У Славутичі на Київщині зробили житло для ВПО в закинутій інфекційній лікарні

Активісти району

У місті енергетиків, Славутичі, облаштували 34 повноцінні квартири загальною площею у 2 тисячі "квадратів" для ВПО: зробили їх у колишній інфекційці, яку не використовували за призначенням вже понад 20 років

34 квартири збудували просто у лікарняному корпусі, що стояв закинутим впродовж понад 20 років. Фото: Facebook Микола Калашник

У місті енергетиків, Славутичі, що на Київщині, облаштували 34 повноцінні квартири загальною площею у 2 тисячі “квадратів” для ВПО. Їх зробили просто у закинутому впродовж понад 20 років корпусі колишньої інфекційної лікарні. Житло ремонтували коштом державного й місцевого бюджетів, а також міжнародної допомоги.

Про завершення проєкту з реконструкції колишнього інфекційного корпусу лікарні у м. Славутич розповів очільник КОВА Микола Калашник у дописі на Facebook. У суботу, 25 квітня 2026-го він відвідав будівництво разом із координатором системи ООН в Україні Маттіасом Шмалє, представницею УВКБ ООН в Україні Бернадетт Кастель-Голлінгсворт та народною депутаткою України Ольгою Василевською-Смаглюк, що обиралася по округу на Київщині.

Стіни й архітектура будівлі нагадують про її “лікарняне” минуле. Фото: Facebook Микола Калашник

“Сьогодні це повноцінний житловий простір: 34 облаштовані квартири загальною площею майже 2000 кв.м, зокрема кілька — повністю адаптовані для людей, які пересуваються на кріслах колісних. Тут зможуть проживати понад 100 людей”, – розповів Калашник про нове житло.

Це не єдина будівля, яку в Славутичі вирішили переоблаштувати під проживання ВПО. Так, очільник КОВА зауважив також, що сьогодні реконструюють ще й приміщення колишнього дитсадка. В ньому створять 54 квартири для тимчасово переміщених українців – з них 7 будуть інклюзивними. У цих квартирах зможуть проживати загалом майже 350 людей.

Деякі квартири обладнані для проживання людей, що мають знижену мобільність

“Такий підхід дозволяє швидше і ефективніше створювати житло: ми не будуємо з нуля, а даємо нове життя об’єктам, які роками не використовувалися”, – зауважив у дописі Микола Калашник.

За словами очільника області, нині на Київщині обліковується близько 240 тисяч внутрішньо переміщених осіб. Регіон намагається не лише забезпечити тимчасове розміщення, каже він, але й створити гідні умови для життя, інтеграції й розвитку.

Експериментальні модульні проєкти й сучасні гуртожитки: на Київщині вирішують проблему з житлом для ВПО

Нагадаємо, днями Інформатор писав, що у Миронівській громаді на Київщині будуватимуть експериментальне житло для внутрішньо переміщених осіб. Пілотний проєкт передбачає зведення до 200 модульних будинків з усією необхідною інженерною й соціальною інфраструктурою. Створять навіть робочі місця для майбутніх мешканців.

А ще, ми розповідали, що у Михайлівці-Рубежівці на Київщині збудували сучасний гуртожиток для людей, які були вимушені лишити свої домівки через війну. Тепер в Ірпінській громаді відкриють нове житло. Відомо, що туди вже підключили електропостачання, а також монтують котли.

ІНФОРМАТОР-КИЇВ НА FACEBOOK

Найважливіше про Київ та для киян ПІДПИСАТИСЯ!

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Кличку передали вітання з Кабміну – кажуть, Київ досі не затвердив План стійкості на зиму

Віцепрем'єр Олексій Кулеба висловив серйозні зауваження до столиці: комплексний документ підготовки до зими досі без затвердження та чітких графіків Уряд виділив Києву гроші на підготовку до зими – але водночас зробив місту публічне зауваження. згідно з планом стійкості Києву перекинуть 2 млрд грн – утричі менше, ніж місто просило, і …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Поліцейські провели рейд Троєщиною й покарали водіїв за стоянку на місцях для осіб з інвалідністю

У Деснянському районі столиці провели рейд спільно з ветеранами: на порушників склали адмінматеріали за ч. 6 ст. 122 КУпАП, грошове стягнення від 1020 до 1700 грн. У поліції нагадали: мета таких заходів – забезпечити реальну доступність спеціальних паркомісць для тих, хто їх потребує Столичні правоохоронці провели відпрацювання щодо дотримання водіями …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Суд вигнав забудовника з землі Інституту НАН України на Святошині

Господарський суд Києва скасував угоду про будівництво багатофункціонального комплексу на 8,14 га державної ділянки Інституту Францевича без згоди КМДА Суд анулював угоду про комплекс на держділянці НАН Господарський суд Києва заблокував забудову понад восьми гектарів державної землі у Святошинському районі столиці – ділянки, що перебуває у користуванні наукової установи. Суд …

Поділитися у соцмережах: