У Києві відзначили День білоруської військової слави

У Києві 8 вересня на вулиці Білоруська, 22 відзначили День білоруської військової слави на честь перемоги в битві під Оршею 1514 року. Це свято заборонене в Білорусі.
Як повідомляє Білоруський інформаційний центр, 8 вересня у столиці завершилась реставрація Пам’ятника білорусам, які загинули за Україну. На меморіальну дошку також додано ім’я добровольця Миколи Ілліна до списку білоруських героїв, які поклали своє життя за Україну.
Єлизавета Серватинська, Суспільне
Ім’я добровольця Миколи Ілліна додали до меморіалу
Побратими загиблих та учасники акції покладали квіти до пам’ятника і згадували яким був Микола Іллін (позивний “Естонець”).Єлизавета Серватинська, Суспільне
Миколу Ілліна згадували військові побратими
Чоловік загинув у російсько-українській війні рятуючи українського військовослужбовця.
8 вересня білоруси відзначають свято перемоги 1514 року на полі під Оршею 30-тисячного війська Речі Посполитої над 80-тисячним військом московським. Білоруси, литовці, поляки, українці трьох князівств під командуванням князя Костянтина Острозького розгромили московське військо. Це свято у Білорусі заборонене режимом Олександра Лукашенка.
Що відомо
- 9 серпня 2020 року в Білорусі відбулися вибори президента, які ні опозиція, ні міжнародна спільнота не визнали вільними та справедливими. За офіційними результатами, чинний президент Олександр Лукашенко має 80,08% голосів, його головна конкурентка Світлана Тіхановська – 10,09%.
- Відтоді в Білорусі тривають щоденні протести, включно зі страйками на деяких державних підприємствах. Під час їхнього придушення були затримані тисячі людей, загинуло щонайменше троє.
- МВС Білорусі створило базу даних учасників акцій протесту проти Лукашенка.
- Членкиню президії Координаційної влади опозиції Білорусі Марію Колеснікову білоруські силовики затримали 8 вересня 2020 року. Цьогоріч 6 вересня Мінський районний суд засудив опозиціонерку Марію Колеснікову до 11 ув’язнення за трьома статтями Кримінального кодексу: ч. 3 ст. 361 (заклики до дій проти нацбезпеки), ч. 1 ст. 357 (змова з метою захоплення державної влади неконституційним шляхом), ч. 1 ст. 361-1 (створення екстремістського формування і керівництво ним.
- Разом із Колесніковою засудили за тими ж самими звинуваченнями засудили до 10 років колонії білоруського адвоката, юриста, поета та виконавця пісень Максима Знака який виступав проти режиму Лукашенка.