У Києві з’явиться Дім національностей

Активісти району

Нещодавно в столичному офісі Ради азербайджанців України відбувся круглий стіл «Київ — місто толерантності та згуртованості».

Нещодавно в столичному офісі Ради азербайджанців України відбувся круглий стіл «Київ — місто толерантності та згуртованості», в якому взяли участь представники чи не всіх найбільших національно-етнічних осередків. Йшлося про внесок етнічних громад у розвиток столиці, про інтеграцію та адаптацію етнічних груп, про шляхи комунікації громад із міською владою тощо. Було також представлено генеральним секретарем Джейхуном Маммадовим презентацію Громадської організації «Рада азербайджанців України». «Наша сила — в нашій єдності», — наголосив Джейхун Маммадов. Та найбільш обговорюваним стало питання створення Київського муніципального дому національностей. Він має запрацювати у будівлі колишнього кінотеатру «Дніпро», що у Дніпровському районі. У розпорядженні громад будуть три зали, два фойє, інші приміщення.

Про створення й відкриття такого багатонаціонального осередку розповіла під час засідання круглого столу начальник відділу з питань національностей департаменту культури КМДА Ольга Власенко. Вона зазначила, що відкриття має відбутися вже незабаром, адже це передбачено в Комплексній міській цільовій програмі «Столична культура на 2022—2024 роки» у частині міжнаціональних відносин «Київ — місто толерантності та злагоди».

Пані Ольга також зауважила, що в колишньому кінотеатрі відбуватимуться постійно діючі виставки, передбачено проведення найрізноманітніших заходів для дітей та молоді, зокрема працюватимуть школи вихідного дня з вивчення національних мов та звичаїв. Столичний Дім національностей стане також своєрідним фондом для етнічних груп. Тут зберігатимуть аудіо- та відеотеки про їхнє життя та діяльність.

Як наголосили інші учасники зібрання, саме відкриття Дому національностей допоможе залучати етногромади до реалізації проектів, він зберігатиме їхню культуру та мову. А найголовніше — це допоможе краще налагодити контакти між різними меншинами. Адже саме дружнє співіснування та взаєморозуміння забезпечують мир у суспільстві, були одноголосні у своїх висловлюваннях учасники зібрання.

Варто зазначити, що на сьогодні у столиці проживають понад 130 етнічних меншин. Однією з найбільших і найактивніших є азербайджанська громада, розповів «Голосу України» голова Азербайджанського культурного центру імені Мусліма Магомаєва, народний артист України Гурбан Аббасов, і саме вона готова першою подати руку допомоги новоствореному центру, адже до цього основою проблемою діаспорян була відсутність локації, де могли би збиратися люди різних національностей і вирішувати свої нагальні питання. Він також закликав робити все, щоб, популяризуючи своє рідне, показувати, що «всі ми діти України».

Тим часом місто вважає, що відкриття єдиного осередку для громад допоможе співпрацювати з ними та вчасно реагувати на проблеми, які мають етногрупи. А ще це повинно істотно покращити імідж української столиці у світі, а малі народи почуватимуться інтегрованими в український простір.

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Як пенсіонерам-ВПО пройти ідентифікацію: покрокова інструкція

Пенсіонери, які зареєстровані як внутрішньо переміщені особи до 24 лютого 2022 року та отримують пенсію через АТ «Ощадбанк», мають пройти ідентифікацію до 31 березня 2024 року. Ідентифікації для пенсіонерів-ВПО необхідна аби надалі отримувати належні виплати/ Ілюстративне фото Ідентифікація проводиться аби й надалі отримувати належні соцвиплати. Підтвердити особу можна наступними способами: — Особисто звернутися до відділення Ощадбанку; — Звернутися …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
У допомоги є і’мя – БФ “Вогонь запеклих не пече”

Близько 2 тонн гуманітарної допомоги днями отримали мешканці Миколаївської міської об’єднаної територіальної громади (МОТГ) Краматорського району Донецької області, що проживають у прифронтовій зоні. Це стало можливим завдяки спільним зусиллям Благодійного фонду “Вогонь запеклих не пече” (БФ “ВЗНП”) і його надійних партнерів. Логістику і безпекові заходи вже традиційно забезпечили представники ГУР …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Генерал-майор Ігор Плахута: “Завжди був і залишаюся вірним Українському народові”

Генерал-майор Ігор Плахута: «Завжди був і залишаюся вірним Українському народові, і для мене найвище завдання – захищати нашу державу і незалежність України у Великій Війні. Впевнений, зможемо досягти Українських цілей – всі разом!» З честю прийняв наказ очолити Сили Територіальної оборони Збройних Сил України. З перших днів повномасштабної війни знаходився …

Поділитися у соцмережах: