У Солом’янському районі замість комунальної школи побудують приватну з меншою кількістю учнів

Анонси

Раніше посадовці заявляли, що будівництво може бути не реалізоване, а майбутній інвестор отримає в користування територію під ЖК.

Київрада у квітні погодила знесення «застарілої будівлі комунальної власності» на вулиці Суздальській, 10 у Солом’янському районі. На ділянці планують побудувати школу на 640 місць. Проте, за словами дослідника архітектури Семена Широчина, під «застарілою будівлею», мається на увазі колишня будівля школи, розрахована на 800 учнів.

Широчин уточнив, що будівля не використовується за призначенням, але придатна до ремонту. Ба більше, є історичною: це перша чотириповерхова будівля Новокараваєвих дач, зведена в 1955 році за проєктом архітекторів Леоніда Асса і Олександра Гінцберга. До нашого часу збереглися оригінальні декоративні елементи та шрифти написів.

Відповідно до рішення Київради, знесення об’єкту комунальної власності можливе тільки після визначення переможця інвестиційного конкурсу, укладення з ним інвестиційного договору та відшкодування інвестором вартості цих будівель і споруд. Ще у 2016 році КМДА видала розпорядження щодо проведення конкурсу із залучення інвестора до будівництва школи.

Замовником реалізації проєкту є комунальне підприємство «Київське інвестиційне агентство». На сайті КП йдеться про будівництво приватної загальноосвітньої школи. В описі проєкту зазначено, що наявні нежитлові будівлі на зазначеній ділянці підлягають демонтажу.

Крім того, в рамках реалізації передбачається списання комунального майна і відшкодування його вартості до бюджету Києва. Зокрема, вартість компенсації за об’єкти комунальної власності (3 480 квадратних метрів) – 5,7 мільйона гривень. Відзначимо, що загальна площа території – 8 760 квадратних метрів. Обсяг інвестиції зазначений у розмірі 187,5 мільйона гривень.

У 2019 році цей проєкт отримав негативний відгук від Департаменту фінансів КМДА і не був погоджений комісією Київради з питань освіти, науки, молоді та спорту. Члени профільної комісії відзначали, що проєкт може бути в результаті не реалізований, але майбутній інвестор отримає в користування територію під будівництво. Крім того, заявлена сума вартості будівництва школи значно відрізняється від рекомендованої Мінрегіонбудом.

Тоді Департамент фінансів підтримав пропозицію відновити комунальну школу, а не змінювати її форму власності. Там зазначили, що будівництво не враховує тенденцій збільшення кількості учнів у прилеглих районах.

Поділитися у соцмережах:
Корисна інформація
Parimatch Ukraine та Setanta Sports продовжують співпрацю

Сторони залишаться партнерами щонайменше ще на три спортивні сезони – до 2025-го року. Перша спортивна OTT-платформа на ринку України та компанія Parimatch досягли домовленості про співпрацю ще на 3 роки. Компанія Parimatch Ukraine реалізує масштабні проекти в сфері спорту та розваг, здійснюючи букмекерську діяльність та надаючи послуги гемблінгу. Практика комплексного …

Поділитися у соцмережах:
Новини Києва
Збірна України зіграла внічию з Шотландією в Лізі націй

27 вересня завершився ще один матч 6-го туру групового етапу Ліги націй. Збірна України зіграла з командою Шотландії. Зустріч збірних відбулася у Кракові. Матч закінчився внічию 0:0. У підсумку збірна України посіла друге місце у своїй групі. На рахунку українців 11 очок. Першою фінішувала команда із Шотландії. В її активі …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Георгій Зантарая закликав вшанувати пам’ять спортсменів, що загинули у війні

Чемпіон світу та Європи з дзюдо та депутат Київради Георгій Зантарая закликав киян вшанувати пам’ять спортсменів, що загинули у війні з російськими окупантами. Відповідну петицію, що передбачає перейменування існуючого скверу та створення за кошти донорів меморіалу, вже зареєстровано на сайті. Проектна назва скверу – «Сквер спортсменів-захисників України», який має з’явитися …

Поділитися у соцмережах: