У Києві з’явиться Дім національностей

Активісти району

Нещодавно в столичному офісі Ради азербайджанців України відбувся круглий стіл «Київ — місто толерантності та згуртованості».

Нещодавно в столичному офісі Ради азербайджанців України відбувся круглий стіл «Київ — місто толерантності та згуртованості», в якому взяли участь представники чи не всіх найбільших національно-етнічних осередків. Йшлося про внесок етнічних громад у розвиток столиці, про інтеграцію та адаптацію етнічних груп, про шляхи комунікації громад із міською владою тощо. Було також представлено генеральним секретарем Джейхуном Маммадовим презентацію Громадської організації «Рада азербайджанців України». «Наша сила — в нашій єдності», — наголосив Джейхун Маммадов. Та найбільш обговорюваним стало питання створення Київського муніципального дому національностей. Він має запрацювати у будівлі колишнього кінотеатру «Дніпро», що у Дніпровському районі. У розпорядженні громад будуть три зали, два фойє, інші приміщення.

Про створення й відкриття такого багатонаціонального осередку розповіла під час засідання круглого столу начальник відділу з питань національностей департаменту культури КМДА Ольга Власенко. Вона зазначила, що відкриття має відбутися вже незабаром, адже це передбачено в Комплексній міській цільовій програмі «Столична культура на 2022—2024 роки» у частині міжнаціональних відносин «Київ — місто толерантності та злагоди».

Пані Ольга також зауважила, що в колишньому кінотеатрі відбуватимуться постійно діючі виставки, передбачено проведення найрізноманітніших заходів для дітей та молоді, зокрема працюватимуть школи вихідного дня з вивчення національних мов та звичаїв. Столичний Дім національностей стане також своєрідним фондом для етнічних груп. Тут зберігатимуть аудіо- та відеотеки про їхнє життя та діяльність.

Як наголосили інші учасники зібрання, саме відкриття Дому національностей допоможе залучати етногромади до реалізації проектів, він зберігатиме їхню культуру та мову. А найголовніше — це допоможе краще налагодити контакти між різними меншинами. Адже саме дружнє співіснування та взаєморозуміння забезпечують мир у суспільстві, були одноголосні у своїх висловлюваннях учасники зібрання.

Варто зазначити, що на сьогодні у столиці проживають понад 130 етнічних меншин. Однією з найбільших і найактивніших є азербайджанська громада, розповів «Голосу України» голова Азербайджанського культурного центру імені Мусліма Магомаєва, народний артист України Гурбан Аббасов, і саме вона готова першою подати руку допомоги новоствореному центру, адже до цього основою проблемою діаспорян була відсутність локації, де могли би збиратися люди різних національностей і вирішувати свої нагальні питання. Він також закликав робити все, щоб, популяризуючи своє рідне, показувати, що «всі ми діти України».

Тим часом місто вважає, що відкриття єдиного осередку для громад допоможе співпрацювати з ними та вчасно реагувати на проблеми, які мають етногрупи. А ще це повинно істотно покращити імідж української столиці у світі, а малі народи почуватимуться інтегрованими в український простір.

Поділитися у соцмережах:
Новини Києва
Чому Україна гальмує з санкціями проти росіян і що буде з «Альфа-Банком»

Україна вимагає від країн заходу карати росіян санкціями за війну в Україні, хоча сама не поспішає накладати обмеження на політичних союзників Путіна. Яскравий приклад – «Альфа груп». Її представники — Михайло Фрідман та Петро Авен стали мішенню ЄС та Великої Британії. Проте в Україні їх банк працює під час війни …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Київрада розгляне важливий проєкт рішення на підтримку малого бізнесу

Проєкт рішення вже включили до порядку денного на наступне пленарне засідання. У складних умовах воєнного стану дуже важливо, щоб економіка працювала, тому місто підтримує столичний бізнес з перших днів війни. ВАЖЛИВІ РІШЕННЯ Так, вже в березні на одній з перших сесій, яка відбулася під час війни, міські депутати встановили чимало пільг для підприємців. Відтак вони повністю звільнили або зменшили розмір орендної …

Поділитися у соцмережах:
Новини Києва
Букмекери високо оцінили ймовірність перемоги Ломаченка в наступному поєдинку

Майбутнім суперником українського боксера стане американський легковаговик Джемейн Ортіс. Поєдинок між боксерами в легкій ваговій категорії відбудеться 29-го жовтня в Нью-Йорку на «Медісон-сквер-гарден».  В лінії букмекерів на перемогу українця встановлений коефіцієнт 1.03. Ймовірність такого результату оцінена у 90%. На тріумф Отіса можна поставити на 13.0. Вірогідність перемоги американця у бою …

Поділитися у соцмережах: