У Солом’янському районі замість комунальної школи побудують приватну з меншою кількістю учнів

Анонси

Раніше посадовці заявляли, що будівництво може бути не реалізоване, а майбутній інвестор отримає в користування територію під ЖК.

Київрада у квітні погодила знесення «застарілої будівлі комунальної власності» на вулиці Суздальській, 10 у Солом’янському районі. На ділянці планують побудувати школу на 640 місць. Проте, за словами дослідника архітектури Семена Широчина, під «застарілою будівлею», мається на увазі колишня будівля школи, розрахована на 800 учнів.

Широчин уточнив, що будівля не використовується за призначенням, але придатна до ремонту. Ба більше, є історичною: це перша чотириповерхова будівля Новокараваєвих дач, зведена в 1955 році за проєктом архітекторів Леоніда Асса і Олександра Гінцберга. До нашого часу збереглися оригінальні декоративні елементи та шрифти написів.

Відповідно до рішення Київради, знесення об’єкту комунальної власності можливе тільки після визначення переможця інвестиційного конкурсу, укладення з ним інвестиційного договору та відшкодування інвестором вартості цих будівель і споруд. Ще у 2016 році КМДА видала розпорядження щодо проведення конкурсу із залучення інвестора до будівництва школи.

Замовником реалізації проєкту є комунальне підприємство «Київське інвестиційне агентство». На сайті КП йдеться про будівництво приватної загальноосвітньої школи. В описі проєкту зазначено, що наявні нежитлові будівлі на зазначеній ділянці підлягають демонтажу.

Крім того, в рамках реалізації передбачається списання комунального майна і відшкодування його вартості до бюджету Києва. Зокрема, вартість компенсації за об’єкти комунальної власності (3 480 квадратних метрів) – 5,7 мільйона гривень. Відзначимо, що загальна площа території – 8 760 квадратних метрів. Обсяг інвестиції зазначений у розмірі 187,5 мільйона гривень.

У 2019 році цей проєкт отримав негативний відгук від Департаменту фінансів КМДА і не був погоджений комісією Київради з питань освіти, науки, молоді та спорту. Члени профільної комісії відзначали, що проєкт може бути в результаті не реалізований, але майбутній інвестор отримає в користування територію під будівництво. Крім того, заявлена сума вартості будівництва школи значно відрізняється від рекомендованої Мінрегіонбудом.

Тоді Департамент фінансів підтримав пропозицію відновити комунальну школу, а не змінювати її форму власності. Там зазначили, що будівництво не враховує тенденцій збільшення кількості учнів у прилеглих районах.

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Прийомним батькам Києва та ВПО виплатять від 7000 до 23 000 гривень: хто і скільки отпримає

Прийомні батьки і батьки-вихователі дитячих будинків сімейного типу отримають матеріальну допомогу з нагоди Дня святого Миколая. Як повідомила заступниця голови КМДА Марина Хонда, про це йдеться в розпорядженні Київського міського голови № 785, передає Наша Столиця Розмір матеріальної допомоги становить від 7000 до 23 000 грн і залежить від кількості дітей, яких …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Київ закупив третину всіх генераторів у “Епіцентра” за підвищеними цінами

На загальнодержавному рівні в розпалі скандал з розкраданням бюджетних коштів на закупівлі генераторів. Тим часом в столиці, як з’ясувалося, такі закупівлі теж проводилися досить неоднозначно. Майже 80% закупівель на постачання генераторів під різними приводами вдалося провести без аукціонів: фактично замовники, виходячи з власних симпатій визначали, в кого закупити цей товар. …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
У Києві будуть заробляти на обстеженні застарілого жилого фонду

У Києві набула чинності Програма комплексної реконструкції кварталів (мікрорайонів) застарілого жилого фонду міста, на реалізацію якої столична влада запланувала виділити з міського бюджету 494,8 млн гривень. Ці кошти планується освоїти виключно на інвентаризації “хрущівок”, “сталінок” та інших старих житлових будинків. Керівництво Києва обіцяє, що відновлювати дані будівлі потім будуть інвестори. Втім, …

Поділитися у соцмережах: