У Києві з’явиться Дім національностей

Активісти району

Нещодавно в столичному офісі Ради азербайджанців України відбувся круглий стіл «Київ — місто толерантності та згуртованості».

Нещодавно в столичному офісі Ради азербайджанців України відбувся круглий стіл «Київ — місто толерантності та згуртованості», в якому взяли участь представники чи не всіх найбільших національно-етнічних осередків. Йшлося про внесок етнічних громад у розвиток столиці, про інтеграцію та адаптацію етнічних груп, про шляхи комунікації громад із міською владою тощо. Було також представлено генеральним секретарем Джейхуном Маммадовим презентацію Громадської організації «Рада азербайджанців України». «Наша сила — в нашій єдності», — наголосив Джейхун Маммадов. Та найбільш обговорюваним стало питання створення Київського муніципального дому національностей. Він має запрацювати у будівлі колишнього кінотеатру «Дніпро», що у Дніпровському районі. У розпорядженні громад будуть три зали, два фойє, інші приміщення.

Про створення й відкриття такого багатонаціонального осередку розповіла під час засідання круглого столу начальник відділу з питань національностей департаменту культури КМДА Ольга Власенко. Вона зазначила, що відкриття має відбутися вже незабаром, адже це передбачено в Комплексній міській цільовій програмі «Столична культура на 2022—2024 роки» у частині міжнаціональних відносин «Київ — місто толерантності та злагоди».

Пані Ольга також зауважила, що в колишньому кінотеатрі відбуватимуться постійно діючі виставки, передбачено проведення найрізноманітніших заходів для дітей та молоді, зокрема працюватимуть школи вихідного дня з вивчення національних мов та звичаїв. Столичний Дім національностей стане також своєрідним фондом для етнічних груп. Тут зберігатимуть аудіо- та відеотеки про їхнє життя та діяльність.

Як наголосили інші учасники зібрання, саме відкриття Дому національностей допоможе залучати етногромади до реалізації проектів, він зберігатиме їхню культуру та мову. А найголовніше — це допоможе краще налагодити контакти між різними меншинами. Адже саме дружнє співіснування та взаєморозуміння забезпечують мир у суспільстві, були одноголосні у своїх висловлюваннях учасники зібрання.

Варто зазначити, що на сьогодні у столиці проживають понад 130 етнічних меншин. Однією з найбільших і найактивніших є азербайджанська громада, розповів «Голосу України» голова Азербайджанського культурного центру імені Мусліма Магомаєва, народний артист України Гурбан Аббасов, і саме вона готова першою подати руку допомоги новоствореному центру, адже до цього основою проблемою діаспорян була відсутність локації, де могли би збиратися люди різних національностей і вирішувати свої нагальні питання. Він також закликав робити все, щоб, популяризуючи своє рідне, показувати, що «всі ми діти України».

Тим часом місто вважає, що відкриття єдиного осередку для громад допоможе співпрацювати з ними та вчасно реагувати на проблеми, які мають етногрупи. А ще це повинно істотно покращити імідж української столиці у світі, а малі народи почуватимуться інтегрованими в український простір.

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Прийомним батькам Києва та ВПО виплатять від 7000 до 23 000 гривень: хто і скільки отпримає

Прийомні батьки і батьки-вихователі дитячих будинків сімейного типу отримають матеріальну допомогу з нагоди Дня святого Миколая. Як повідомила заступниця голови КМДА Марина Хонда, про це йдеться в розпорядженні Київського міського голови № 785, передає Наша Столиця Розмір матеріальної допомоги становить від 7000 до 23 000 грн і залежить від кількості дітей, яких …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Київ закупив третину всіх генераторів у “Епіцентра” за підвищеними цінами

На загальнодержавному рівні в розпалі скандал з розкраданням бюджетних коштів на закупівлі генераторів. Тим часом в столиці, як з’ясувалося, такі закупівлі теж проводилися досить неоднозначно. Майже 80% закупівель на постачання генераторів під різними приводами вдалося провести без аукціонів: фактично замовники, виходячи з власних симпатій визначали, в кого закупити цей товар. …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
У Києві будуть заробляти на обстеженні застарілого жилого фонду

У Києві набула чинності Програма комплексної реконструкції кварталів (мікрорайонів) застарілого жилого фонду міста, на реалізацію якої столична влада запланувала виділити з міського бюджету 494,8 млн гривень. Ці кошти планується освоїти виключно на інвентаризації “хрущівок”, “сталінок” та інших старих житлових будинків. Керівництво Києва обіцяє, що відновлювати дані будівлі потім будуть інвестори. Втім, …

Поділитися у соцмережах: