У Києві в рамках будівництва ЖК відкрили сквер Львівських митців. Цей же забудовник вирубав тут сотні дерев

Активісти району

На початку робіт забудовник вирубав понад 300 сторічних дубів, що викликало протести місцевих жителів.

На вулиці Львівській у Святошинському районі облаштовують сквер Львівських митців. Концепцію благоустрою створила команда Urban Design, наразі частина нового простору вже відкрита. Сквер відкрили в рамках будівництва ЖК. Для спорудження житлового комплексу на ділянці вирубали понад 300 дерев.

«Територія довгі роки була занедбаною і небезпечною. Ідея створення скверу полягала у збереженні природнього середовища зеленої зони з існуючими деревами та надання території творчого контексту», – розповідають архітектори.

За основу планувальної схеми скверу команда взяла античний театр. Зокрема, головним композиційним центром, точкою об’єднання і перетину всіх доріжок стала сцена-подіум, по периметру якої, за принципом амфітеатру, розташовані лавочки для глядачів.

Сквер облаштували в рамках будівництва готельно-житлового комплексу Chalet. Його будує компанія Standard Development.

Проте місцеві жителі повідомляють, що перед початком будівнитцва забудовник зрубав на місці майбутніх будівель всі дорослі дерева, у тому числі 100-річні та 120-річні дуби. Всього за актом обстеження видаленню підлягало 101 дерево, залишитися повинно було 253 дерева.

Територія після початку будівництва

Крім того, ділянка не відповідає цільовому призначенню та генплану. Зокрема, згідно з кадастровою картою, ділянка призначена для будівництва та обслуговування громадської забудови.

Поблизу з будівництвом знаходиться пам’ятка архітектури – дача з каріатидами. Департамент охорони культурної спадщини КМДА вніс розпорядження про припинення будь-яких робіт за адресою вулиця Львівська, 18.

За результатами засідання Тимчасової слідчої комісії ВРУ щодо корупції в ДАБІ, порушено дисциплінарні провадження стосовно головних інспекторів будівельного нагляду. На дисциплінарній комісії мають розглянути питання про правомірність видачі дозволу на виконання будівельних робіт.

Поділитися у соцмережах:
Новини Києва
Чому Україна гальмує з санкціями проти росіян і що буде з «Альфа-Банком»

Україна вимагає від країн заходу карати росіян санкціями за війну в Україні, хоча сама не поспішає накладати обмеження на політичних союзників Путіна. Яскравий приклад – «Альфа груп». Її представники — Михайло Фрідман та Петро Авен стали мішенню ЄС та Великої Британії. Проте в Україні їх банк працює під час війни …

Поділитися у соцмережах:
Новини Києва
БК Parimatch Ukraine визнана кращим оператором Східної Європи

Церемонія нагородження SBC Awards 2022 відбулася у Барселоні минулого тижня. Компанія Parimatch Ukraine на престижній міжнародній церемонії SBC Awards 2022 була визнана найкращим беттинг та iGaming оператором у Східній Європі. Тому головна європейська нагорода у сфері азартних ігор вперше приїде в Україну.  Огляд провідних онлайн-казино, їх рейтинг та відгуки доступні …

Поділитися у соцмережах:
Новини Києва
FeedConstruct продовжить співпрацювати з УАФ в новому сезоні

Українська асоціація футболу заручилася підтримкою провідного постачальника спортивних даних. Діюча угода УАФ з FeedConstruct дозволить розповсюджувати ексклюзивні дані та відеорепортажі УПЛ протягом сезону 2022/23. Планується, що FeedConstruct цього сезону надасть дані для ставок в більш ніж 200 матчах УПЛ. Інформацію активно зможуть використовувати букмекери, в тому числі ті, що надають …

Поділитися у соцмережах: