У Солом’янському районі замість комунальної школи побудують приватну з меншою кількістю учнів

Анонси

Раніше посадовці заявляли, що будівництво може бути не реалізоване, а майбутній інвестор отримає в користування територію під ЖК.

Київрада у квітні погодила знесення «застарілої будівлі комунальної власності» на вулиці Суздальській, 10 у Солом’янському районі. На ділянці планують побудувати школу на 640 місць. Проте, за словами дослідника архітектури Семена Широчина, під «застарілою будівлею», мається на увазі колишня будівля школи, розрахована на 800 учнів.

Широчин уточнив, що будівля не використовується за призначенням, але придатна до ремонту. Ба більше, є історичною: це перша чотириповерхова будівля Новокараваєвих дач, зведена в 1955 році за проєктом архітекторів Леоніда Асса і Олександра Гінцберга. До нашого часу збереглися оригінальні декоративні елементи та шрифти написів.

Відповідно до рішення Київради, знесення об’єкту комунальної власності можливе тільки після визначення переможця інвестиційного конкурсу, укладення з ним інвестиційного договору та відшкодування інвестором вартості цих будівель і споруд. Ще у 2016 році КМДА видала розпорядження щодо проведення конкурсу із залучення інвестора до будівництва школи.

Замовником реалізації проєкту є комунальне підприємство «Київське інвестиційне агентство». На сайті КП йдеться про будівництво приватної загальноосвітньої школи. В описі проєкту зазначено, що наявні нежитлові будівлі на зазначеній ділянці підлягають демонтажу.

Крім того, в рамках реалізації передбачається списання комунального майна і відшкодування його вартості до бюджету Києва. Зокрема, вартість компенсації за об’єкти комунальної власності (3 480 квадратних метрів) – 5,7 мільйона гривень. Відзначимо, що загальна площа території – 8 760 квадратних метрів. Обсяг інвестиції зазначений у розмірі 187,5 мільйона гривень.

У 2019 році цей проєкт отримав негативний відгук від Департаменту фінансів КМДА і не був погоджений комісією Київради з питань освіти, науки, молоді та спорту. Члени профільної комісії відзначали, що проєкт може бути в результаті не реалізований, але майбутній інвестор отримає в користування територію під будівництво. Крім того, заявлена сума вартості будівництва школи значно відрізняється від рекомендованої Мінрегіонбудом.

Тоді Департамент фінансів підтримав пропозицію відновити комунальну школу, а не змінювати її форму власності. Там зазначили, що будівництво не враховує тенденцій збільшення кількості учнів у прилеглих районах.

Поділитися у соцмережах:
Анонси
Зеленський привітав Трюдо з перемогою на виборах, очікує з візитом у Києві

Президент України Володимир Зеленський привітав прем’єр-міністра Канади Джастіна Трюдо з перемогою на парламентських виборах та очікує його з візитом у Києві. “Вітаю Джастіна Трюдо з перемогою на виборах. Упевнений, що особливе партнерство між Україною та Канадою надалі поглиблюватиметься. Очікую свого друга Джастіна Трюдо в Києві з візитом”, – написав Зеленський у своєму …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
У Києві показують фотографії американця, зроблені в Україні упродовж 1930-1959 років

У Києві на Володимирській гірці відкрили фотовиставку «Американець в Україні. Фотографії Жульєна Браяна з 1930-1959 років», яка присвячена довоєнному та післявоєнному періоду в Україні. Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Київської міської держадміністрації. «Фотографії увічнили образ довоєнного повсякденного життя українців, а також неповторної чарівності міст, їхніх площ та вулиць, яких …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
В Киеве «мажор» на Audi убегал от полиции, отстреливаясь

В Киеве задержали мужчину, который на машине скрылся от полиции в Вышгороде, а потом во время движения стрелял в сторону правоохранителей. Об этом сообщает пресс-служба полиции Киевской области. Сообщается, что во время патрулирования Вышгорода полицейские остановили автомобиль Audi, водитель которого хаотично перестраивался во время движения. Водитель транспортного средства достал пистолет и направил …

Поділитися у соцмережах: