У Києві з’явиться Дім національностей

Активісти району

Нещодавно в столичному офісі Ради азербайджанців України відбувся круглий стіл «Київ — місто толерантності та згуртованості».

Нещодавно в столичному офісі Ради азербайджанців України відбувся круглий стіл «Київ — місто толерантності та згуртованості», в якому взяли участь представники чи не всіх найбільших національно-етнічних осередків. Йшлося про внесок етнічних громад у розвиток столиці, про інтеграцію та адаптацію етнічних груп, про шляхи комунікації громад із міською владою тощо. Було також представлено генеральним секретарем Джейхуном Маммадовим презентацію Громадської організації «Рада азербайджанців України». «Наша сила — в нашій єдності», — наголосив Джейхун Маммадов. Та найбільш обговорюваним стало питання створення Київського муніципального дому національностей. Він має запрацювати у будівлі колишнього кінотеатру «Дніпро», що у Дніпровському районі. У розпорядженні громад будуть три зали, два фойє, інші приміщення.

Про створення й відкриття такого багатонаціонального осередку розповіла під час засідання круглого столу начальник відділу з питань національностей департаменту культури КМДА Ольга Власенко. Вона зазначила, що відкриття має відбутися вже незабаром, адже це передбачено в Комплексній міській цільовій програмі «Столична культура на 2022—2024 роки» у частині міжнаціональних відносин «Київ — місто толерантності та злагоди».

Пані Ольга також зауважила, що в колишньому кінотеатрі відбуватимуться постійно діючі виставки, передбачено проведення найрізноманітніших заходів для дітей та молоді, зокрема працюватимуть школи вихідного дня з вивчення національних мов та звичаїв. Столичний Дім національностей стане також своєрідним фондом для етнічних груп. Тут зберігатимуть аудіо- та відеотеки про їхнє життя та діяльність.

Як наголосили інші учасники зібрання, саме відкриття Дому національностей допоможе залучати етногромади до реалізації проектів, він зберігатиме їхню культуру та мову. А найголовніше — це допоможе краще налагодити контакти між різними меншинами. Адже саме дружнє співіснування та взаєморозуміння забезпечують мир у суспільстві, були одноголосні у своїх висловлюваннях учасники зібрання.

Варто зазначити, що на сьогодні у столиці проживають понад 130 етнічних меншин. Однією з найбільших і найактивніших є азербайджанська громада, розповів «Голосу України» голова Азербайджанського культурного центру імені Мусліма Магомаєва, народний артист України Гурбан Аббасов, і саме вона готова першою подати руку допомоги новоствореному центру, адже до цього основою проблемою діаспорян була відсутність локації, де могли би збиратися люди різних національностей і вирішувати свої нагальні питання. Він також закликав робити все, щоб, популяризуючи своє рідне, показувати, що «всі ми діти України».

Тим часом місто вважає, що відкриття єдиного осередку для громад допоможе співпрацювати з ними та вчасно реагувати на проблеми, які мають етногрупи. А ще це повинно істотно покращити імідж української столиці у світі, а малі народи почуватимуться інтегрованими в український простір.

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Як захистити своє життя та майно під час підтоплень та водопілля: рекомендації ДСНС

Внаслідок погіршення погодних умов на Київщині зберігатиметься ризик підтоплень окремих територій. Йдеться про села та ділянки поряд з річками Десна та Дніпро. Під час підтоплень та паводків потрібно діяти швидко та рішуче, щоб захистити своє життя та майно. Про це повідомляє ДСНС. ПРАВИЛА ТА РЕКОМЕНДАЦІЇ: У разі виникнення надзвичайної ситуації, …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
В Киеве полиция нашла десятки тонн неиспользованной гуманитарки

В Киеве обнаружена большая партия невостребованных гуманитарных грузов. Об этом Офис генерального прокурора Украины 6 апреля сообщил в Telegram.По данным правоохранителей, груз находился на складах в Соломенском районе. ОГПУ разблокировал доступ к ним и провел осмотр, зафиксировав десятки тонн продуктов и оборудования из Польши, Великобритании, Азербайджана и других стран.   …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Київська влада продовжує утискувати малий бізнес

Хоча саме мали підприємці під час війни найактивніше за всіх підтримують захисників України, київська влада продовжує утискувати їх. Про це пише у своєму Facebook співголова Київського міського комітету порятунку бізнесу та адміністратор групи “Малий бізнес Києва” Тетяна Петренко. “Детально опрацювавши протокол Ради оборони міста Києва №3 від 30.03.2023 року, з’ясувалось, що міська …

Поділитися у соцмережах: