У київських теплицях виростять 4 млн квітів до нового сезону

Активісти району

Загальна площа тепличного господарства міста складає понад 17 тисяч метрів: це чималий простір, де щодня триває кропітка робота з вирощування квітів

Серед квітів, вирощування яких освоїли у Києві, – тагетес, сальвія, бегонія, петунія, агератум, газанія, вербена, антірінум, колеус та інші. Фото: Facebook Валентин Мондриївський

Комунальні теплиці у столиці готуються до нового сезону. У оранжереях та парниках планують виростити понад 4 мільйони квітів, які прикрасять парки, сквери та вулиці міста. Загальна площа тепличного господарства міста складає понад 17 тисяч метрів – це чималий простір.

Про плани комунальників повідомив заступник голови КМДА Валентин Мондриївський у дописі на Facebook. За його словами, загальна площа комунальних теплиць понад 17 тисяч квадратних метрів. Тут щодня триває кропітка робота з вирощування квітів — від висіву насіння до пікірування та підготовки рослин до висадки у відкритий ґрунт.

“Власні тепличні господарства дозволяють місту не лише стабільно забезпечувати озеленення, а й підтримувати робочі місця та професійні команди комунальних підприємств”, — зазначив Мондриївський.

Комунальні підприємства самостійно вирощують широкий асортимент декоративних рослин. Серед них — тагетес, сальвія, бегонія, петунія, агератум, газанія, вербена, антірінум, колеус та інші. Саме ці рослини формують квіткове різноманіття столиці впродовж сезону.

У 2025 році в теплицях комунальних підприємств столиці виростили понад 4,5 мільйона квітів. Втім, це не позбавляє зеленбуди міста від необхідності закуповувати рослини щовесни.

ЖЕК-арт: у Києві комунальники додумалися висадити квіти в зливні бачки унітазів

Нагадаємо, днями Інформатор писав, що у мережі поширились фотографії зимового та літнього варіантів імпровізованої клумби на сходах. Креативні мешканці одного з будинків Оболоні перетворили зливні унітазні бачки на горщики для квітів. Незвичайне використання не лише радує око і показує, що всьому можна дати друге життя.

А у січні 2026 року ми розповідали, що прокурори Оболонської окружної прокуратури повідомили про підозру двом керівникам КО «Київзеленбуд» та директору приватної фірми. За даними слідства, фігуранти організували схему заволодіння бюджетними грошима під час реконструкції парку відпочинку в урочищі «Наталка». Буквально, ростили фіктивні квіти: збитки громаді міста оцінили у понад 1 мільйон гривень.

ІНФОРМАТОР-КИЇВ НА FACEBOOK

Найважливіше про Київ та для киян ПІДПИСАТИСЯ!

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Кличку передали вітання з Кабміну – кажуть, Київ досі не затвердив План стійкості на зиму

Віцепрем'єр Олексій Кулеба висловив серйозні зауваження до столиці: комплексний документ підготовки до зими досі без затвердження та чітких графіків Уряд виділив Києву гроші на підготовку до зими – але водночас зробив місту публічне зауваження. згідно з планом стійкості Києву перекинуть 2 млрд грн – утричі менше, ніж місто просило, і …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Поліцейські провели рейд Троєщиною й покарали водіїв за стоянку на місцях для осіб з інвалідністю

У Деснянському районі столиці провели рейд спільно з ветеранами: на порушників склали адмінматеріали за ч. 6 ст. 122 КУпАП, грошове стягнення від 1020 до 1700 грн. У поліції нагадали: мета таких заходів – забезпечити реальну доступність спеціальних паркомісць для тих, хто їх потребує Столичні правоохоронці провели відпрацювання щодо дотримання водіями …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Суд вигнав забудовника з землі Інституту НАН України на Святошині

Господарський суд Києва скасував угоду про будівництво багатофункціонального комплексу на 8,14 га державної ділянки Інституту Францевича без згоди КМДА Суд анулював угоду про комплекс на держділянці НАН Господарський суд Києва заблокував забудову понад восьми гектарів державної землі у Святошинському районі столиці – ділянки, що перебуває у користуванні наукової установи. Суд …

Поділитися у соцмережах: