У Києві з’явиться Дім національностей

Активісти району

Нещодавно в столичному офісі Ради азербайджанців України відбувся круглий стіл «Київ — місто толерантності та згуртованості».

Нещодавно в столичному офісі Ради азербайджанців України відбувся круглий стіл «Київ — місто толерантності та згуртованості», в якому взяли участь представники чи не всіх найбільших національно-етнічних осередків. Йшлося про внесок етнічних громад у розвиток столиці, про інтеграцію та адаптацію етнічних груп, про шляхи комунікації громад із міською владою тощо. Було також представлено генеральним секретарем Джейхуном Маммадовим презентацію Громадської організації «Рада азербайджанців України». «Наша сила — в нашій єдності», — наголосив Джейхун Маммадов. Та найбільш обговорюваним стало питання створення Київського муніципального дому національностей. Він має запрацювати у будівлі колишнього кінотеатру «Дніпро», що у Дніпровському районі. У розпорядженні громад будуть три зали, два фойє, інші приміщення.

Про створення й відкриття такого багатонаціонального осередку розповіла під час засідання круглого столу начальник відділу з питань національностей департаменту культури КМДА Ольга Власенко. Вона зазначила, що відкриття має відбутися вже незабаром, адже це передбачено в Комплексній міській цільовій програмі «Столична культура на 2022—2024 роки» у частині міжнаціональних відносин «Київ — місто толерантності та злагоди».

Пані Ольга також зауважила, що в колишньому кінотеатрі відбуватимуться постійно діючі виставки, передбачено проведення найрізноманітніших заходів для дітей та молоді, зокрема працюватимуть школи вихідного дня з вивчення національних мов та звичаїв. Столичний Дім національностей стане також своєрідним фондом для етнічних груп. Тут зберігатимуть аудіо- та відеотеки про їхнє життя та діяльність.

Як наголосили інші учасники зібрання, саме відкриття Дому національностей допоможе залучати етногромади до реалізації проектів, він зберігатиме їхню культуру та мову. А найголовніше — це допоможе краще налагодити контакти між різними меншинами. Адже саме дружнє співіснування та взаєморозуміння забезпечують мир у суспільстві, були одноголосні у своїх висловлюваннях учасники зібрання.

Варто зазначити, що на сьогодні у столиці проживають понад 130 етнічних меншин. Однією з найбільших і найактивніших є азербайджанська громада, розповів «Голосу України» голова Азербайджанського культурного центру імені Мусліма Магомаєва, народний артист України Гурбан Аббасов, і саме вона готова першою подати руку допомоги новоствореному центру, адже до цього основою проблемою діаспорян була відсутність локації, де могли би збиратися люди різних національностей і вирішувати свої нагальні питання. Він також закликав робити все, щоб, популяризуючи своє рідне, показувати, що «всі ми діти України».

Тим часом місто вважає, що відкриття єдиного осередку для громад допоможе співпрацювати з ними та вчасно реагувати на проблеми, які мають етногрупи. А ще це повинно істотно покращити імідж української столиці у світі, а малі народи почуватимуться інтегрованими в український простір.

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
В Киеве на муниципальных парковках орудуют «черные» парковщики

Бизнесмены берут с наивных водителей по 40 грн/ч. В Киеве во 2-й муниципальной парковочной зоне, возле авторынка в Голосеевском районе, вблизи Пирогова, орудуют «черные» парковщики. Бизнесмены берут с наивных водителей по 40 грн/ч. Хотя на этом же участке в «Киев Цифровой» парковка стоит 25 грн. Как говорит автор поста в Facebook, «бизнесмена» …

Поділитися у соцмережах:
Анонси
В Киеве от Covid-19 умер 4-месячный младенец

За сутки 28 ноября в столице от коронавируса умерли 45 больных, в том числе 4-месячный мальчик. Источник: мэр Киева Виталий Кличко в Facebook Прямая речь Кличко: “За сутки 431 подтвержденный случай заболевания коронавирусом и 45 летальных исходов от вируса – 28 женщин от 50 до 93 лет, 16 мужчин от 47 до 86 …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
У Києві злили нафту в одне із озер

У Києві в Оболонському районі виявили злив нафтопродуктів в одне із озер. Столична прокуратура взяла розслідування цього інциденту під контроль, повідомляє пресслужба відомства. «Так, до Оболонської окружної прокуратури Києва надійшло звернення від небайдужих громадян щодо виявлення зливу нафтопродуктів із дощової каналізації, що впадає в озеро Кирилівське, а також забруднення поверхневих …

Поділитися у соцмережах: