У Києві відкрили новий наземний перехід: ним користуватимуться люди з вадами зору

Активісти району

Наземний безбар'єрний перехід веде від зупинки громадського транспорту "Вознесенський узвіз" до підприємства УТОС, відтак, ним користуватимуться люди з інвалідністю

Наземний безбар'єрний перехід з'явився саме там, де він потрібен – біля підприємства УТОС. Фото: КМДА

У Шевченківському районі Києва з’явився ще один наземний безбар’єрний перехід. Він веде від зупинки громадського транспорту “Вознесенський узвіз” до підприємства УТОС, тобто, користуватимуться ним у тому числі люди з вадами зору. На локації комунальники облаштували тактильну смугу й понизили бортовий камінь на переходах.

Про облаштування нового наземного переходу з безбар’єрними елементами повідомляє Департамент транспортної інфраструктури КМДА. Він розташований між зупинкою транспорту “Вознесенський узвіз” та підприємством об’єднання громадян “Київське учбово-виробниче підприємство №3 Українського товариства сліпих” у Шевченківському районі столиці.

На локації комунальники облаштували тактильну смугу, понизили бортовий камінь, а також влаштували нове асфальтобетонне покриття тротуарів. У Дептрансі також кажуть, що цей перехід – один з 25, облаштованих у місті силами КК “Київавтодор”.

“Роботи зі створення безбар’єрного середовища тривають у всіх районах міста у межах Плану заходів із створення безбар’єрного простору в місті Києві, затвердженого мером Києва Віталієм Кличком”, – зауважили у Дептрансі.

Також у КМДА додали, що з початку року шляхово-експлуатаційні підприємства «Київавтодору» понизили бортовий камінь та облаштували тактильну навігацію на 327 пішохідних переходах. Також влаштовують безбарʼєрні підходи до соціально важливих обʼєктів.

Чи бути наземному переходу біля метро “Університет”: кияни звинуватили активістів у культі карго

Нагадаємо, Інформатор писав про новий скандал у Києві: громадські активісти вимагають облаштувати наземний перехід через бул. Тараса Шевченка біля ст.м. Університет. Вони навіть накреслили за допомогою трафарета “свій” наземний перехід-“зебру”, кожна лінія якого є апитанням “Де наш перехід?” Втім, кияни не надто підтримують такий рух: у Facebook вже є чимало дописів, у яких активістів звинувачують у спекуляціях, і навіть культі карго.

А у травні 2025-го ми розповідали, що у Києві відкрили новий наземний перехід на перетині центральних вулиць, Хрещатика й Прорізної, біля станції метро “Хрещатик”. Він дублює підземний перехід, що розташований там же віддавна. Поряд встановлений світлофор з детекторами транспорту.

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Справу киянки, що тримала вовка й лисицю у квартирі на Оболоні, передали до суду

Оболонська прокуратура скерувала до суду справу 56-річної киянки, яка утримувала хижаків у помешканні: лисиця таки загинула від знущань Киянку притягнуть до відповідальності за утримання хижаків у помешканні: вовк жив у тісній клітці, а "хазяйка" ще й записувала з ним знущальницькі відео Вовк у тісній клітці, лисиця на балконі та кількох …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Транспортна комісія Київради вважає зростання тарифів недоцільним – але є альтернатива

Профільна комісія депутатів визнала підвищення вартості проїзду під час воєнного стану неприпустимим і рекомендувала залишити ціну у 8 гривень У транспортній комісії Київради вирішили, що в КМДА недостатньо аргументів для підвищення тарифу Постійна комісія Київради з питань транспорту рекомендувала не підвищувати вартість проїзду в столичному метро та наземному комунальному транспорті. …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Кличко завернув першу з петицій проти підвищення тарифів у метро й наземному транспорті

Міський голова Києва відхилив петицію проти підвищення вартості проїзду – збитки комунальних перевізників сягають майже 8,6 млрд грн на рік Кличко відхилив петицію проти тарифів у транспорті Київський міський голова Віталій Кличко офіційно відхилив петицію з вимогою зупинити підвищення тарифів на проїзд у комунальному транспорті до завершення воєнного стану. Раніше …

Поділитися у соцмережах: