У Солом’янському районі замість комунальної школи побудують приватну з меншою кількістю учнів

Анонси

Раніше посадовці заявляли, що будівництво може бути не реалізоване, а майбутній інвестор отримає в користування територію під ЖК.

Київрада у квітні погодила знесення «застарілої будівлі комунальної власності» на вулиці Суздальській, 10 у Солом’янському районі. На ділянці планують побудувати школу на 640 місць. Проте, за словами дослідника архітектури Семена Широчина, під «застарілою будівлею», мається на увазі колишня будівля школи, розрахована на 800 учнів.

Широчин уточнив, що будівля не використовується за призначенням, але придатна до ремонту. Ба більше, є історичною: це перша чотириповерхова будівля Новокараваєвих дач, зведена в 1955 році за проєктом архітекторів Леоніда Асса і Олександра Гінцберга. До нашого часу збереглися оригінальні декоративні елементи та шрифти написів.

Відповідно до рішення Київради, знесення об’єкту комунальної власності можливе тільки після визначення переможця інвестиційного конкурсу, укладення з ним інвестиційного договору та відшкодування інвестором вартості цих будівель і споруд. Ще у 2016 році КМДА видала розпорядження щодо проведення конкурсу із залучення інвестора до будівництва школи.

Замовником реалізації проєкту є комунальне підприємство «Київське інвестиційне агентство». На сайті КП йдеться про будівництво приватної загальноосвітньої школи. В описі проєкту зазначено, що наявні нежитлові будівлі на зазначеній ділянці підлягають демонтажу.

Крім того, в рамках реалізації передбачається списання комунального майна і відшкодування його вартості до бюджету Києва. Зокрема, вартість компенсації за об’єкти комунальної власності (3 480 квадратних метрів) – 5,7 мільйона гривень. Відзначимо, що загальна площа території – 8 760 квадратних метрів. Обсяг інвестиції зазначений у розмірі 187,5 мільйона гривень.

У 2019 році цей проєкт отримав негативний відгук від Департаменту фінансів КМДА і не був погоджений комісією Київради з питань освіти, науки, молоді та спорту. Члени профільної комісії відзначали, що проєкт може бути в результаті не реалізований, але майбутній інвестор отримає в користування територію під будівництво. Крім того, заявлена сума вартості будівництва школи значно відрізняється від рекомендованої Мінрегіонбудом.

Тоді Департамент фінансів підтримав пропозицію відновити комунальну школу, а не змінювати її форму власності. Там зазначили, що будівництво не враховує тенденцій збільшення кількості учнів у прилеглих районах.

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
Вихованці підліткових клубів Солом’янського району відпрацьовують спортивні навички на свіжому повітрі

Прогулянки на свіжому повітрі надзвичайно корисні для імунітету, але якщо доповнити їх фізичним вправами – ефект посилиться в декілька разів. Тому влітку з активністю та завзяттям юні спортсмени підліткових клубів за місцем проживання проводять тренування на свіжому повітрі. Такий вид дозвілля набуває все більшої популярності. Діти з ентузіазмом відпрацьовують технічні …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
На території КНП «Київської міської клінічної лікарні №4» відкрито пам’ятник лікарям

На території Київської міської клінічної лікарні №4, що на вулиці Солом’янській, 17, відбулось відкриття пам’ятного знаку на честь медичних працівників, які загинули, рятуючи життя пацієнтів, уражених COVID-19. У відкритті пам’ятного знаку взяли участь: Міністр охорони здоров’я України, депутати Верховної Ради України, депутати Київської міської ради, голова Солом’янської РДА із заступниками, …

Поділитися у соцмережах:
Активісти району
В Киеве на Соломенке откроется первый шоурум виниловых пластинок

В эту пятницу, 18 июня, на Соломенке откроется первый в столице шоурум винила PlayVinyl. Пространство расположено на улице Василия Липковского, 16б, недалеко от Южного вокзала. Площадь шоурума составляет 250 квадратных метров. Магазин разделили на пять тематических зон, где будут представлены не только виниловые пластинки, но и проигрыватели, а также DJ-оборудование. Каждая зона …

Поділитися у соцмережах: