У Києві вийшли з обігу паперові квитки для проїзду в транспорті. Як тепер сплачувати?

Активісти району

З 14 липня у Києві вийшли з обігу паперові квитки, які можна було придбати у кондукторів. Оплата проїзду в громадському транспорті буде здійснюватися транспортною картою або разовим QR-квитком.

Про такі плани раніше повідомляли у Київській міській державній адміністрації.

Зараз у столиці діють понад 2 тисячі місць для поповнення транспортних карт і купівлі QR-квитків для проїзду у громадському транспорті. Також поповнити транспортну карту чи придбати QR-квиток можна в мобільному додатку «Київ Цифровий».

Зараз у Києві діють:

  • 198 терміналів самообслуговування на зупинках наземного транспорту та 304 термінали на 52 станціях метрополітену. У терміналах можна купити або поповнити транспортну карту та придбати QR-квитки. У червні терміналами скористалися більш як мільйон разів.
  • Приблизно 1 800 терміналів Easy Pay, які надають можливість поповнити транспортну карту.
  • Приблизно 322 Т-кіоски, де можна придбати транспортну карту.
  • Каси на 52 станціях метрополітену, де можна придбати чи поповнити транспортну карту, а також купити QR-квиток. У червні поповнювали транспортну карту та купували QR-квитки в метрополітені понад 13 мільйонів разів.

Доповнено: як повідомили у патрульній поліції Києва, пільгові категорії населення, як і раніше, продовжать користуватися своїми пільгами. Замість кондукторів у транспорті побільшає контролерів, вводиться посилений контроль.

Там нагадують, що несплачений проїзд є адміністративним правопорушенням, передбаченим статтею 135 КУпАП. Санкція статті передбачає штраф у двадцятикратному розмірі від вартості проїзду та складає 160 гривень.

Виведення з обігу паперових квитків

Протягом року «Київпастранс» поступово виводив паперові квитки з обігу в міському транспорті. З 14 вересня 2020 року проїзд у фунікулері можна оплатити лише транспортною картою або QR-квитком.

З 1 жовтня 2020 від «паперів» відмовилися на Троєщинській лінії швидкісного трамвая, з 1 листопада — на міській електричці, з 1 грудня — у швидкісному трамваї на Борщагівці.

У КМДА зазначали, що для більшості мешканців міста вже зникла потреба у пошуках точок продажу, оскільки з січня 2021 для зручної оплати проїзду міський застосунок «Київ Цифровий» надає сервіс поповнення транспортної карти та купівлі QR-квитків. За номером та пін-кодом транспортну карту можна прив’язати до застосунку, щоб поповнювати її з банківської картки.

Завдяки оплаті проїзду QR-квитками в додатку «Київ Цифровий» столична влада хоче зменшити черги в касах та кількість паперових квитків. У застосунку можна також придбати квиток для іншого користувача. 

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Прийомним батькам Києва та ВПО виплатять від 7000 до 23 000 гривень: хто і скільки отпримає

Прийомні батьки і батьки-вихователі дитячих будинків сімейного типу отримають матеріальну допомогу з нагоди Дня святого Миколая. Як повідомила заступниця голови КМДА Марина Хонда, про це йдеться в розпорядженні Київського міського голови № 785, передає Наша Столиця Розмір матеріальної допомоги становить від 7000 до 23 000 грн і залежить від кількості дітей, яких …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Київ закупив третину всіх генераторів у “Епіцентра” за підвищеними цінами

На загальнодержавному рівні в розпалі скандал з розкраданням бюджетних коштів на закупівлі генераторів. Тим часом в столиці, як з’ясувалося, такі закупівлі теж проводилися досить неоднозначно. Майже 80% закупівель на постачання генераторів під різними приводами вдалося провести без аукціонів: фактично замовники, виходячи з власних симпатій визначали, в кого закупити цей товар. …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
У Києві будуть заробляти на обстеженні застарілого жилого фонду

У Києві набула чинності Програма комплексної реконструкції кварталів (мікрорайонів) застарілого жилого фонду міста, на реалізацію якої столична влада запланувала виділити з міського бюджету 494,8 млн гривень. Ці кошти планується освоїти виключно на інвентаризації “хрущівок”, “сталінок” та інших старих житлових будинків. Керівництво Києва обіцяє, що відновлювати дані будівлі потім будуть інвестори. Втім, …

Поділитися у соцмережах: