боров рейдерів, а з корпусу університету Драгоманова винесли ресторан Divan

Нагадаємо, в грудні 2025-го Інформатор писав, що Київська прокуратура вигнала з приміщення Національного педагогічного університету ім. М. Драгоманова ресторан “Divan”. Рішення повернути навчальному закладу приміщення з оренди приймали в судовому порядку. Сам університет, до речі, не дуже й протестував проти того, щоб у його корпусі розміщувався заклад – втім, за законом це заборонено.

А ще раніше, у березні 2024-го, ми розповідали, що ректор НаУКМА Сергій Квіт заявив про спробу рейдерського захоплення одразу шести найстарших корпусів Києво-Могилянської академії. Тоді йшлося про реставрацію Братських корпусів і перевірки – нібито, ділки ще з 2008 року намагалися відібрати найцінніші будівлі в університету.

Слідкуйте за нами у Telegram

Оперативні новини та разбори: Україна, світ, війна ПІДПИСАТИСЯ

Зараз читають на Інформаторі

Зараз читають на Інформаторі

11:52

Польський дискаунтер Pepco виходить на український ринок – перші магазини з’являться цього року

11:19

В Україні зупиняється виробництво соняшникової олії – огляд цін в супермаркетах

09:56

Росіяни вдарили по фермерському мікроавтобусу на Чернігівщині – один загиблий, двоє поранених

09:30

Хліб, крупи, макарони – Кабмін дозволив роздавати продукти з держрезерву безоплатно

09:30

Росіяни вдарили по АЗС на Харківщині – є постраждалі

09:03

Соціальна інженерія, фішинг і діпфейки – як шахраї у 2025-2026 роках крадуть гроші українців

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
На Подолі екснардеп Бродський зводить ЖК замість дитсадка – землю отримав за схематозом

На Подолі у столиці днями стартувало будівництво ЖК на місці дитсадка №66 "Якірець", що колись був на балансі Київського річкового порту Будівля точно є дитячим садочком – на фото вона ще за часів функціонування й у 2015 році, коли її вже оточили будівельним парканом "під знесення" На Подолі у столиці …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Будуть кадрові рішення – в КМДА таки згодують директора БСП ветеранам і активістам

У Департаменті охорони здоров'я КМДА проводять перевірку діяльності КНП "Київська міська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги": обіцяють, що будуть і кадрові, й управлінські рішення Т.в.о. директора "лікарні БСП" Віктор Дорош, найімовірніше, позбудеться посади після скандалу У Департаменті охорони здоров’я КМДА проводять перевірку діяльності КНП “Київська міська клінічна лікарня швидкої медичної …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Кличку передали вітання з Кабміну – кажуть, Київ досі не затвердив План стійкості на зиму

Віцепрем'єр Олексій Кулеба висловив серйозні зауваження до столиці: комплексний документ підготовки до зими досі без затвердження та чітких графіків Уряд виділив Києву гроші на підготовку до зими – але водночас зробив місту публічне зауваження. згідно з планом стійкості Києву перекинуть 2 млрд грн – утричі менше, ніж місто просило, і …

Поділитися у соцмережах: